Προς το περιεχόμενο

HERITAGE VS GIBSON


ex-bokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι περισσοτερες Heritage φορανε SEYMOUR DUNCAN η εταιρια δεν φτιαχνει μαγνητες.... :wink:

 

Δεν ήξερα τι ακριβώς μαγνήτες είναι...ούτε αν είναι S. Duncan. Πάντως κοιτώντας τον κατάλογο 2005 της εταιρείας αναγράφεται ξεκάθαρα σε ποιες κιθάρες οι μαγνήτες είναι Seymour Duncan, και στην H157 γράφει απλά: "two gold plated humbucking pickups" που σημαίνει πως μάλλον είναι κάτι άλλο.

 

Κι επειδή μονάχα αυτή την Heritage έχω πιάσει, για τον ήχο αυτής μόνο μιλάω, και για τους μαγνήτες της Heritage με άγνωστη προέλευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενα παλιοτερο τεστ του GP βλεπω οτι οι "μη SD" μαγνητες ειναι γερμανικοι SCHALLER (οχι και οτι καλυτερο..) στις Heritage.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο την θυμάμαι γιατί έχουν περάσει και αρκετοί μήνες αυτή η Heritage είχε ήχο πολύ μουντό και κομπρεσσαρισμένο ακόμη και για LesPaul! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα πλάκα τι είναι αυτό το πράγμα με τις gibson; μου φαίνεται πολύ παράλογο το μια στις 10... και το έχω ακούσει πολλές φορες!! Εγώ πιστεύω είναι όπως κάθεται στον καθένα η κιθάρα.. Είχα δοκιμάσει μια SG special καμμια 15αρια χρονών , mia SG Faded, kai mia les paul studio... Δεν είναι δυνατόν η faded το φθηνότερο μοντέλο από τα τρια να ήταν το καλύτερο (εκεί κατέληξα...) Απλώς εμένα μου κάθησε πολύ καλύτερα ο ήχος και η αίσθηση της κιθάρας... Λέτε να ήταν το ένα στα 10; Δεν ξέρω δεν έχω παίξει με 10 αλλά δεν νομίζω. Πάντως δεν νομίζω η gibson να παιζει με τις πιθανότητες η να βγάζει ανομοιόμορφα όργανα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου