Προς το περιεχόμενο

Πότε "απολύεται" ο ασυνεπής συνεργάτης;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Για μένα, προσωπικά, το νούμερο 1 στη λίστα μου είναι, να έρχεται κάποιος στις πρόβες αδιάβαστος.

 

Νιώθω ότι υποτιμάει τον κόπο και την προσπάθεια όλων των υπολοίπων, με αυτόν τον τρόπο.

 

Και αυτό είναι «θανάσιμο αμάρτημα». Όχι απαραίτητα ότι υποτιμάει την συνολική προσπάθεια (που πιθανώς ισχύει) αλλά σίγουρα αποτελεί τροχοπέδη για το γκρουπ.

 

Δηλαδή αν υπολείπεται στο παικτικό επίπεδο- που η έλλειψη μελέτης το κάνει πιο εμφανές- μοιραία αυτό το μέλος δεν μπορεί να σταθεί μαζί τους υπόλοιπους.

 

Τους περιορίζει μουσικά ή ακούγεται «λίγος» μέσα στο σύνολο. Και σε αυτή την περίπτωση είθισται η αντικατάσταση του.    

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μετα τις 20 φορες που ο ντραμερ δεν ειχε διαβασει ουτε ενα κομματι εκατσε  σπιτι του να παιζει μονος του. Ολοι θελαμε να κανουμε ενα τοσο δα βηματακι μπρος και εκεινος μας τραβαγε πισω. Στην προβα θελω να το διασκεδασω οσο γινεται μιας και ειναι μια ευκαιρια για να ξεφυγεις απο την καθημερινη ενταση. Αν αντι για αυτη την διασκεδαση γυρναω σπιτι μου με νευρα επειδη καποιος ειναι μονιμος αδιαφορος τοτε δεν υπαρχει λογος να τυο κανω. Βεβαια ο τυπος ειναι 20 χρονια φιλος και τωρα που τα συζηταμε (και εχει αρχισει να ασχοληται με το οργανο του) παραδεχεται ποσο δικιο ειχαμε

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι αν προαναφέρθηκε πάντως το να ''απολύεις'' κολλητό σου είναι κάτι εξαιρετικά δύσκολο.Οπότε κάνεις τα στραβά μάτια κάποιες φορές διότι η τριβή της σχέσης σου μαζί του θα κόστιζε πολύ περισσότερο από ότι κοστίζει η ανεπάρκεια του στο συγκρότημα.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι αν προαναφέρθηκε πάντως το να ''απολύεις'' κολλητό σου είναι κάτι εξαιρετικά δύσκολο.Οπότε κάνεις τα στραβά μάτια κάποιες φορές διότι η τριβή της σχέσης σου μαζί του θα κόστιζε πολύ περισσότερο από ότι κοστίζει η ανεπάρκεια του στο συγκρότημα.

Ακούγεται μανατζερίστικα τεχνοκρατικό και είναι πολύ πιο δύσκολο να το πείς όταν είσαι στο receiving end αλλά αν αυτός δεν μπορεί να συνειδητοποιήσει τους λόγους που οδήγησαν εδώ και ταυτόχρονα να διαχωρισει κάτι τόσο σημαντικό όπως η πραγματική φιλία με την ασυμβατότητα συνύπαρξης σε ένα μουσικό σχήμα, τότε α) το πρόβλημα είναι μάλλον δικό του και β) πιθανότατα να μην υπήρξε και πραγματική φιλία.

 

Αν από την άλλη αν αυτός που έλαβε την απόφαση το έκανε με τρόπο γαϊδουρινό πιθανότατα δεν αξίζει να τον έχεις και κολλητό.

 

Λέω γω τώρα....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Ώδιε.Υποθετικά μιλάω.Δόξα τω θεώ οι φίλοι μου γαϊδούρια δεν είναι.  :)

 

Πάντως οι επαγγελματίες που ενώ απεχθάνονται τις συνήθειες του frontman για παράδειγμα,τον κρατάνε εντός της μπάντας διότι λειτουργεί ως atm για όλους τότε στο τέλος της ημέρας κάπου εκεί πριν κοιμηθούν οι μαύρες σκέψεις θα τους αυτομαστιγώνουν.  ;)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι επαγγελματίες που ενώ απεχθάνονται τις συνήθειες του frontman για παράδειγμα,τον κρατάνε εντός της μπάντας διότι λειτουργεί ως atm για όλους τότε στο τέλος της ημέρας κάπου εκεί πριν κοιμηθούν οι μαύρες σκέψεις θα τους αυτομαστιγώνουν.  ;)

Τι εννοείς "τον κρατάνε"; Αυτός τους κρατάει. :)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς "τον κρατάνε"; Αυτός τους κρατάει. :)

 

Αλήθεια είναι αυτό...δεν αναιρεί τα λεγόμενα μου όμως.

 

Απλά θέλησα ,περιγράφοντας την γνωστή αιώνια κόντρα λογικής-συναισθήματος, να το παίξω λίγο Sigmunt  ;D ;D

 

Τέλος πάντων.Ωραίο thread  :D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκετε; Εγώ πάλι καθόλου. :(

 

Η αλήθεια είναι ότι επικεντρώνεται στα αρνητικά μιας μουσικής συνύπαρξης και αυτό, όσο να'ναι, το καθιστά, το λιγότερο, άβολο.  :-\

 

Έχει χρειαστεί να ανακοινώσω εγώ, προσωπικά (γιατί κανείς από τους υπόλοιπους ούτε αναλάμβανε την ευθύνη ούτε ήθελαν να καθίσουμε όλοι μαζί και να τα πούμε), σε κάποιο μέλος ενός συγκροτήματος, που έπαιζα παλιά, ότι δε μας κάνει και ένιωσα ΠΟΛΥ μ@λ@κ@ς (πολύ, όμως  :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκετε; Εγώ πάλι καθόλου. :(

 

Γιατί το πιστεύεις αυτό;  ???

 

Οι απάντησεις στα ερωτήματα του op είναι πολλές και διαφορετικές.Όπως αρμόζει άλλωστε στην φύση του θέματος.

 

Δεν σε έχει απασχολήσει πότε αυτό τόσο χρόνια που ασχολείσαι;

 

Εννοείς ότι είναι πολύ σκλήρό -taboo- το να συζητάμε πάνω σε κάτι τέτοιο ή ότι η απόλυση υπό αυτές τις προυποθέσεις που τέθηκαν είναι αυτονόητη και συνεπώς βαριεσαι να ασχοληθείς με τα γραφόμενα των νοιζάδων;

 

ΥΓ:Δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ επιθετικό τόνο.Παραξενεύτηκα όμως  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου