Προς το περιεχόμενο

θέλω custom mockingbird!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

o "δικος μας", δεν ασχολείται με κατασκευή ηλεκτρικών οργάνων...μόνο με τη βαφή τους.

Οκ συγνωμη.Επειδη καπου ειχα διαβασει οτι ειναι "οργανοποιος"

 

Να με συγχωρει η χαρη σου τοτε και η χαρη του  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιος ειπε οτι το custom shop της bcrich ειναι κορωνα γραμματα... ?? Σε πληροφορω οτι το custom shop Της bc rich ειναι απο τα καλυτερα custom shop που μπορεις να βρεις... Ειναι και ο λογος που υπαρχει η εταιρεια εδω και 20 χρονια που δεν υπαρχει bernie rico... Yπαρχει και ο bernie rico jr ο οποιος εχει φτιαξει μια δικια του εταιρεια και κανει καστομ οργανα... Αν δεν εχεις προβλημα να περιμενεις τοσο καιρο τοτε προχωρα αφοβα... Να εχεις υποψην παντως οτι αν ψαχνεσαι για καστομ οργανο σε τετοιες εταιρειες να ξερεις οτι δεν καθαριζεις με λιγοτερα απο 4000-5000 δολλαρια.

 

Βεβαια ειναι και τρελη ξενερα να εχει Mockinbird που να μην ειναι bcrich... Επισης οι εργοστασιακες τι εχουν και δεν παιρνεις μια τετοια να καθαρισεις... ?

1000 φορες να παρεις μια rich mockinbrid  και να πας σε καποιον ελληνα luthier  και να σου φτιαξει το headstock που θες. Επισης υπαρχουν και πολλοι Ελληνες που μπορουν να σου κανουν μια καστομ κιθαρα... !!!

 

βασικά δεν ξέρω κατά pώσο είναι εφικτό να αλλάξεις μπράτσο και headstock σε μια neck thru με επιτυχία... και για το κορόνα γράμματα πάει στα εργοστασιακά μοντέλα και όχι στα custom.για έλληνες δεν έχω ψαχτεί παρα πολύ... είχα δει ένα μαγαζί θεσσαλονίκη νομίζω αλλα μόλις που έφτιαχνε ενισχυτές νομίζω και πάλι... αυτό που θυμάμαι είναι οι τιμές τους οποτε και κάπου εκεί απέκλεισα την ελληνική αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ συγνωμη.Επειδη καπου ειχα διαβασει οτι ειναι "οργανοποιος"

Σε ακουστικά only όργανα...διαβάζεις με την ίδια ορθογραφία που γράφεις? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που θυμάμαι είναι οι τιμές τους οποτε και κάπου εκεί απέκλεισα την ελληνική αγορά...

ενώ το customshop της Fender είναι κοψωχρονιά... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o

 

Όχι ρε φίλε και στην κιθάρα η γυναίκα! Που πάει αυτή η κοινωνία;   ::) ;D

 

είναι μια θεωρία που έχω για τις κιθάρες και για τις γυναίκες... μπορείς να πεις ότι μια κιθάρα είναι ένα κομμάτι ξύλου.

για εμενα είναι ίσως μια γυναικα... με προσωπικότητα κλπ... σε όλες μου τις κιθάρες συμπεριφέρομαι λες και είναι γυναίκες... και στην πρώτη μου custom θα ήθελα κάτι τέτοιο... η διαφορα κιθάρας με κάτι άλλο είναι ότι οι κιθάρες μένουν...θα ήθελα μετά από χρονια και χρονια ίσως στα εγγόνια μου να λένε ότι αυτή η κιθάρα έμεινε από τον παππου μας για την γιαγιά μας σε όλους εμάς... μπορεί να ακούγεται χαζό αλλα δen έχω λεφτά να τους αφήνω σπίτια και να σκοτώνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δεν ξέρω κατά pώσο είναι εφικτό να αλλάξεις μπράτσο και headstock σε μια neck thru με επιτυχία... και για το κορόνα γράμματα πάει στα εργοστασιακά μοντέλα και όχι στα custom.για έλληνες δεν έχω ψαχτεί παρα πολύ... είχα δει ένα μαγαζί θεσσαλονίκη νομίζω αλλα μόλις που έφτιαχνε ενισχυτές νομίζω και πάλι... αυτό που θυμάμαι είναι οι τιμές τους οποτε και κάπου εκεί απέκλεισα την ελληνική αγορά...

 

Οχι φίλε μου κανείς λάθος και εδώ ... Και στα εργοαστιασιακα μοντέλα αν εξαιρέσεις τις κιθάρες κάτω των 300 ευρω όλα τα υπόλοιπες απο εκεί και πάνω είναι εξαιρετικά . Η ριτς είναι παρεξηγημένη εταιρεία λόγω του ότι βγάζει παράξενα σχέδια . Κατα τα αλλά αν πάρεις μια mockingbird της τάξεως των 700 ευρω θα παθεις πλάκα απο την ποιότητα κατασκευής .

 

Επίσης αν πας σε καλό μάστορα εδώ στην Αθήνα τότε θα σου φτιάξουν το headstock όπως θες ακριβώς . Αν ενδιαφερεσαι στείλε π.μ. Να σου πω λεπτομέρειες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ακουστικά only όργανα...διαβάζεις με την ίδια ορθογραφία που γράφεις? ;D

Οχι ρε......Δεν εχω φτασει στην ηλικια σου ακομα  :D :D :D

 

,κατασκευαστης ειμαι...

εκει το διαβασα και γι'αυτο να το μπερδεψα  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ το customshop της Fender είναι κοψωχρονιά... ;D ;D

 

οι fender είναι κιθάρες που απεχθάνομαι... οποτε δεν ασχολούμαι καν μαζί τους, sorry. επίσης για ενισχυτή νομίζω ότι τα εργοστασιακά μοντέλα εταιριών με καλύπτουν... επίσης για ελληνικά custom περίμενα κάτι το φθηνότερο.δεν έχουμε την ίδια ιστορία οργανοποιίας με την αντίστοιχη αμερική, οποτε σίγουρα δεν θα έπρεπε να είχαμε και τις ίδιες τιμές... συγγνώμη αν για πόλους το βλέπω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ακουστικά only όργανα...διαβάζεις με την ίδια ορθογραφία που γράφεις? ;D

 

Messalion μην τον Παρεξηγήσεις . Εχει το εξαιρετικό ταλέντο να σε προσβάλει και να βάζει ένα χαμογελακι δίπλα για να το γλυκαινει λίγο ...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης για ελληνικά custom περίμενα κάτι το φθηνότερο.δεν έχουμε την ίδια ιστορία οργανοποιίας με την αντίστοιχη αμερική, οποτε σίγουρα δεν θα έπρεπε να είχαμε και τις ίδιες τιμές... συγγνώμη αν για πόλους το βλέπω λάθος

Ναι το βλεπεις λαθος γιατι ειναι λαθος.....Απλα και ξαστερα  ;)

Το γιατι πιστευω μπορει να το καταλαβει ο καθενας  :)

 

Messalion μην τον Παρεξηγήσεις . Εχει το εξαιρετικό ταλέντο να σε προσβάλει και να βάζει ένα χαμογελακι δίπλα για να το γλυκαινει λίγο ...  ;D

Ναι με ξερεις τωρα να παρεξηγουμαι απο τον Ανεστη  :D (εγω του βαζω φιλακια  :-* :-* :-* )

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου