Προς το περιεχόμενο

Πότε "απολύεται" ο ασυνεπής συνεργάτης;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Λοιπόν, επανέρχομαι και διευκρινίζω. Έγραψα ό,τι έγραψα έχοντας την εντύπωση ότι ο Τέρυ μιλάει για συγκεκριμένο άτομο.

 

 

Θα επαναλάβω ότι κάνουμε άσκηση επί χάρτου...

 

Και για να ανοίξω την κουβέντα θα έλεγα, ότι όσο γερνάμε γεροπαραξενεύουμε  :D

 

Για παράδειγμα, πριν χρόνια δεν θα έδινα σημασία (ή τουλάχιστον μεγάλη σημασία) στο ότι ο ντράμερ βαράει και πέφτουν οι... σοβάδες.  ;D

 

Τώρα ξινίζω τα μούτρα μου.

 

Πιθανώς λοιπόν μέσα στα χρόνια να έχουμε αναπροσδιορίσει τις προτεραιότητες μας αναφορικά με το τι νοούμε «αγαστή συνεργασία».

 

Πιθανώς να «ανεχόμαστε» λιγότερα ή ενδεχομένως και περισσότερα.  

 

Πάντως διαβάζω με ενδιαφέρον τις τοποθετήσεις όλων. Και please θα ξαναπώ ότι είναι μια υπόθεση εργασίας- την οποία νομίζω ότι οι περισσότεροι που τραβιόμαστε με μπάντες, την έχουμε αντιμετωπίσει κάποια στιγμή.

 

Και νομίζω ότι αφορά τον «πυρήνα» της ασχολίας μας με την μουσική- σε επίπεδο γκρουπ- δηλαδή την «χημεία» που θα κάνει κάποιους να ακούγονται καλύτεροι ή λιγότερο καλύτεροι.

 

 

ΥΓ: Νομίζω ότι η κουβέντα κλείνει προς τον παράγοντα της ασυνέπειας.

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

...με κουραζεις ωρες ωρες, στο'χω πει?...yawn0000.gif

Ελα βρε παιδακι μου μεσημεριατικα, μη με τερΛαινεις και κανει και ζεστη... ;D

Οταν λες "αλλαγη σελιδας ως προς την μπαντα" εγω το καταλαβαινω ως "αλλαγη στασης/συμπεριφορας ως προς την μπαντα (του)" και οχι "αλλαγη μπαντας".

 

Σου έχω πει και σε άλλη περίσταση πως χρειάζεσαι επεξήγηση και στα πιο προφανή/απλά πράγματα.

 

Πάμε παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Άντε ρε μαλάκα Jim που είσαι;

- Hey man, chill

- Τι τσιλι και κον κάρνες ρε παπάρα, άργησες μιάμιση ώρα

- Yeah, chili, Mexico, desert, lizards, I am their king and you act like a father, Robby

- Ποιός Ρόμπι ρε ρόμπα, ο Ρει είμαι

- Like the rays of the sun I'm waiting for......

- Κόκκαλο ο Γιούσλες. Τι κάνουμε ρε μάγκες;

- Πες του να πα να εκθρέψει σαύρες στο Ελ Πάσο. Έχω ξάδερφο καλό παιδί με καλύτερη φωνή.

- Τζιμάκο έλα μαζί μου αγόρι μου να σε βοηθήσω να βρεις το πόμολο.....Και που σαι..... don't call us, we 'll call you.

 

And the rest was not history... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε "απολύεται" ο ασυνεπής συνεργάτης;

Όταν εγώ φτάσω στο σημείο χωρίς επιστροφή.

Όταν δηλαδή, για έναν ή περισσότερους από τους λόγους που ανέφερε ο Τέρυ ή/και για οποιονδήποτε άλλο λόγο, μου τα 'χει κάνει τσουρέκια beyond repair.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... έλα μαζί μου αγόρι μου να σε βοηθήσω να βρεις το πόμολο.....

 

Θεική ατάκα.  ;D

 

Κι αν το εν λόγω μέλος είναι 25χρονη 1:80, 92-62-92, ελεύθερη και πλούσια (έτσι για να δέσει το γλυκό)  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα. Περα απ'τη μουσικη υπαρχουν και αλλα χομπυ, τουλαχιστον το ιδιο συναρπαστικα και αναλογης καλλιτεχνικης αξιας...84knit.gif

Ti σημαινει 'καλλιτεχνικη αξια'? ;D ;D ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν το εν λόγω μέλος είναι 25χρονη 1:80, 92-62-92, ελεύθερη και πλούσια (έτσι για να δέσει το γλυκό)  ;D

 

Όλα μια χαρά εκτός από το 1,80 (τη ζωγράφισα σε κλίμακα). Τόσο ψηλή γυναίκα και με τις διαστάσεις που αναφέρεις θα είναι γύρω στα 80 κιλά. Ασήκωτη.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti σημαινει 'καλλιτεχνικη αξια'? ;D ;D ;D

Ο ντραμερ που ταχει τσουρέκια σε γκρουπ στο οποίο η τραγουδιάρα είναι 25χρονη 1:80, 92-62-92, ελεύθερη και τσουρεκοholic.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

- Άντε ρε μαλάκα Jim που είσαι;

 

 

And the rest was not history... ;D

Υποκλίνομαι, ήταν κορυφαία τοποθέτηση.  8)

 

@Harris: Έτσι, πες τα φίλος. Τα τσουρέκια μόνο Πάσχα  ;D

 

@theoctapus: Φίλος άσκηση επί χάρτου είπαμε. Εδώ το δυσκολεύεις πολύ το πράγμα  ;D ;D ;D  Ε, τέλος πάντων... σε μια τέτοια περίπτωση θα μπορούσε κάποιος να το δει με άλλο μάτι το ζήτημα  ;D        

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα μια χαρά εκτός από το 1,80 (τη ζωγράφισα σε κλίμακα). Τόσο ψηλή γυναίκα και με τις διαστάσεις που αναφέρεις θα είναι γύρω στα 80 κιλά. Ασήκωτη.

 

Λάθος τα μαθηματικά σου. Διαστάσεις μοντέλου είναι αυτές, προσεκτικά επιλεγμένες, οχι χτικιάρικου, ανορεκτικού.  8)

Τι να κάνουμε, μ' αρέσουν οι ψηλές.  :D

 

... η τραγουδιάρα είναι 25χρονη 1:80, 92-62-92, ελεύθερη και τσουρεκοholic.

 

Κι αν δεν είναι τραγουδιάρα αλλά είναι π.χ. μπασίστρια; ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου