Προς το περιεχόμενο

gskar - Την γνώμη σας για την ηχογράφηση και παραγωγή μου.


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις πατήσει το record χωρίς να παίξεις καθόλου κιθάρα για να γράψεις την "ησυχία" του δωματίου?

Αν ναι, μήπως να ανέβαζες κι αυτό το αρχειάκι να το ακούσουν κι άλλα ζευγάρια αυτιά?

 

Χαίρομαι που η γνώμη μου σε γενικές γραμμές συμπίπτει με αυτή του Admin και για την ηχογράφηση και για τον χώρο που πρόσθεσες... ;)

 

καλησπέρα. Μάλλον δεν μπορώ να απαλλαγώ εύκολα από το σφύριγμα, ακόμα και με μια στοιχειώδη απομόνωση δεν μπορώ να το διώξω

ορίστε το αρχείο χωρίς να παίζω

θόρυβος.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Αυτός ο θόρυβος/φύσημα (ποιό σφύριγμα; ) αφαιρείται πολύ εύκολα με ένα ΚΑΛΟΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ gate σαν αυτά που συνοδεύουν τα compressors ή επεμβαίνοντας στην κυματομορφή μετά. Συνήθως οφείλεται στην ποιότητα της καλωδίωσης αλλά και των κυκλωμάτων που χρησιμοποιείς. Εμένα μου ακούγεται απόλυτα αποδεκτός. Δεν πρόσεξα κάτι έντονο μέσα στο κομμάτι.

 

Υ.Γ. Μα κύριε longshadow μου, πέρα απο μαλλιά έχεις και αυτιά. :)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Μα κύριε longshadow μου, πέρα απο μαλλιά έχεις και αυτιά. :)

 

Τα πρώτα μας γνέφουν goodbye σιγά σιγά.... :D

 

Κι εγώ βρίσκω απόλυτα αποδεκτό τον θόρυβο του δωματίου.

Το δικό μου μου ακούγεται αρκετά πιο noizy  :)

(Η ηχογράφηση έγινε πριν 5 λεπτά με ένα audio technica at4033 και το gain στην προενίσχυση της κάρτας ανοιχτό στο 70%...)

longshadow_has_NOIZZZ.wav

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πατήσει το record χωρίς να παίξεις καθόλου κιθάρα για να γράψεις την "ησυχία" του δωματίου?

 

Κι εγώ βρίσκω απόλυτα αποδεκτό τον θόρυβο του δωματίου.

Το δικό μου μου ακούγεται αρκετά πιο noizy

 

 

λέτε να έφταιγε κάτι σχετικό και στον John Cage;

 

 

 

(offtopic, ξέρω  :P  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λέτε να έφταιγε κάτι σχετικό και στον John Cage;

 

 

 

(offtopic, ξέρω  :P  ;D )

Ωραίο κομμάτι ;D

 

 

Λοιπόν εγώ έχω σφύριγμα, συγνώμη αλλά το ακούω ρε παιδιά, καλά πλάκα έχει το θέμα...

τελικά μήπως σφυρίζουν τα αυτιά μου  ;D, πλησιάζω και τα ήντα.

Όποιος βρει ποιο αυτί μου σφυρίζει έχει δώρο ηχογράφηση του θορύβου στο δωμάτιο μου σε ποιότητα blue-ray  ;D ;D ;D ;

Από τα ηχεία μου βγαίνει κυρίως σφύριγμα και πολύ λίγος θόρυβος, λέτε να φταίνε αυτά;

 

@ longshadow στην ηχογράφηση σου δεν ακούω σφύριγμα αλλά μόνο θόρυβο. Σε όλες τις δικές μου ακούω το σφύριγμα που είναι πολύ ενοχλητικό ενω ο θόρυβος όχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου