Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες-κριτικη για μιξη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!!! Εχθές τελείωσα ένα κομμάτι το όποιο προορίζεται για μια Online παρουσίαση έργων τέχνης μιας φίλης μου. Οι κιθάρες και το μπάσο είχαν γραφτεί πριν καιρό με amplitube, και τα drums με addictive. Το θέμα μου είναι αν έχω κάνει σωστά την μίξη και το mastering . Να πω ότι δεν έχω τρελές γνώσεις αυτών των 2 .Ότι διαβάζω από internet και διαφορά βιβλία. Θα αλλάζατε κάτι?  Οποιαδήποτε  βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

http://soundcloud.com/aenimaly/it-seems-that-nothing-has-been

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σαν κομμάτι μου άρεσε. Ήταν πολύ "δυνατό".  ;)

 

Για το mix δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν γνωρίζω σχεδόν καθόλου. Πάντως γενικά οι εντάσεις των οργάνων μου ακούστηκαν καλά.

 

Δεν ξέρω τι παρουσίαση θα συνοδεύει το κομμάτι, αλλά δεν είναι λίγο "δυνατό" (όχι σε ένταση) για μια τέτοια περίσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παρουσίαση θα συνοδεύει το κομμάτι, αλλά δεν είναι λίγο "δυνατό" (όχι σε ένταση) για μια τέτοια περίσταση;

 

Πινακες ζωγραφικης. Ηταν επιλογη της το συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα απ'τα ηχειάκια του λάπτοπ,με αυτό το δεδομένο η μίξη και ο ήχος είναι μιά χαρά,εκτός από την ένταση της δεύτερης κιθάρας που μπαίνει στο 1.30 (πολύ χαμηλή) και την χροιά των ντραμς στο 3.00 λεπτό (ειδικότερα του σνερ).Πολύ ωραία σύνθεση!            Υ.Γ. Απο Αλεξάνδρεια είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα απ'τα ηχειάκια του λάπτοπ,με αυτό το δεδομένο η μίξη και ο ήχος είναι μιά χαρά,εκτός από την ένταση της δεύτερης κιθάρας που μπαίνει στο 1.30 (πολύ χαμηλή) και την χροιά των ντραμς στο 3.00 λεπτό (ειδικότερα του σνερ).Πολύ ωραία σύνθεση!            Υ.Γ. Απο Αλεξάνδρεια είσαι?

χμμμ.. Ειχα και εγω μια υποψια για το συγκεκριμενο σημειο!! Μιλας για το Riff απο την δεξια πλευρα ετσι?? Οσο για το Snare στο 2ο Part του κομματιουαν πειραζα το velocity λογικα θα χαλαρωσει λιγακι.

 

Edit Απο ΑΛεξανδρεια ναι ( Γιδα που λεμε και στα μερη μας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ Γιδά την λέω, αφού είμαι κατοικός της! ;D

 

Χαχαχα.ελα ρε συ??? Μικρος που 'ναι ο κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου