Προς το περιεχόμενο

Dr Z M12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είσαι Αθήνα μπορούμε να το κανονίσουμε, είμαι πολύ στο τρέξιμο αυτό τον καιρό (τι πρωτότυπο) αλλά κάτι θα βρούμε, στείλε αν θες πμ με στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπερα στα παλικαρια.

Δε βρηκα καποιο αλλο θεμα για αυτο κ ποσταρω εδω.

Μολις εχθες παρελαβα το Dr Z Maz18 nr combo μου. αν ενδιαφερεται κανεις να το αναλυσω ας πει.  απλα επαιζα κανενα 5ωρο χωρις διαλειμμα.  O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στα παλικαρια.

Δε βρηκα καποιο αλλο θεμα για αυτο κ ποσταρω εδω.

Μολις εχθες παρελαβα το Dr Z Maz18 nr combo μου. αν ενδιαφερεται κανεις να το αναλυσω ας πει.  απλα επαιζα κανενα 5ωρο χωρις διαλειμμα.  O0

 

Ε ναι βρε αδερφέ, τί ρωτάς τώρα? Πες μας επίσης από πού τον πήρες κ πόσο, αν φυσικά είσαι Ελλάδα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παλικαρια, πριν απο ενα μηνα κ κατι πηρα τον Princeton 65 και τα δυο πρωτα Live πηγαν πολυ καλα. Μετα ομως ηρθε ενα υπαιθριο live και εκει ειχαμε λιγα θεματακια στο παταρι. Απλα δε με ακουγα.

 

Κι ετσι εσκασε μια αγγελια εδω στη Γερμανια που ειμαι και χτυπησα το γιατρουδακι ετουτο σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση για 1100 γιουρια. (μη βγαλετε συμπερασματα βιαστικα, αν δε πουλησω τον Princeton θα με διωξει η γυναικα απο το σπιτι)

 

Ογκος ακομα και σε χαμηλες εντασεις, φοβερος ζουμερος ηχος, οχι πολυ πριμος που λενε καποιοι, εγω αλλωστε παιζω με τελε κ ειναι πριμαριστος ο ηχος. Ωραιος ζεστος μεσαιος ηχος, ολα 12 o clock, και παζει ωραιοτατα.

 

Με μονο αρνητικο το βαρος του λογω προβληματος στη μεση το μηχανημα κελαηδαει.

Δε μου ελειψε ουτε δευτερολεπτο το οτι δεν εχει reverb.

Το δοκιμασα με τα πεταλια μου και παιζει ωραιοτατα εκτος απο το βαθος. Εβαλα το Rattler k το 808. Το T rex το reverb που αγορασα λογω της ελλειψης βαθους δε παιζει καλα αλλα δε ξερω αν φταιει το πεταλι η ο ενισχυτης.Ειναι πολυ δυνατο παιδια, καμια σχεση με του 15αριδες που θα ακουσετε στην ιδια κατηγορια.

Σε σχεση με τον Princeton, αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Διαφορετικες Φιλοσοφιες ενισχυτων. Νομιζω πως παει πιο πολυ σε Vox το μηχανημα.

Παρα πολυ στιβαρη κατασκευη.

 

Αυτα ειναι τα ωραια εδω στην εξωτικη Γερμανια. Ειναι μεγαλυτερη η ποικιλια. Θεωρω πολυ καλη την τιμη που τον πηρα, τον συστηνω ανεπιφυλακτα παιδια.

 

Ακουω ερωτησεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια και καλορίζικος!

 

Με την ανάλυσή σου κάλυψες τα όσα είχα διαβάσει / αποκομίσει από τα υπόλοιπα reviews για τον συγκεκριμένο ενισχυτή.

1. Vox - ίζει

2. Καταπληκτικός ήχος

3. Δυνατός σε ένταση. Μάλιστα πολλοί αναφέρουν πως πρέπει να διαχωρίζει κανείς ανάμεσα σε Watt και σε Dr Z Watt.

 

Δυστηχώς δεν έχω την τύχη να δοκιμάσω κάποιον στην πανέμορφη Ελλαδίτσα μας, αλλά δεν θα δίσταζα να τον παραγγείλω και με κλειστά μάτια. Όσο για το reverb, φυσικά και δεν πειράζει που δεν έχει, θα την βρεις την άκρη με κάποιο πετάλι που θα ταιριάζει.

 

Καλορίζικος και πάλι!! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου