Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...και το ντέφι? ;D ;D

 

Στο ντέφι πήγαινα για σαπόρτ, αλλά ούτε εκεί δεν έφτασα. Ευτυχώς η Mai δεν ενδιαφέρεται για τις αποτυχίες μου.. περιμένει με λαχτάρα πότε θα συναντηθούμε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικό από τον κόσμο εδώ μέσα. Την ξέρει τάχα ο ένας, δήθεν μιλάει με τον άλλο. Σιγά σιγά θα μου την βγάλετε....(drumroll).... Τσου-Λι.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δλδ ρε Κώστα Κώστα έχεις φίλους από το ίντερνετ; Ανθρώπους που δεν έχεις γνωρίσει ποτέ προσωπικά, τους έχεις θεωρήσει φίλους; Φίλους-φίλους όχι FB φίλους.

Δλδ πας π.χ. και λες στη γυναίκα σου, ο "Ray" (που δεν έχεις δει καν πως είναι) που μιλάμε στο Noiz, είναι φίλος μου;

 

Επαναλαμβάνω:

Γιατί δεν ξέρω αν δεν ήμουν σαφής, αλλά έγραψα "στο ίντερνετ" όχι στο καφέ, στην ταβέρνα ή στην μπυροποσία, όπου μπορεί να συνεβρεθείς με δέκα άτομα που συχνάζετε στο ίδιο φόρουμ και ένας-δύο από αυτούς ΜΠΟΡΕΙ να γίνουν φίλοι σου όταν βρεθείτε δυο τρεις φορές ακόμα. Μαζί. Στην πραγματική ζωή.

 

Εγώ π.χ. που ζω στο εξωτερικό, σίγουρα θα μπορούσα να είχα κανονική φιλία με δυο-τρια άτομα από εδώ μέσα. Αλλα αν βρισκόμασταν, συζητούσαμε, χαβαλεδιάζαμε, τα λέγαμε, τρώγαμε, πίναμε μαζί, γενικά κάναμε ότι κάνουν οι πργματικοί φίλοι. Όμως, μέχρι στιγμής, είναι συμφορουμίτες, καλά παιδιά, συμπαθείς κτλ. Φίλοι θα μπορούσαν να γίνουν, αλλά τώρα (ακόμα) δεν είναι...

Εδώ... Άσε τον Κώστα.

 

Εγώ έχω κάνει.

 

Έχω δουλέψει με ανθρώπους που δεν έχω δει ποτέ μου. Και εντάξει αυτό είναι δουλειά. Έλα όμως που αυτές οι indie δουλειές είναι που μου έκαναν φίλους! Ανθρώπους που φιλοξένησα (μετά από χρόνια) στο σπίτι μου για μέρες. Ανθρώποι που μου ζήτησαν να τους πάρω κάτι προς 1000$ (για φορολογικούς λόγους) και μου στείλαν τα λεφτά "έτσι". Κλπ... Ανθρώπους που ξέρουν πιο πολλά απ'ότι η πλειονότητα των ανθρώπων που γνωρίζω από κοντά! Έχω φίλους που εμπιστεύομαι, φίλους που με εμπιστεύονται!

 

Οπότε ναι.

 

Τελικά, κάποια στιγμή (θα) βρεθούμε από κοντά, ή έχουμε βρεθεί ήδη, αλλά σημασία έχει ότι οι βάσεις έγιναν από το Ιντερνετ. Και σε αρκετές περιπτώσεις (Paul, Matt, Vince) ΔΕΝ έχουμε βρεθεί ακόμη. Ελπίζουμε για Μαργαρίτες στην Hawaii κάποια στιγμή αλλά μέχρι να φτάσει εκείνη η στιγμή... εεε... τα βγάζουμε πέρα όπως νά'ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανθρώπους που φιλοξένησα (μετά από χρόνια) στο σπίτι μου για μέρες. Ανθρώποι που μου ζήτησαν να τους πάρω κάτι προς 1000$ (για φορολογικούς λόγους) και μου στείλαν τα λεφτά "έτσι".

 

Με δίνεις στεγνά, έτσι;

Και μου είπες ότι δε θα μιλήσεις ποτέ για εκείνη τη νύχτα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δίνεις στεγνά, έτσι;

Και μου είπες ότι δε θα μιλήσεις ποτέ για εκείνη τη νύχτα.

 

 

 

Αν είχαν στόμα οι γκαρσονιέρες

θα 'πεφταν σα ξερόφυλλα οι βέρες

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atreu η Κινέζα σου είναι φιλιπινεζος.

 

F@ckin' Yeah...

 

Χωρίς πλάκα, είναι Γιαπωνέζα. Όχι Κινέζα.

 

H Mai Nishida, αν δεν κάνω λάθος.

 

Γιατί μου το χαλάτε ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου