Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος στα πλήκτρα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν θες αυστηρα πιανο πας για το Yamaha NP11:

 

http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default.asp?static=421&product=132192

Εχει μονο 10 ηχους και πληκτρα πιανου η εστω κοντα στο πιανο.

 

Αν θες κατι παρα πανω απο πιανω πας στο αρμονιο της Yamaha PSR 333:

 

http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default.asp?static=421&Product=131836

Εδω εχεις περισοτερους ηχους ακομα και ρυθμους απλα πληκτρα και οχι πιανου.

 

Δες και ακουσε τα στον Nακα απο κοντα η αν πας στην περιπτωση του αρμονιου η synthesizer τσεκαρε τις αγγελιες.

 

Δες και κανα βιντεακι στο youtube να καταλαβεις τι κανει το καθενα και να παρεις και μια γευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Υamaha NP11 φαινεται η καλυτερη λυση, αν εχει οντως (οπως δειχνει) βαρυκεντρισμενα πληκτρα. Περιεργο για 61-keys keyboard, αλλα αν ισχύει ειναι μια καλη λυση, και η τιμη του ακριβως μεσα στο budget σου.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ξανά...  :)

 

Κοίταξα τα PSR και NP11 και δε μπορώ να πω ότι κάποιο με ενθουσίασε. Καλά βέβαια, δε λέω, απλά δε με ενθουσιάσαν γιατί μπροστά σε πιάνο φαίνονται λιγό παιχνίδια.. :P Αναμενόμενο, τώρα, θα σκέφτεστε... :) Και, νομίζω, από την αρχή δεν έπρεπε καν να ψάξω σε τέτοιες τιμές, απλά είχα στο μυαλό μου ότι έστω προσσεγγιστικά κάτι θα έβρισκα...

 

Το NP11 δεν έχει βαρυκεντρισμένα πλήκτρα, αλλιώς θα το 'χα πάρει χωρίς δεύτερη κουβέντα...

 

Οπότε τι να κάνω, κάθισα και το σκέφτηκα αρκετά και αφού είναι κάτι που γουστάρω πολύ ας μαζέψω και ας δώσω παραπάνω από το να έχω κάτι που δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα...

 

Αποφάσισα, λοιπόν, να δώσω γύρω στα 400-500 ευρώ και να πάρω κάτι σωστό.

Σαν στόχο έβαλα το Υamaha P-35B ή Casio CDP-120, κι επίσης θα κοιτάξω και για μεταχειρισμένα εκείνη την περίοδο που θα έχω τα λεφτά μήπως πετύχω καμιά ευκαιρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

φίλε μου άργησα να σου απαντήσω στο θέμα αλλά παρόλο που είμαι με τα χίλια για midi keyboard αν σε ενδιαφέρει ένα πιάνο βρίσκεις με 200 ευρώ στο skroutz και πολύ καλό μάρκα yamaha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου