Προς το περιεχόμενο

Πλέον όλοι παίζουν Vai


Terry RoscoeBeck5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή σας φαίνεται "εύκολο" αυτό που κάνει ο Vai?

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καθήσω ακίνητος τόση ώρα κρατώντας μια νότα. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενταξει προφανως ο Vai κανει το κομματι του, "γιατι μπορει". Εγω καταλαβαινω φιφτυ-φιφτυ ποζερια και βουδιστικη προσηλωση στο γαμάτο συμφωνικο μαντρα που συνεθεσε. (Αλλιως γιατι να καθεται εκει φατσα φορα; Να τον θαυμαζουν που...στεκεται;)

 

Καλα ο καμεραμαν τερμα ζομπι...20 λεπτα παιρνει τον ακινητο Vai και οι αλλοι παιζουν παπατζες απο πισω..Για πολλα γελια!

 

Η μουσικη: οχι ασχημη προσπαθεια αλλα δε με ξετρελανε. Ειναι τιμητικο του παντως που εχει τετοια παιδεια.

Το συνεχες βουητο μου εσπασε τα νευρα. Δεν ειναι ωραιο Steve, βγαλ'το!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει προφανως ο Vai κανει το κομματι του, "γιατι μπορει". Εγω καταλαβαινω φιφτυ-φιφτυ ποζερια και βουδιστικη προσηλωση στο γαμάτο συμφωνικο μαντρα που συνεθεσε. (Αλλιως γιατι να καθεται εκει φατσα φορα; Να τον θαυμαζουν που...στεκεται;)

 

Καλα ο καμεραμαν τερμα ζομπι...20 λεπτα παιρνει τον ακινητο Vai και οι αλλοι παιζουν παπατζες απο πισω..Για πολλα γελια!

 

Η μουσικη: οχι ασχημη προσπαθεια αλλα δε με ξετρελανε. Ειναι τιμητικο του παντως που εχει τετοια παιδεια.

Το συνεχες βουητο μου εσπασε τα νευρα. Δεν ειναι ωραιο Steve, βγαλ'το!

 

 

 

 

Θα συμφωνίσω απόλυτα σε όλα όσα είπες και μένα αυτά μου την σπάνε στον Vai ενώ είναι κάτσε καλά μουσικός και παιχταράς

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε το βίντεο για να καταλάβετε ότι ο καθένας πια μπορεί να παίξει Steve Vai. Απαραίτητες λεπτομέρειες: Μια συμφωνική ορχήστρα και ροπή προς την ακινησία.

Και ένα Sustainer.

 

ΥΓ:Είναι θεόμουρλος  ;D

Μ'όποιον δάσκαλο καθίσεις...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'όποιον δάσκαλο καθίσεις...

Εννοεις τον Zappa ε;  :P Γιατι ο Satrianis μου βγαζει κατι σε τυπο της διπλανης πορτας..

 

Θα συμφωνίσω απόλυτα σε όλα όσα είπες και μένα αυτά μου την σπάνε στον Vai ενώ είναι κάτσε καλά μουσικός και παιχταράς

 

Καλα τη δεξιοτεχνια του δε μπορει να την αμφισβητησει κανεις-μα-κανεις, ο τυπος ειναι απο αλλο πλανητη!

Για τη μουσικη του παντως δε μπορω να πω το ιδιο. Εχει πολλη πρωτοτυπια στη φρασεολογια του, αλλα προσωπικα μ'αρεσει περισσοτερο ο Satriani -νομιζω πως εχει πολυ πιο συναισθηματικο παιξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εννοεις τον Zappa ε;  :P

Φυσικά ο Ray εννοεί τον Zappa- Εκεί να δεις τρέλα με τα καντάρια  ;D (αλλά και ιδιοφυΐα) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις τον Zappa ε;  :P Γιατι ο Satrianis μου βγαζει κατι σε τυπο της διπλανης πορτας..

Φυσικά ο Ray εννοεί τον Zappa- Εκεί να δεις τρέλα με τα καντάρια  ;D (αλλά και ιδιοφυΐα)  

 

Ε, ναι... Σιγά μην εννοώ το φαλάκρα.

 

Ζημιά έχει πάθει ο Vai με τον Zappa. Αφού πιστεύω ότι κάπου μέσα του θεωρεί εαυτόν συνεχιστή του Frank, άλλο αν δεν το λέει - για να μην τον πάρουν με τις λεμονόκουπες.

Και, κάπου, η αλήθεια είναι, έχει ένα δίκιο.

 

αυτο θα πει sustain.τυφλα ν εχουν τα lespaulia

 

Με το Sustainer βγάζουν feedback και οι ακουστικές πια...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα θα είχε να μπέρδευε την μπαταρία με καμιά άδεια(σιγά να μην γινόταν αλλά λέμε τώρα)

και εκεί που ήταν με κλειστά τα μάτια και με το συναίσθημα στο full,τσακ να τον αφήσει η μπαταρία.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα φροντίζουν οι τεχνικοί τους, που συνήθως δεν θέλουν να χάσουν τη δουλειά τους. ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου