Προς το περιεχόμενο

θέλω custom mockingbird!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Wraia, epidei vrika mia usa custom bc rich mockingbird sto kitharadiko tis goitonias mou (GAK) an tin parw mpwro na tis kanw tis alages pou thelw? Kai me symferei? Milame gia allo finirisma, alagh ilektrikwn, magnites, floy rose kai tha prepei na tis kanw kai mia akoma rrypa gia to baritone switcher!  Alla san kataskevh h kithara mou arese apistefta!

 

Εισαι σιγουρος ειναι οτι usa custom  ? Τι τιμη εχει ? Και τι ηλρκτρικα θες να αλλαξεις σε ενα τετοιο οργανο... Ειδικα στο θεμα flod rose τι θες να αλλαξεις ? Τι γραφει το headstock ? BCRICH ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sto headstock tis leei bc rich usa, kati p me provlimatizei einai oti h kithara einai bolt on, afto pou mou arese einai oti einai mia apo tis poio wrees tastieres pou exw paixei pote... to voutiro einai skliro mprwsta tis, kati allo pou kai m arese kai me xalase einai oti einai kataskevh to 88. Sorry gia ta greeklish paly eimai apo to kinito

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sto headstock tis leei bc rich usa, kati p me provlimatizei einai oti h kithara einai bolt on, afto pou mou arese einai oti einai mia apo tis poio wrees tastieres pou exw paixei pote... to voutiro einai skliro mprwsta tis, kati allo pou kai m arese kai me xalase einai oti einai kataskevh to 88. Sorry gia ta greeklish paly eimai apo to kinito

 

ααα μαλιστα τωρα το εποισα γιατι επειδη ειπες οτι η κιθαρα ειναι σε μαγαζι πολυ περιεργο μου φανηκε το γεγονος οτι δεν θα μπορουσε καταρχην να υπαρχει usa custom του σημερα σε μαγαζι και επι πλεον οι σημερινες δεν γραφουν bcrich αλλα R σκετο...

 

Περαν τουτου η κιθαρα ειναι απο τις καλυτερες rich που μπορεις να παρεις .. Μπορει να μην ειναι μια bernie rico golden era ομως ειναι μεσα σε μια δεκαετια οπου η εταιρια ηταν στα πολυ επανω της και εφτιαχνε σοβαρα οργανα... Στην συγκεκριμενη ειναι ιεροσυλια να πειραξεις το οτιδηποτε... Ειναι μεγαλης αξιας παικτικης. Υποθετω οτι πρεπει να εχει dimarzio μαγνητες με πολλα switches και πληθος επιλογων , active ηλεκτρικα ... Eπισης το floyd τι ειναι ?  Εχω την αισθηση οτι πρεπει να ειναι kahler σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sto headstock tis leei bc rich usa, kati p me provlimatizei einai oti h kithara einai bolt on, afto pou mou arese einai oti einai mia apo tis poio wrees tastieres pou exw paixei pote... to voutiro einai skliro mprwsta tis, kati allo pou kai m arese kai me xalase einai oti einai kataskevh to 88. Sorry gia ta greeklish paly eimai apo to kinito

το βουτυρο ειναι αποτελεσμα περισσοτερο σωστου σετ απ ,παρα της κιθαρας...αυτο το bolt on με χαλασε πολυ!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι Bolt-on το μπράτσο δεν είναι απαραίτητα κακό. Satriani, Vai, Petrucci, Blackmore, Malmsteen, SRV, Hendrix και άλλοι πολλοί γνωστοί κιθαρίστες παίζουν/έπαιζαν με bolt-on κιθάρες.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι Bolt-on το μπράτσο δεν είναι απαραίτητα κακό. Satriani, Vai, Petrucci, Blackmore, Malmsteen, SRV, Hendrix και άλλοι πολλοί γνωστοί κιθαρίστες παίζουν/έπαιζαν με bolt-on κιθάρες.  :)

φυσικα και δεν ειναι κακο....γι αυτο ειπα με χαλασε....αν εφτιαχνα ποτε καστομ μεταλ κιθαρα,θα ηθελα να ειναι νεκ θρου....μου αρεσει απλα πιο πολυ και ειναι μια πιο συνθετη κατασκευη που θα την επιζητουσα σε ενα καστομ οργανο!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και δεν ειναι κακο....γι αυτο ειπα με χαλασε....αν εφτιαχνα ποτε καστομ μεταλ κιθαρα,θα ηθελα να ειναι νεκ θρου....μου αρεσει απλα πιο πολυ και ειναι μια πιο συνθετη κατασκευη που θα την επιζητουσα σε ενα καστομ οργανο!

Το κατάλαβα ότι είναι προσωπική άποψη.  ;)

Γενικά μιλώντας ήταν το σχόλιό μου.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου