Προς το περιεχόμενο

Πότε "απολύεται" ο ασυνεπής συνεργάτης;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι όποιος μου πει ότι πρέπει ν' απολυθεί η συνεργάτιδά μου για Χ λόγους την έχει γ@μ...

 

Σιγα να μην απολυθει!Η Divinity Roxx δεν ειναι?Ασε που παιζει και με streamer!

Να μεινει να μεινει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Υπάρχουν 3 τύποι μουσικού.

1. Ο εγκεφαλικός ,η μουσική ρέει απ το μυαλό του ,δεν χρειάζεται μουσικό όργανο ,έχει τη μουσική στη γκλάβα του. Αυτό τον μουσικό οφείλεις να τον ανεχτείς και να κάνεις υπομονή μαζί του

 

2. Ο ΄χεράς ,ατελείωτες ώρες λιωσίματος της ταστιέρας,μπακετών, κλαβιέ κλπ . Σπάνιες περιπτώσεις ,αλλά αν το παραξιλώνει αναπληρώνεται

 

3. Ο έχων τα 1&2  συγχαρητήρια προσλαμβάνεστε και σας κάνουμε και φίφες-ουέφα και άλλα πολλά

 

Στα νειάτα μου ξεκινήσαμε 4-5 κολλητοί να παίζουμε σπίτι μου-ναι και τύμπανα κι εγώ ΄με το μπάσσο επειδή δεν είχαμε ενισχυτή παίζαμε μέσω τους στερεοφωνικού. Περάσαμε και μια πρώιμη φάση με ακουστική κιθάρα και αντί τυμπάνων ταπεράκια και κατσαρόλες .............έχω 2-3 αξιολογότατες ηχογραφήσεις  ;D σε κασσέτα και ψάχνω τρόπο να τις ψηφιοποιήσω καθότι το ντεκ  παρέδωσε χρόνια πριν.

 

Στη πορεία του χρόνου μείναμε  εγω-κιθάρα,  ο μπασσίστας+φωνή και ο ντράμερ+φωνή ,όλοι αδελφικοί φίλοι μέχρι σήμερα , οι οποίοι όμως λειτουργήσαμε στο χρόνο και σαν συνσυνθέτες .Παρίστανα τον τσιφ ,ως προς το οργανωτικό του πράγματος ,να κανονίσω καμιά πρόβα ,κανά λάιβ κλπ .

Στα 10 χρόνια προσθαφαιρέσαμε κάποια μέλη ,αλλά ο κορμός των 3μας ήταν αδύνατο να μεταβληθεί. Ο ντράμερ μας ήταν προβληματικός ,αλλά συνέθετε ,είχε φωνάρα ,έπαιζε καλούτσικα,έως εκπληκτικά τούμπανα και πάνω απ όλα ήταν αδελφός ,όσο κι αν τον κράζαμε .

 

Τώρα που μεγάλωσα και πλέον είμαι πασίγνωστος και καλοπληρωμένος μουζικός,παρότι είμαι εγκεφαλικός τύπος ,της κατηγορίας 1 είμαι τεμπέλης και δεν έχω καθόλου τεχνική κατάρτιση μουσικό τύπου 2 ,έχω όποιον κορυφαίο χερά θέλω στα πόδια μου . Τι διάολο ποιός κορυφαίος μουσικός δεν θα κάνει κ@λ@τούμπες για να γραφτεί το όνομά του δίπλα στο δικό μουμ, να γεμίσουμς αρένες και να βγάλουμε μπικικίνια από χρυσά και πλατινένια άλμπου  ;D ;D ;D

 

Ο νοών , να μας πει τι κατάλαβε  ;D ;D ;D

 

 

Ένδιτ δια τον Χώστα που σίγουρα τώρα δεν θα καταλάβει  ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έχασα μετά το "Υπάρχουν....".

Αυτό σημαίνει ότι η αλληλοκατανόησή μας βελτιώνεται.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε απολύεται ο ασυνεπής συνεργάτης;

 

Το λέει η ερώτηξις. Όταν δεν είναι συνεπής και δεν είναι πλέον συν και εργάτης.

 

Όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

 

Η μουσική δεν χωράει συναισθηματισμούς. Μαθηματικά είναι. Υποδιαιρέσεις και πολλαπλασιασμοί είναι από την φύση της.

 

Μπορώ να πίνω μπύρες με τον οποιονδήποτε αλλά αν δεν βαράω καλά την ΛΑ μαζί με αυτόν , ζόρι το πράμα.

Μπορώ να σας αγαπώ όλους αλλά αν εσείς βαράτε ΛΑ και εγώ στον γάμο του Καραγκιόζη, ζόρι το πράμα.

Μπορώ να γράφω Δαίμονες σαν τον Καρβέλα και εσείς να παίζετε την τσιγκολολέτα, ζόρι το πράμα.

Μπορείτε να κλείνετε το Άλμπερτ Τάδε Χώλ, ενίοτε και το Γκρέιτ Όπερα Χάουζ να είμαι άξιος για τα παραπάνω και να έρχομαι όποτε μου καπνίσει, ζόρι και αυτό.

Μπορεί να φέρνω 10.000 γκρούπυς θαλασσομάτες ξανθές και μελαχροινές με μωβ μάτια αλλά να ξεφυσάω σαν τρένο σε κάθε νέο ακόρδο, ζόρι το πράμα.

 

Ως άνθρωπος έχω μια φιλοσοφία. Στις συνεργασίες απαιτούνται συνεργάτες. Αν δεν ....... τότε μιλάμε για σκλάβο και αφεντικό ή αφεντικό και σκλάβο.

 

Πάντα για ερασιτεχνικής φύσεως μπάντες. Όταν είναι μπίζνα. Όποιος πληρώνει κάνει κουμάντο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε απολύεται ο ασυνεπής συνεργάτης;

 

Το λέει η ερώτηξις. Όταν δεν είναι συνεπής και δεν είναι πλέον συν και εργάτης.

 

Όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

 

Η μουσική δεν χωράει συναισθηματισμούς. Μαθηματικά είναι. Υποδιαιρέσεις και πολλαπλασιασμοί είναι από την φύση της.

 

Μπορώ να πίνω μπύρες με τον οποιονδήποτε αλλά αν δεν βαράω καλά την ΛΑ μαζί με αυτόν , ζόρι το πράμα.

Μπορώ να σας αγαπώ όλους αλλά αν εσείς βαράτε ΛΑ και εγώ στον γάμο του Καραγκιόζη, ζόρι το πράμα.

Μπορώ να γράφω Δαίμονες σαν τον Καρβέλα και εσείς να παίζετε την τσιγκολολέτα, ζόρι το πράμα.

Μπορείτε να κλείνετε το Άλμπερτ Τάδε Χώλ, ενίοτε και το Γκρέιτ Όπερα Χάουζ να είμαι άξιος για τα παραπάνω και να έρχομαι όποτε μου καπνίσει, ζόρι και αυτό.

Μπορεί να φέρνω 10.000 γκρούπυς θαλασσομάτες ξανθές και μελαχροινές με μωβ μάτια αλλά να ξεφυσάω σαν τρένο σε κάθε νέο ακόρδο, ζόρι το πράμα.

Ως άνθρωπος έχω μια φιλοσοφία. Στις συνεργασίες απαιτούνται συνεργάτες. Αν δεν ....... τότε μιλάμε για σκλάβο και αφεντικό ή αφεντικό και σκλάβο.

 

Πάντα για ερασιτεχνικής φύσεως μπάντες. Όταν είναι μπίζνα. Όποιος πληρώνει κάνει κουμάντο.

 

 

ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΩ!!!!! ;D ;D ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε λάκηδες που μου έχει τύχει το θεϊκό ΟΛΗ η υπόλοιπη μπάντα να μου το παίζει ντίβα και να μην πατάει; Και όχι, δεν φταίγαν οι μασχάλες μου, χρησιμοποιούσα ρεξόνα σε τέτοιο βαθμό, που το ρεξόνα μου έλεγε καθώς με ύγραινε σε μέρος απόκρυφο "είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλον, τέλος".

 

Αρχικά ήταν κυριλέ, μαζευόμασταν, παίζαμε, κοροϊδεύαμε τον ντράμερ, όλα σωστά. Σιγά-σιγά άρχισαν να μην πατάνε στην ώρα τους και πιό μετά δεν πάταγαν καθόλου χρησιμοποιώντας δικαιολογίες τύπου "δεν μπορώ σήμερα, μου έσπασε μια χορδή", "αδύνατον τώρα, χέζω", "δεν προλαβαίνω, απήγαγαν την μάνα μου τα ΒΡΙΛ και μελετάω Λιακόπουλο για να βγώ στην αντεπίθεση στον Χαρδαβέλλα".

 

Πληροφοριακά, ακολούθησα την μέθοδο Pink Floyd, ύπουλα και μεθοδικά βρήκα κιθαρίστα-ντράμερ και τους παρέσυρα αναίσχυντα στον χώρο που είχα με τους άλλους. Όταν οι άλλοι το μυρίστηκαν, άρχισαν να ζηλεύουν, και να νιώθουν ότι τους χρησιμοποίησα. Και για λίγο έπαιζα για δύο μπάντες, ένιωθα περιζήτητος, αλλά δεν κράτησε πολύ και σκοτωθήκαμε και στο τέλος.

 

Ηθικό συμπέρασμα: καλύτερα να μπλέξεις με ηπατίτιδα παρά με έλληνες μουσικούς, τέλος.

 

Σιγα να μην απολυθει!Η Divinity Roxx δεν ειναι?Ασε που παιζει και με streamer!

Να μεινει να μεινει!

 

Με αυτό το όνομα μόνο μπασίστρια ή πορνοστάρ θα μπορούσε να είναι...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με αυτό το όνομα μόνο μπασίστρια ή πορνοστάρ θα μπορούσε να είναι...

 

Ειδες λοιπον η π-----α τι ωραια που παιζει?!  :P :o ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Καλα...το περνάτε εσεις με τα ρεξονα και τα αξ στο ντουκου,αλλα κατσε να δωσεις καμμια κιθαρα στον αλλον να παιξει και να μην ξεμυριζει μετα το οργανο για κανα δυο μερες και πες μετα "Ελα μωρε το παιδι...αφου ειναι μουσικαρα!"

Και τωρα που το ξαναλεω και το ξαναθυμαμαι κατσε να δω αν ξεμυρισε το μπασο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου