Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποθέτω ότι μάλλον είναι ζήτημα διατύπωσης αλλά ως έχει, μάλλον θα διαφωνήσω.

 

 

Δλδ ρε Κώστα Κώστα έχεις φίλους από το ίντερνετ; Ανθρώπους που δεν έχεις γνωρίσει ποτέ προσωπικά, τους έχεις θεωρήσει φίλους; Φίλους-φίλους όχι FB φίλους.

Δλδ πας π.χ. και λες στη γυναίκα σου, ο "Ray" (που δεν έχεις δει καν πως είναι) που μιλάμε στο Noiz, είναι φίλος μου;

 

Επαναλαμβάνω:

Βασικά είναι pretty pathetic να νομίζεις ότι "κάνεις φίλους" γενικά, οπουδήποτε στο ίντερνετ.

 

Γιατί δεν ξέρω αν δεν ήμουν σαφής, αλλά έγραψα "στο ίντερνετ" όχι στο καφέ, στην ταβέρνα ή στην μπυροποσία, όπου μπορεί να συνεβρεθείς με δέκα άτομα που συχνάζετε στο ίδιο φόρουμ και ένας-δύο από αυτούς ΜΠΟΡΕΙ να γίνουν φίλοι σου όταν βρεθείτε δυο τρεις φορές ακόμα. Μαζί. Στην πραγματική ζωή.

 

Εγώ π.χ. που ζω στο εξωτερικό, σίγουρα θα μπορούσα να είχα κανονική φιλία με δυο-τρια άτομα από εδώ μέσα. Αλλα αν βρισκόμασταν, συζητούσαμε, χαβαλεδιάζαμε, τα λέγαμε, τρώγαμε, πίναμε μαζί, γενικά κάναμε ότι κάνουν οι πργματικοί φίλοι. Όμως, μέχρι στιγμής, είναι συμφορουμίτες, καλά παιδιά, συμπαθείς κτλ. Φίλοι θα μπορούσαν να γίνουν, αλλά τώρα (ακόμα) δεν είναι...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλία μέσω ιντερνετ γίνεται, αρκεί να μη μένεις Αθήνα. Στην ακραία περίπτωση (που μένεις Αθήνα), μπορείς να κάνεις μέχρι γνωστούς.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ π.χ. που ζω στο εξωτερικό, σίγουρα θα μπορούσα να είχα κανονική φιλία με δυο-τρια άτομα από εδώ μέσα. Αλλα αν βρισκόμασταν, συζητούσαμε, χαβαλεδιάζαμε, τα λέγαμε, τρώγαμε, πίναμε μαζί, γενικά κάναμε ότι κάνουν οι πργματικοί φίλοι. Όμως, μέχρι στιγμής, είναι συμφορουμίτες, καλά παιδιά, συμπαθείς κτλ. Φίλοι θα μπορούσαν να γίνουν, αλλά τώρα (ακόμα) δεν είναι...

 

Φαντάζομαι ότι με περιλαμβάνεις μέσα, έτσι;

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλία μέσω ιντερνετ γίνεται, αρκεί να μη μένεις Αθήνα. Στην ακραία περίπτωση (που μένεις Αθήνα), μπορείς να κάνεις μέχρι γνωστούς.

Αν και με επιφύλαξη μιας και οι συνθήκες κοινωνικοποίησης από άνθρωπο σε άνθρωπο και από τόπο σε τόπο, ποικίλλουν.
  ;)

 

Δλδ ρε Κώστα Κώστα έχεις φίλους από το ίντερνετ; Ανθρώπους που δεν έχεις γνωρίσει ποτέ προσωπικά, τους έχεις θεωρήσει φίλους; Φίλους-φίλους όχι FB φίλους.

Για αυτό σου λέω βρε συ ότι είναι θέμα διατύπωσης.

 

Φίλους αποκλειστικά και μόνο στο νετ, προσωπικά, όχι.

Αλλά τους γνώρισα μέσω αυτού (με έμφαση στο παρόν φόρουμ) και τα υπόλοιπα από κοντά.

Χωρίς αυτό όμως, μάλλον απίθανο να τους γνώριζα.

 

Για αυτό λεω πάντα, despite everything, είμαι ευτυχής που έγινα ενεργό μέλος του φόρουμ.  ;)

 

ΥΓ. Δεν έχω λογαριασμό στο facebook. Τουλάχιστον ακόμα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχετε καταλάβει ότι λέτε τα ίδια πράγματα ετσι;Aπλά επειδή είστε κουρασμένοι από την δουλειά πληκτρολογείτε πατώντας με μίσος τα κουμπιά .  ;D ;D

 

Εγώ πάντως σχημάτισα τις καλύτερες εντυπώσεις(μακάρι και αυτοί να νιώθουν το ίδιο) για όσους γνώρισα και στον πραγματικό κόσμο εκτός του noiz.

 

Sottos,Samy Paraga όπως επίσης και ένα φιρμάτο μέλος του νοιζ...πρώην(η και νυν) bass sex symbol.  8)

 

+10000 στον Dinosp για τα σχόλια περί επιπέδου και χρυσής τομής σοβαρότητας και πλάκας.Έμαθα πολλά και διάφορα από αυτό το φόρουμ  :)

ΥΓ:Άποψη μου είναι ότι δεν είναι πάντα ''pathetic'' να φτιάχνεις φιλίες στο νετ.Δεν σημαίνει ΣΧΕΔΟΝ τίποτα η απουσία οπτικής επαφής.Αν μιλάς 2-3 χρονιά με κάποιον γνωρίζεις αρκετές πτυχές του εαυτού του.

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείτε. Όταν θα 'ρθω εγώ στην εξουσία θα επιλέξω προσωπικά ποιός θα είναι φίλος με ποιόν.

 

Κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος κατά τις ώρες 08:00 έως και 19:00, ξαναποστάρει σε θέμα που συμμετέχω, συμπεριλαμβάνοντας link σε ουτούμπι, θα τον καρμίσω ασύστολα και θα του κάψω το μόντεμ εφόσον το επιλέξω.

 

Απλά και δημοκρατικά.

Άντε γιατί παραγνωριστήκαμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, το trade count τι ειναι, σοβαρα? Και πως γεμιζει? Αμα κανεις συναλλαγή σε εξοπλισμό π.χ. ? Γιατι εχω κανει και ειναι 0 πως ανεβαινει?

Δεν μπορω να ειμαι μηδενικο.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου