Προς το περιεχόμενο

Επανεμφάνιση της Αρκούδας στην Φθιώτιδα/Φωκίδα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Προσωπικά είμαι ευαίσθητος σε θέματα που αφορούν τα ζώα και την φύση.

 

Ταυτόχρονα, όπως λέει και ο Wow!, αντιτάσομαι στον κραδένοντα όπλα.

 

θεωρώ όμως τον ixnilatis ρεαλιστή.

Δηλαδή: είναι μέρος του καλού και του κακού που γίνεται στη γη και με τους δικούς μας νόμους (όσο ανεφάρμοστοι κι αν είναι) έτοιμος ν' αντιμετωπίσει καταστάσεις που ιδανικά δεν πρέπει να υπάρχουν.

 

Τον ευχαριστώ για τον τρόπο που αντιμετωπίζει το συγκεκριμμένο θέμα, αλλά επιφυλάσσομαι σε φιλοσοφικό επίπεδο.

 

Νομίζω ότι το θέμα έχει ενδιαφέρον και θα ήθελα να μάθω την εξέλιξη του..

 

Πιστεύω ότι ο μουσικός πρέπει (και έχει) άποψη για θέματα ζωής.

Από αυτά αντλεί έμπνευση για μουσική και στίχους και εδώ είναι ένας χώρος για να συζητήσει.

 

Λέω κι εγώ την άποψη μου στο θέμα σαν ίσος προς ίσους εδώ μέσα και δεν θέλω σε καμμία περίπτωση να θεωρηθεί κάτι διαφορετικό. Εξ' άλλου και οι modulators το ίδιο κάνουν, γιατί αν θεωρούσαν διαφορετικά, είμαι σίγουρος ότι θα είχαν επέμβει αλλιώς και με αστυνομικό χαρακτήρα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H ταινία/ντοκιμαντέρ The Grizzly Man είναι ένα καλό παράδειγμα του πότε ο άνθρωπος από ρεαλιστής γίνεται παράλογος και ξεπερνάει τα όρια της φύσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

κάπου κάποτε, διάβασα ότι ο μόνο ζώο που σκοτώνει χωρίς την ανάγκη τροφής, είναι η τίγρη...τυχαίνει να είναι και το μόνο ζώο πλην του ανθρώπου που δεν γουστάρω...

όσο για την "φυσιολατρεία" μπορεί κάλιστα να εκφραστεί μέσω μιας βόλτας με μόνο εξοπλισμό παπουτσάκια, παγουράκια για νερό άντε και καλαθάκια με κανα σαντουιτσάκι...

τα άλλοθι στην εξουσία του ανδρισμού μας είναι προτιμότερο να τα βρίσκουμε στην προσπάθεια να χαρίσουμε κανά οργασμό στην γκόμενα που θα πείσουμε να μας ακολουθήσει κι όχι σκοτώνοντας πουλάκια νομίζοντας ότι διατηρούμε το δικό μας ζωντανό...

 

ΥΓ. ο χλευασμός δεν απευθύνεται φυσικά στο σύνολο των κυνηγών (ιχνιλάτη μη "τσιμπήσεις"... δεν σε ξέρω για να σε χαρακτηρίσω και σε καλύπτει το τεκμήριο της αθωότητας...:) ) αλλά σ' αυτούς τους "μητσάρες" που προσωπικά έχω γνωρίσει και νομίζουν ότι με τον κρότο του όπλου θα καλύψουν το χαχανητό της γυναίκας τους (στο κουτσομπολιό με την φίλη της) για τον "ανδρισμό" τους...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου κάποτε' date=' διάβασα ότι ο μόνο ζώο που σκοτώνει χωρίς την ανάγκη τροφής, είναι η τίγρη...τυχαίνει να είναι και το μόνο ζώο πλην του ανθρώπου που δεν γουστάρω...

όσο για την "φυσιολατρεία" μπορεί κάλιστα να εκφραστεί μέσω μιας βόλτας με μόνο εξοπλισμό παπουτσάκια, παγουράκια για νερό άντε και καλαθάκια με κανα σαντουιτσάκι...

τα άλλοθι στην εξουσία του ανδρισμού μας είναι προτιμότερο να τα βρίσκουμε στην προσπάθεια να χαρίσουμε κανά οργασμό στην γκόμενα που θα πείσουμε να μας ακολουθήσει κι όχι σκοτώνοντας πουλάκια νομίζοντας ότι διατηρούμε το δικό μας ζωντανό...

 

ΥΓ. ο χλευασμός δεν απευθύνεται φυσικά στο σύνολο των κυνηγών (ιχνιλάτη μη "τσιμπήσεις"... δεν σε ξέρω για να σε χαρακτηρίσω και σε καλύπτει το τεκμήριο της αθωότητας...:) ) αλλά σ' αυτούς τους "μητσάρες" που προσωπικά έχω γνωρίσει και νομίζουν ότι με τον κρότο του όπλου θα καλύψουν το χαχανητό της γυναίκας τους (στο κουτσομπολιό με την φίλη της) για τον "ανδρισμό" τους...[/quote']1036535672_gif.gif

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω....fleamail το ίδιο παράδειγμα θα έδινα....

 

Το συζητήσου τις προάλλες με τον καθηγητή που μου κάνει αγγλικά.....Χαρακτηριστικότατο παράδειγμα.....

 

ΚΑι για όσους δεν ξέρουν το θέμα....

 

Plot Summary for

Grizzly Man (2005)

 

A docudrama that centers on amateur grizzly bear expert Timothy Treadwell. He periodically journeyed to Alaska to study and live with the bears. He was killed, along with his his girlfriend, Amie Huguenard, by a rogue bear in October 2003. The films explores their compassionate lives as they found solace among these endangered animals.

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ταινία/ντοκιμαντέρ The Grizzly Man είναι ένα καλό παράδειγμα του πότε ο άνθρωπος από ρεαλιστής γίνεται παράλογος και ξεπερνάει τα όρια της φύσης...

 

Για αυτο και εγω αποφευγω τις..περιεργες εξοχες :lol: & με εξαιρεση κανενα φιλησυχο νησακι....μενω εντος του φυσικου περιβαλλοντος του ανθρωπου δηλ. ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ.. :lol: :lol:

 

Ασε καλυτερα αγορι μου...κατι ξερει ο Woody Allen

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου