Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές των χορδών στην Ελλάδα


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Όλα γίνονται για το σκάσιμο....!

 

Μ' αυτό το headstock που έχει αυτή που έβαλες (το οποίο δεν μου αρέσει αλλά δεν έχει σημασία) μου φαίνεται ότι θα έχει και σκάσιμο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μ' αυτό το headstock που έχει αυτή που έβαλες (το οποίο δεν μου αρέσει αλλά δεν έχει σημασία) μου φαίνεται ότι θα έχει και σκάσιμο.

Πέρα απ'το χρώμα θες να πεις ότι σου αρέσει περισσότερο το λειψό-κουτσουρεμένο-κακάσχημο της Tele?

 Εάν δεν σας αρέσει ούτε αυτή κύριε μου να πάτε να πάρετε Γκίμπσον μαόνι 8,5 κιλά πράμα... άντε γιατί χορδές δεν αλλάζετε, 10-38 δεν φοράτε, φτηνές κιθάρες κατέχετε (ούτε μια L5 ρε γαμώτο...), στον κουρέα έχετε να πάτε χρόνια....νισάφι πια!

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 

 Εάν δεν σας αρέσει ούτε αυτή κύριε μου να πάτε να πάρετε Γκίμπσον μαόνι 8,5 κιλά πράμα... άντε γιατί χορδές δεν αλλάζετε, 10-38 δεν φοράτε, φτηνές κιθάρες κατέχετε (ούτε μια L5 ρε γαμώτο...), στον κουρέα έχετε να πάτε χρόνια....νισάφι πια!

 

Σε όλα μέσα έπεσες, εκτός από το βάρος.

Όταν παρέλαβα την sg, νόμιζα ότι με κοροϊδέψανε και δεν έβαλαν κιθάρα στο κουτί.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Τις οποίες όμως δεν τις παίρνει κανένας εδώ μέσα.

Εχω τα 2/3 και βάλε της παραπάνω

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Σε όλα μέσα έπεσες, εκτός από το βάρος.

Όταν παρέλαβα την sg, νόμιζα ότι με κοροϊδέψανε και δεν έβαλαν κιθάρα στο κουτί.

Σιγά την κιθάρα... 4-5 εάν δεν απατώμαι παίζαν με αυτήν. Doors, Black Sabath, Ac/Dc και εκείνος ο ξανθός με το slide... Εάν ήταν καλή δεν θα την παρατούσαν για άλλες ο Carlos και ο Frank...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Κατεβασμένο κεντρικό διακόπτη του πίνακα είχες...;


Ρε συ, μένω μόνος σε γκαρσονιέρα 30τμ, και το μόνο που λειτουργεί είναι ο υπολογιστής, μικρό ψυγείο και η κουζίνα σχεδόν καθημερινά. Καίω από 100 μέχρι 200KWh το μήνα, και αυτό αν βάζω aircondition στα κρύα ή στις ζέστες. Τώρα έκαψα γύρω στα 190, και μου ρθε 89 ευρώ. Συνήθως πληρώνα περίπου 25-35 πάνω κάτω, γι αυτό και τα σχεδόν 90 μου φαίνονται εξωφρενικό ποσό...

 

Τέλος πάντων, πήρα 6 σετ χορδών κιθάρας, 1 μπάσου και ένα ζευγάρι μπαγκέτες. Είμαι ευγνώμων, μου σώσατε λεφτά long-term!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alex Raptakis είπε


Ρε συ, μένω μόνος σε γκαρσονιέρα 30τμ, και το μόνο που λειτουργεί είναι ο υπολογιστής, μικρό ψυγείο και η κουζίνα σχεδόν καθημερινά. Καίω από 100 μέχρι 200KWh το μήνα, και αυτό αν βάζω aircondition στα κρύα ή στις ζέστες. Τώρα έκαψα γύρω στα 190, και μου ρθε 89 ευρώ. Συνήθως πληρώνα περίπου 25-35 πάνω κάτω, γι αυτό και τα σχεδόν 90 μου φαίνονται εξωφρενικό ποσό...

 

Τέλος πάντων, πήρα 6 σετ χορδών κιθάρας, 1 μπάσου και ένα ζευγάρι μπαγκέτες. Είμαι ευγνώμων, μου σώσατε λεφτά long-term!

σε μένα 89 είναι το ρεύμα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

βάζω aircondition

 

Α έχεις και τέτοιο, είσαι μεγαλοκεφαλαιούχος.

 

 

7 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Εάν ήταν καλή δεν θα την παρατούσαν για άλλες ο Carlos και ο Frank...

 

Όλοι που την παράτησαν (και οι περισσότεροι γενικά) είναι γυρολόγοι.

Αυτοί που ανέφερες είναι σταθεροί σε μια κιθάρα.

Κάτι λέει αυτό.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alex Raptakis είπε


Ρε συ, μένω μόνος σε γκαρσονιέρα 30τμ, και το μόνο που λειτουργεί είναι ο υπολογιστής, μικρό ψυγείο και η κουζίνα σχεδόν καθημερινά. Καίω από 100 μέχρι 200KWh το μήνα, και αυτό αν βάζω aircondition στα κρύα ή στις ζέστες. Τώρα έκαψα γύρω στα 190, και μου ρθε 89 ευρώ. Συνήθως πληρώνα περίπου 25-35 πάνω κάτω, γι αυτό και τα σχεδόν 90 μου φαίνονται εξωφρενικό ποσό...

 

Τέλος πάντων, πήρα 6 σετ χορδών κιθάρας, 1 μπάσου και ένα ζευγάρι μπαγκέτες. Είμαι ευγνώμων, μου σώσατε λεφτά long-term!

Για να σου "φτιάξω" την μέρα.... 1056 kWh  417 Εu για τον Ιανουάριο...

  • Λυπάμαι 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

1056 kWh  417 Εu για τον Ιανουάριο...

 

Μήπως (λέω μήπως) να κοιτάξεις για τίποτα φωτοβολταϊκά?

Έτσι όπως τα γράφεις, μέχρι να περάσει η ενεργειακή κρίση θα έχεις κάνει απόσβεση και θα έχεις και κέρδος από πάνω.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου