Προς το περιεχόμενο

Πότε "απολύεται" ο ασυνεπής συνεργάτης;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

On topic: Σε επαγγελματικό επίπεδο δεν νομίζω ότι υπάρχουν τέτοια παρατράγουδα...υπάρχει περισσή γνώση,ταλέντο,ηρεμία,ωριμότητα και αγάπη για το αντικείμενο ώστε να μην συμβαίνουν τα όσα περιέγραψε ο Terry αρχικά.

 

Τώρα εκεί που βαράω εγώ...στις προετοιμασίες για τα καρναβάλια  ;D ...ναι εκεί συνήθως χρειάζεται ο διπλωμάτης αλλά και ο σκληροπυρινικός -με το μαστίγιο ανα χείρας- δυνάστης  ;D

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

On topic: Σε επαγγελματικό επίπεδο δεν νομίζω ότι υπάρχουν τέτοια παρατράγουδα...υπάρχει περισσή γνώση,ταλέντο,ηρεμία,ωριμότητα και αγάπη για το αντικείμενο ώστε να μην συμβαίνουν τα όσα περιέγραψε ο Terry αρχικά.

 

Καλό, θα το κλέψω να το βαλω στο facebook ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό, θα το κλέψω να το βαλω στο facebook ;D

 

;D ;D ;D

 

Γελάς γιατί έπρεπε να πω ''με εξαίρεση  τους Rolling Stones''.  ;D

 

Μην μου πεις ότι ισχύει το ίδιο για τους DP  ;D

 

Τέλος πάντων,αφού δεν είμαι επαγγελματίας δεν ξέρω...μια υπόθεση έκανα.Εγώ πάντως για αλτρουιστής είμαι αρκετά σαδιστής.

 

....Τι απαιτείς είπες να παίξουμε με τόση μανία κιθαρίστα;Srv και Hendrix;Αν είσαι σίγουρος πως αν το ανέβαζες youtube κρινόμενος από εκκατομύρια μουσικών -γιατί αυτοί μόνο είναι αρκετά σχιζοφρενείς για να πατάνε guitar /bass cover- θα έπαιρνες αρκετά like ...μέσα.Αν όχι...είσαι ο πιο αδύναμος κρίκος.  ;D ..όχι απόλυση αλλά παντοφλίτσα  ;D ..εμείς κοπιάσαμε και εσύ σπηλώνεις την μνήμη τους  ;D ...σου ζητώ εγώ marcus miller άνθρωπε μου;  ;D

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι για το βιβλίο «Γκίνες». Δεν το έχω ξανακούσει/ζήσει.

 

Στην «πυραμίδα» με τις Ντίβες των γκρουπ, IMHO η διαστρωμάτωση πάει ως εξής (από την κορυφή προς τα κάτω):

 

Τραγουδιστής/ τραγουδίστρια

Lead κιθαρίστας

Πληκτράς

Ρυθμικός κιθαρίστας

Ντράμερ

Μπασίστας.

 

Αλλά όλοι οι άλλοι πλην ενός, ε, είναι κάτι που δεν το ακούς κάθε μέρα  Cheesy

 

 

 

Άσε λέμε μαρτύριο, και είμαι και καλόβολος, και γαμώ τα παιδιά θα με χαρακτήριζα γενικότερα, μέχρι και μπρεηκινδελο έπαιζα για χάρη τους (αν και το αντάλλαξα με ινδεσαντοουοφδεχορνς χοχοχο). Μόνο αυτό σου λέω, μέχρι και κονέ έκανα και μας έδωσαν από τον δήμο τσάμπα χώρο δικό μας για πρόβες, με αιρκοντίσιον παρακαλώ (ο χώρος κλιματίζεται).

 

Ήμουν διατεθειμένος να παίξω τα πάντα,

τελικά όμως οι άλλοι τον έπαιζαν (από πάντα),

γιαυτό και το γύρισα στη σόλο διεθνή καριέρα,

με την αγροτική πανκ για παντιέρα.

 

 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα, προσωπικά, το νούμερο 1 στη λίστα μου είναι, να έρχεται κάποιος στις πρόβες αδιάβαστος.

 

Νιώθω ότι υποτιμάει τον κόπο και την προσπάθεια όλων των υπολοίπων, με αυτόν τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με τα άλλα χειρότερα της λίστας του Τέρη είσαι οκ? ;D Να το θυμηθώ να σας στήνω συνεχώς και να έρθω χωρίς ενισχυτή και πετάλια όταν κάποτε βρεθούμε στην ίδια μπάντα!  :P

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με τα άλλα χειρότερα της λίστας του Τέρη είσαι οκ? ;

 

Φυσικά και όχι!  8)

 

Απλά η έλλειψη μελέτης με εξοργίζει  ;)

 

και να έρθω χωρίς ενισχυτή και πετάλια όταν κάποτε βρεθούμε στην ίδια μπάντα!  :P

 

Από όσα έχω καταλάβει από τα posts σου, αν πας χωρίς τα πετάλια και τον ενισχυτή σου σε πρόβα/live, μάλλον θα "αρρωστήσεις"  :P :P ;D ;D (είσαι εφεδάκιας, πως να το κάνουμε..  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες με την έλλειψη μελέτης, και το έχω ζήσει (και έχω αμαρτήσει κι εγώ). Δεν γίνεται καμία πρόοδος, και η ώρα της πρόβας σπαταλιέται ουσιαστικά σε μια ομαδική εξάσκηση, ενώ ο ρόλος της είναι να συντονίζει και να χτίζει συνεχώς ψηλότερα πάνω σε ήδη καλές βάσεις κι όχι σε συνεχώς σαθρές κι ελλιπείς.

 

Είμαι εφεδάκιας, αμ πώς... ;D Aλλά η έλλειψη εξοπλισμού υπάρχουν στιγμές που μας αφορά όλους. Πχ. στην προηγούμενή μου μπάντα εκτός από χρέη φλαουτίστα, 2ου κιθαρίστα και stylophone-ίστα είχα και λίγα χρέη πληκτρά (όταν δεν το έκανε η τραγουδιάρα). Αλλά το συνθ μου είναι virtual analog και δεν τα πάει καλά σε ήχους πχ. Hammond, Rhodes κλπ. Οπότε όπως-όπως έφτιαξα κάποιους άλλους... Γενικά, αναλόγως με τις συνεννοήσεις θα μπορούσα να παίξω άνετα με δανεικό εξοπλισμό, ακόμη και με τον βασικό, αλλά θα με περιόριζε πολύ. Kαι αν η κατάσταση χρόνιζε, θα ήταν ένας παράγοντας που πιθανόν να μην εξυπηρετούσε τη μπάντα για να φτάσει εκεί που θέλει... oπότε ξέρεις την συνέχεια.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες με την έλλειψη μελέτης, και το έχω ζήσει (και έχω αμαρτήσει κι εγώ). Δεν γίνεται καμία πρόοδος, και η ώρα της πρόβας σπαταλιέται ουσιαστικά σε μια ομαδική εξάσκηση, ενώ ο ρόλος της είναι να συντονίζει και να χτίζει συνεχώς ψηλότερα πάνω σε ήδη καλές βάσεις κι όχι σε συνεχώς σαθρές κι ελλιπείς.

 

+1

 

 

Είμαι εφεδάκιας, αμ πώς... ;D

 

that makes two of us  8)

 

...η έλλειψη εξοπλισμού υπάρχουν στιγμές που μας αφορά όλους...

 

εμένα μου λες;

στην προηγούμενη μπάντα μου, άλλαξα ΟΛΟ τον εξοπλισμό μου, για να καλύψω τις απαιτήσεις του είδους, που παίζαμε. τη στιγμή που ο βασικός/lead κιθαρίστας έλεγε ότι: "ένα ρηβερμπάκι αρκεί".

 

(και εν τέλει, κατέληξα να φύγω 6 μήνες μετά, γιατί 2 από τα 5 μέλη ποτέ δεν ήταν "διαβασμένα" στις  πρόβες και μου έμεινε αμανάτι εξοπλισμός, που δε μου άρεσε για προσωπική χρήση  :-\ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω τόσα πολλά χρόνια μουσική όπως πολλοί φίλοι - συνάδελφοι εδω μέσα, αλλά και τα 18 χρόνια που είμαι στα στούντιο με μπάντες δεν είναι λίγα...σε αυτά εχω παρατηρήσει τα εξής.

-Δεν εχω αργήσει ούτε ένα δευτερόλεπτο εκτός μίας φοράς που....κλειδωθήκαμε μέσα σε 856 (Αιγάλεω-Αθήνα) απο αστυνομία για έλεγχο για...κλοπή...κάποιος είχε κλάψει το πορτοφόλι του...

-Δεν έχω πάει ποτέ αδιάβαστος, κυρίως γιατί αυτό που κάνω με διασκεδάζει

-Δεν έχω πάει ποτέ χωρίς ούτε καν δικά μου καλώδια

-Δεν έχω γκρινιάξει ποτέ γιατί είναι επιλογή μου να κάνω ότι κάνω

 

Δεχομαι ότι όλοι μπορεί να κάνουμε λάθος 1-2 φορές και κάτι να μην φέρουμε, να μην είμαστε σε διάθεση ή να ξεχάσουμε μια πρόβα. Αλλά όταν αυτό γίνει 3 και 4 και πάνω, οποιος κ να είναι δεν υπάρχουν διπλωματίες κατ εμε. Αν μία μπάντα θέλει να πάει μπροστά του λες "αντε γεια " και προχωράς. Το έχω κάνει πολλές φορές και με κολλητούς ακόμη που ήταν καλοί φίλοι, κακοί συνεργάτες.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου