Προς το περιεχόμενο

Πότε "απολύεται" ο ασυνεπής συνεργάτης;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πες... τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση...;

Τι εννοείς "τι γίνεται"; Έγινε. Πήραν τον Gilmour και στη συνέχεια τον έφυγαν (τον Syd).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Προτείνω να περάσει το θέμα στα "Απαντημένα".

 

 

 

 

χαχαχαχαχαχα θα το εκλάβω αυτό ως κλασικό χιούμορ trolley και θα παραδεχτώ ήττα :)

 

[out of topic]

Διαχρονικό theme πάντως, ο καθένας να βλέπει μόνο του αλλουνού τα κουσούρια. Πως το λέγανε, "in your mind you re always right?" Ο σημαντικότερος μηχανισμός επιβίωσης. Και (γενικά μιλώντας) υπάρχει ένας συσχετισμός μεταξύ του να είναι κάποιοι αρχηγοί και με το πόσο άχρηστοι είναι οι άλλοι. Ευτυχώς παίρνουν ΠΑΝΤΑ στους ώμους τους τις καταστάσεις και σωζουν το καράβι...

 

και μετά πάμε για μπύρες και ακούμε ιστορίες και γελάνε μέχρι και πέντε τραπέζια κάτω...

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λέτε παιδιά αλλά να δούμε και το πράγμα από τη σκοπιά του απολυμένου.

Εμένα με έδιωξε από μια μπάντα μεγαλόσχημος συμφορουμίτης κιθαροκράτορας γιατί σε live που ήταν να παίξουμε 7 κομμάτια συνέβει το εξής. Έσπασαν οι χορδές του άλλου κιθαρίστα και συνέχιζε με τετράχορδη ξεκούρδιστη κιθάρα μη μπορώντας να αλλάξει επιτόπου χορδές (ηλικία γαρ). Έτσι, και για να μην  ξεφτιλίζεται το παιδί πήρα την πρωτοβουλία (σαν τραγουδιστης) να πω οτι θα παίξουμε το τελευταίο κομμάτι στο τέταρτο και όχι στο έκτο. Ο αρχηγός επέμενε να συνεχίσουμε έτσι :)

Μετά από αυτό με έβρισαν σαν άχρηστο όλοι (και ο μαγαζάτορας και ο τύπος για τον οποίο σταμάτησα) και συνεχίζω τη solo καριέρα.

Έχουμε και τους τεμπέληδες αλλά έχουμε και τους αρχηγίσκους της συμφοράς, έτσι?  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ ρε λάκηδες που μου έχει τύχει το θεϊκό ΟΛΗ η υπόλοιπη μπάντα να μου το παίζει ντίβα και να μην πατάει;

 

Αυτό είναι για το βιβλίο «Γκίνες». Δεν το έχω ξανακούσει/ζήσει.

 

Στην «πυραμίδα» με τις Ντίβες των γκρουπ, IMHO η διαστρωμάτωση πάει ως εξής (από την κορυφή προς τα κάτω):

 

Τραγουδιστής/ τραγουδίστρια

Lead κιθαρίστας

Πληκτράς

Ρυθμικός κιθαρίστας

Ντράμερ

Μπασίστας.

 

Αλλά όλοι οι άλλοι πλην ενός, ε, είναι κάτι που δεν το ακούς κάθε μέρα  :D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά όλοι οι άλλοι πλην ενός, ε, είναι κάτι που δεν το ακούς κάθε μέρα  :D

 

Όπως είπε κι ο πόντιος που οδηγούσε αντίθετα στην εθνική.

"Δεν είναι ένας που οδηγεί αντίθετα. Χιλιάδες είναι."

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά όλοι οι άλλοι πλην ενός, ε, είναι κάτι που δεν το ακούς κάθε μέρα  :D
Καθότι είναι γνωστό τοις πάσι ότι ο γυαλός είναι στραβός.

 

Στην «πυραμίδα» με τις Ντίβες των γκρουπ, IMHO η διαστρωμάτωση πάει ως εξής (από την κορυφή προς τα κάτω):

-Τραγουδιστής/ τραγουδίστρια

-Lead κιθαρίστας

-Πληκτράς

-Ρυθμικός κιθαρίστας

-Ντράμερ

-Μπασίστας.

Εμείς οι δύο εξαιρούμαστε από ότι βλέπω ....  ;D 8)

 

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λέτε παιδιά αλλά να δούμε και το πράγμα από τη σκοπιά του απολυμένου.

Εμένα με έδιωξε από μια μπάντα μεγαλόσχημος συμφορουμίτης κιθαροκράτορας γιατί σε live που ήταν να παίξουμε 7 κομμάτια συνέβει το εξής. Έσπασαν οι χορδές του άλλου κιθαρίστα και συνέχιζε με τετράχορδη ξεκούρδιστη κιθάρα μη μπορώντας να αλλάξει επιτόπου χορδές (ηλικία γαρ). Έτσι, και για να μην  ξεφτιλίζεται το παιδί πήρα την πρωτοβουλία (σαν τραγουδιστης) να πω οτι θα παίξουμε το τελευταίο κομμάτι στο τέταρτο και όχι στο έκτο. Ο αρχηγός επέμενε να συνεχίσουμε έτσι :)

Μετά από αυτό με έβρισαν σαν άχρηστο όλοι (και ο μαγαζάτορας και ο τύπος για τον οποίο σταμάτησα) και συνεχίζω τη solo καριέρα.

Έχουμε και τους τεμπέληδες αλλά έχουμε και τους αρχηγίσκους της συμφοράς, έτσι?  ;D ;D ;D

 

Δε συζητάμε όμως γι'αυτόν τον τύπο "απολυμένου"  ;)

 

Ντάξει στην περίπτωσή σου να καταλογήσω διπλωματικό ατόπημα, τσέκαρε πρώτα με τη μπάντα επιτόπου "παιδιά συνεχίζουμε;" να είσαι οκ.

 

Ο κιθαρίστας όμως χωρίς backup κιθάρα ή το λιγότερο να μπορεί να κουρδίσει στα γρήγορα τις υπόλοιπες; Πολύ χύμα ακόμα και για χαλαρή φάση... απαραδεκτον για πράκτορες.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην «πυραμίδα» με τις Ντίβες των γκρουπ, IMHO η διαστρωμάτωση πάει ως εξής (από την κορυφή προς τα κάτω):

 

Τραγουδιστής/ τραγουδίστρια

Lead κιθαρίστας

Πληκτράς

Ρυθμικός κιθαρίστας

Ντράμερ

Μπασίστας.

 

 

 

 

 

το φοβερό στην δικιά μας μπάντα είναι πως ο πρώτος είναι και το δεύτερο...

 

το ακόμα χειρότερο ειναι πως είμαι εγω ... μπουαχαχαχαχαχαχαχαχα

;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καθότι είναι γνωστό τοις πάσι ότι ο γυαλός είναι στραβός.

Εμείς οι δύο εξαιρούμαστε από ότι βλέπω ....  ;D 8)

 

 

 

 

;D ;D ;D

 

Βρε συ πες μου... έχεις δει μπάντα που ο μπασίστας να είναι ντίβα; Ο ταπεινός και άοκνος εργάτης είναι ο άνθρωπας  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ πες μου... έχεις δει μπάντα που ο μπασίστας να είναι ντίβα; Ο ταπεινός και άοκνος εργάτης είναι ο άνθρωπας  ;D

"Ταπεινός" σε ποστ που αναφέρεται σε εσένα και τον Κώστα... Μάλιστα...

Σας έχεις δει παιδί μου πάνω στη σκηνή;

Αν (για κάποιο ανεξήγητο λόγο) βρεθείτε στο ίδιο πάλκο θα ακουστεί η κραυγή "Headstocks on the loose! EVERYBODY DUCK! NOW!"  ;D

 

Πάντως, τρουθ του μπι τολντ, και ντίβες δεν είστε και άοκνοι είστε. Το σωστό, σωστό... :)    

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου