Προς το περιεχόμενο

θέλω custom mockingbird!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι fender είναι κιθάρες που απεχθάνομαι... οποτε δεν ασχολούμαι καν μαζί τους, sorry. επίσης για ενισχυτή νομίζω ότι τα εργοστασιακά μοντέλα εταιριών με καλύπτουν... επίσης για ελληνικά custom περίμενα κάτι το φθηνότερο.δεν έχουμε την ίδια ιστορία οργανοποιίας με την αντίστοιχη αμερική, οποτε σίγουρα δεν θα έπρεπε να είχαμε και τις ίδιες τιμές... συγγνώμη αν για πόλους το βλέπω λάθος

 

Βασικά επειδή στην ζωή δεν πρέπει να είμαστε κωλλημενοι ακόμα και όταν κάνουμε λάθος , μην θεωρείς ότι ένα απρόσωπο καστομ σοπ μιας εταιρίας που θα σου ποιασει τον κω......ντε και καλα θα σου κάνει καλύτερη κιθάρα απο μια κιθάρα που θα είσαι απο πάνω με το μάστορα κάθε λογο και λιγάκι και αν τελεί θα έχετε συνεχή επικοινωνία για την έκβαση και τις λεπτομέρειες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρε ενα τηλεφωνο τον Σταυρο Ντουκα πες του τον πονο σου και δες τι θα σου πει....!!

Απο τους (αν οχι Ο) καλυτερους Ελληνες οργανοποιους.

 

http://www.facebook.com/guitarsgr

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα τηλεφωνο τον Σταυρο Ντουκα πες του τον πονο σου και δες τι θα σου πει....!!

Απο τους (αν οχι Ο) καλυτερους Ελληνες οργανοποιους.

 

http://www.facebook.com/guitarsgr

 

 

 

είχα μιλήσει με τη εν λόγο κύριο και παραμένει στις πολύ ψηλές θέσεις για να μου κάνει τη δουλειά... έχει πάρει κανεις κάποιο όργανο από το συγκεκριμένο κατάστημα για να μάθουμε γνώμες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη αν για πόλους το βλέπω λάθος

 

Mη ζητας συγνωμη φιλε μου...

Μιλας απλως για πραγματα που δε γνωριζεις...

 

Ποιες κιθαρες εχεις?

ποια ειναι τα γνωρισματα τους?

Τι διαφορες εχουν στον ηχο?

Γιατι?

Ποιο ειναι το αγαπημενο σου ξυλο(για το σωμα)?

Γιατι?

Ποια εχεις ακουσει?

Και τι ποιοτητας?

Απο υλικα λαιμων τι γνωριζεις?

Γιατι απεχθανεσαι τις fender? και δη το custom shop της...

Εχεις παιξει ποτε με fender custom shop?

Τι ταστα σου αρεσουν?

Με ποσα εχεις παιξει?

Ποιο παχος μπρατσου σε βολευει?

Με ποσα διαφορετικα εχεις παιξει?

Βαμμενο η αβαφο?

Απο scale τι παιζει?

25.5 η 24.75 η 25 ????

Ποσο φαρδυ θελεις να ειναι το nut?

 

 

Ιδου το 1/6 αυτων που θα πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ πριν πας σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Custom shop...

ειτε ειναι της bcrich ειτε του blackie απο το noiz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χαχαχαχα....!!!

Ολη η συνεννοηση και το τελικο προϊον απλα ΤΕΛΕΙΟ !!

 

Και υπ οψιν το οργανο μου αυτο δεν ειναι χειροποιητο ειναι διαλεγμενα parts !! Τα οποια επειδη ειμαι Αθηνα μου εστειλε με δικη του χρεωση κουριερ !! να τα δω ειδικα την ταστιερα και να διαλεξω μαλιστα ....!!

 

Λινκ για μπανιστηρακι κατοθεν....

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151197852639958.464678.338873934957&type=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη ζητας συγνωμη φιλε μου...

Μιλας απλως για πραγματα που δε γνωριζεις...

 

Ποιες κιθαρες εχεις?

ποια ειναι τα γνωρισματα τους?

Τι διαφορες εχουν στον ηχο?

Γιατι?

Ποιο ειναι το αγαπημενο σου ξυλο(για το σωμα)?

Γιατι?

Ποια εχεις ακουσει?

Και τι ποιοτητας?

Απο υλικα λαιμων τι γνωριζεις?

Γιατι απεχθανεσαι τις fender? και δη το custom shop της...

Εχεις παιξει ποτε με fender custom shop?

Τι ταστα σου αρεσουν?

Με ποσα εχεις παιξει?

Ποιο παχος μπρατσου σε βολευει?

Με ποσα διαφορετικα εχεις παιξει?

Βαμμενο η αβαφο?

Απο scale τι παιζει?

25.5 η 24.75 η 25 ????

Ποσο φαρδυ θελεις να ειναι το nut?

 

 

Ιδου το 1/6 αυτων που θα πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ πριν πας σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Custom shop...

ειτε ειναι της bcrich ειτε του blackie απο το noiz...

 

ok πάω να γίνω μάγειρας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως πολυ σωστα ειπαν καποιοι φιλοι πιο πανω ειναι λαθος να πιστευεις οτι τα standard μοντελα της BC Rich ειναι κορωνα-γραμματα. Η αν θελεις, ειναι οσο "κορωνα-γραμματα" ειναι ολες οι κιθαρες μαζικης παραγωγης.

Αν σου αρεσει το styling των BC Rich, ενα απο τα γνωστα custom shop που μπορεις να απευθυνθεις ειναι αυτο: http://www.nealmoserguitars.com/

Ο Bernie Rico Jr που ανεφερε ο Αρης, συνηθιζε να κατασκευαζει καταπληκτικα οργανα, αλλα εδω και καιρο εχει τεραστια προβληματα και παραγγελιες που προπληρωθηκαν αλλα δεν εκτελεστηκαν ποτε.

Μιας και εισαι Αγγλια τσεκαρε τον Ben Crowe http://crimsonguitars.com/ ή τους Ελληνες κατασκευαστες που σου προτειναν τα παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok πάω να γίνω μάγειρας....

 

Αν θελεις να κανεις κατι επικοδομητικο πηγαινε και παιξε κιθαρα...

Δοκιμασε πολλες και κατεληξε στο τι ΑΚΡΙΒΩΣ θελεις και ΓΙΑΤΙ το θελεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπών έχω μια dime washburn (η αγαπημένη μου κιθάρα) είναι ένα limited edition που είχε βγει και μπορώ να πω ότι μάτωσα για να την πάρω στα 14 μου δουλεύοντας ένα ολόκληρο καλοκαίρι.

μετά έχω μια gibson les paul studio του 93' (μπορώ να πω ότι δη έχει καμια σχέση με τις σημερινές studio καθώς έχουν μαγνήτες που σήμερα χρησιμοποιούνται για το custom shop τις gibson (αυτό το έμαθα στον "καγμακι" όταν την πήγα για το κλασσικό headstock)

μετά έχω μια double neck wolf (το μονο που μπορώ να πω για αυτήν είναι ότι κάτι δεν πάει καλά... όσα distortion και να τις βάλεις δη βγάζει metal ήχο... μονο classic rock! την απεχθάνομαι gt σε live μετά το δεύτερο  κομμάτι σερί με πιάνει λουμπάγκο)

και τέλος μια ibanez που μου ήρθε μετά από ανταλλαγή η οποια έχει τρελα μπλιμπλίκια... push pull μαγνήτες... (ναι μπορώ να σκουπίζω την σκόνη κάτω από το "ποντεσιομετρο"!!!! :D :D )

είναι το μοντέλο ξίφος αλλα ο τυράς τις έξαλλε tune ο μάτιτς γέφυρα! kari πολύ ωραία κλειδιά με κάτι σαν lock, duncan μαγνήτες dime set! και εγώ την αποτέλειωσα βάφοντας την van halen frankenstein! αποτυχημένα μεν αλλα εγώ την γουστάρω δε!

από ενισχυτή έχω έναν randall κεφάλι καμπίνα τον rh200sc δεν είναι λάμπα αλλα για το σπίτι αν είχε λάμπα εγώ δεν θα είχα σπίτι... και από πετάλια έχω κάμποσα αλλα ας σημειώσουμε ως αγαπημένο μου το blackstar dual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπών έχω μια dime washburn (η αγαπημένη μου κιθάρα) είναι ένα limited edition που είχε βγει και μπορώ να πω ότι μάτωσα για να την πάρω στα 14 μου δουλεύοντας ένα ολόκληρο καλοκαίρι.

μετά έχω μια gibson les paul studio του 93' (μπορώ να πω ότι δη έχει καμια σχέση με τις σημερινές studio καθώς έχουν μαγνήτες που σήμερα χρησιμοποιούνται για το custom shop τις gibson (αυτό το έμαθα στον "καγμακι" όταν την πήγα για το κλασσικό headstock)

μετά έχω μια double neck wolf (το μονο που μπορώ να πω για αυτήν είναι ότι κάτι δεν πάει καλά... όσα distortion και να τις βάλεις δη βγάζει metal ήχο... μονο classic rock! την απεχθάνομαι gt σε live μετά το δεύτερο  κομμάτι σερί με πιάνει λουμπάγκο)

και τέλος μια ibanez που μου ήρθε μετά από ανταλλαγή η οποια έχει τρελα μπλιμπλίκια... push pull μαγνήτες... (ναι μπορώ να σκουπίζω την σκόνη κάτω από το "ποντεσιομετρο"!!!! :D :D )

είναι το μοντέλο ξίφος αλλα ο τυράς τις έξαλλε tune ο μάτιτς γέφυρα! kari πολύ ωραία κλειδιά με κάτι σαν lock, duncan μαγνήτες dime set! και εγώ την αποτέλειωσα βάφοντας την van halen frankenstein! αποτυχημένα μεν αλλα εγώ την γουστάρω δε!

από ενισχυτή έχω έναν randall κεφάλι καμπίνα τον rh200sc δεν είναι λάμπα αλλα για το σπίτι αν είχε λάμπα εγώ δεν θα είχα σπίτι... και από πετάλια έχω κάμποσα αλλα ας σημειώσουμε ως αγαπημένο μου το blackstar dual

 

Εχεις σκεφτει να τα πουλησεις ολα , και να παρεις εναν μικρο λαμπατο ενισχυτη και 2 κιθαρες ? Μια γκιμπι και μια αλλη οτι γουσταρεις ? Η εστω κρατα την γκιμπι και ολες οι αλλες δρομο για εμενα...

 

Eπισης αν πραγματικα ξερεις τι θες να παραγγειλεις ακριβως τοτε μπορεις να πας και σε warmoth που δεν θα δωσεις μια περιουσια και το οργανο σου θα ειναι custom κατα μια εννοια... Φτιαχνουν και μοκι... στειλε τους μειλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου