Προς το περιεχόμενο

Τα 3 αγαπημένα σας πεταλάκια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ναυγούσατε σε νησί, κάτι σαν το Ροβινσονα ας πούμε, ποια 3 πεταλια θα θέλατε να είχατε μαζυ σας.

 

Περιορισμοί

1. Ενισχυτης λαμπατος με καθαρό κανάλι μόνον

2. Απαγορεύονται τα multi pedals, πχ mobius, eventide, timeline, etc

 

Οι δικες μου επιλογές, με σειρά προτεραιότητας

 

1. Boss RC3 looper

2. Xotic BΒ plus

3. Strymon El Capistan

 

Α ναι, και η Ναομι δε θα με χάλαγε - έτσι για να λένε και καμία κουβέντα, βρε αδερφέ  ;D

 

Καλλιτέχνες, σας ακούμε (διαβάζουμε)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ συγκινήθηκα   :'( :'( :'(

Ωραία περνάμε εδώ στη Λερο

Αλλά, γιατί όλα τα ανθρωπακια που μας φέρνουν το φαΐ φοράνε άσπρες μπλούζες?                                                                                                                          Υ.Γ.Επειδή δεν μου άρεσε αυτή η απάντησή σου σε άλλο post >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ συγκινήθηκα   :'( :'( :'(

Ωραία περνάμε εδώ στη Λερο

Αλλά, γιατί όλα τα ανθρωπακια που μας φέρνουν το φαΐ φοράνε άσπρες μπλούζες?                                                                                                                          Υ.Γ.Επειδή δεν μου άρεσε αυτή η απάντησή σου σε άλλο post >:(

 

Χεχε,

γεια σου ρε  τριγκαρετ

Έχεις δίκιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Barber Direct Drive Super Sport

(Εχω το Direct Drive το σκετο, που ειναι τρομερα ευελικτο, το SS εχει ακομα περισσοτερη ευελιξια κι εξτρα gain, που εγω θα το χρειαζομουνα. Ενα καρο χρηστικοι ηχοι σε ολο το φασμα του gain με ενα πεταλι!)

 

-Line 6 DL4 Delay

 

-Digitech Multi-Chorus (γιατι αυτο ξερω...κι εχω)

 

Γενικα απο πεταλια λιγη πειρα εχω. Χρειαζομαι ομως οπωσδηποτε ενα od/distortion που να μπορει να βγαλει και επιθετικο πριμομεσαιο ηχο, ενα delay κι ενα chorus. Με αυτα βγαζω ηχους που με εμπνεουν για να συνθετω μελωδιες και ριφακια. Το Barber το διαλεξα λογω ευελιξιας, αν πρεπει να εχω ενα μονο πεταλι για βρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν ναυγούσατε σε νησί, κάτι σαν το Ροβινσονα ας πούμε, ποια 3 πεταλια θα θέλατε να είχατε μαζυ σας.

 

Επειδή με βασάνιζε το συγκεκριμένο ερώτημα για τις πρόβες, μιας και δεν κουβαλάω τον ενισχυτή μου, μέχρι στιγμής χρειάζομαι τα εξής:

 

1. Boss FBM-1 Bassman '57 για τον μοναδικό τρόπο που καθαρίζει η νότα με όση παραμόρφωση και αν του δώσεις.

Aν δεν είχα αυτό, το επόμενο θα ήταν το Sansamp TRI-A.C. για την ευελιξία του.

 

2. T-Rex Reptile 2 - Tape Echo Emulation.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου