Προς το περιεχόμενο

Ποιών 3 album τη δημιουργία θα παρακολουθούσατε;


raf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκταπους, δεν παριστάνει κανείς την forum police, όμως άλλο "δεν θέλω" κι άλλο "βαριέμαι". Εσένα σου λένε κάτι τρία σκέτα ονόματα από άλμπουμς? Εμένα όχι, but don't let that stop you.

 

Πάντως εγώ βαριέμαι. ;D Σόρυ, τι να κάνουμε.

Άντε βρε θα σου πω.

 

Metallica - Black Album.

Ε, είναι σαν να θες να βρίσκεσαι στην "I have a dream.." ομιλία του Μάρτιν Λούθερ Κίνγκ, ιστορικές στιγμές. Επίσης γιατί θα ήθελα να δω τον Μπομπ Ροκ επί το έργο.

 

Tool - Aenima

Ιδιαίτερη μπάντα, ιδιαίτεροι δίσκοι. Δεν είναι τυχαίο ότι βγάζουν ένα κάθε 700 χρόνια. Θέλουν τον χρόνο τους και θα ήθελα να δω τι στα κομμάτια κάνουν όταν γράφουν μουσική/ηχογραφούν, πόσο ψείρες είναι.

 

Fear Factory - Demanufacture

Γιατί θα ήθελα να είμαι παρών στην ηχογράφηση του δίσκου που έμελε να ορίσει το είδος. Προσωπικά αγαπημένος δίσκος, ήχος και στίλ που δεν μου έχει φύγει απ' το μυαλό από τότε που τον πρωτοάκουσα. Βγήκε το 1995 και ακούγεται ακόμα και σήμερα πιο σύγχρονος απ' τους περισσότερους που κυκλοφορούν τώρα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως εγώ βαριέμαι. ;D Σόρυ, τι να κάνουμε.

Άντε βρε θα σου πω.

 

 

Tool - Aenima

Ιδιαίτερη μπάντα, ιδιαίτεροι δίσκοι. Δεν είναι τυχαίο ότι βγάζουν ένα κάθε 700 χρόνια. Θέλουν τον χρόνο τους και θα ήθελα να δω τι στα κομμάτια κάνουν όταν γράφουν μουσική/ηχογραφούν, πόσο ψείρες είναι.

 

 

 

Mελετουν μαθηματικα και ιερη γεωμετρια.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tool - Aenima

 

Beatles - Abbey Road

 

Θεοδωράκης, Χιώτης, Μπιθικώτσης - Επιτάφιος

 

λοιπόν...

 

ξεκίνησα να γράφω και τους λόγους, αλλά όσο έγραφα, τόσες περισσότερες φορές άλλαζε η τριάδα.

 

Tool - Aenima : Σίγουρα τα lateralus και 10000 days έχουν μεγαλύτερες τεχνολογικές απολαύσεις, αλλά με το Aenima βρήκαν ΤΟΝ ήχο τους και το στύλ τους. Third Eye... Και πόσα μανιτάρια?

 

Beatles - Abbey Road : Γιατί όχι το Sgt... ή το White... Γιατί είναι το πιο πλήρες και ομοιογενές... Γιατί είναι το τελευταίο (σχεδόν)... Για το I want you... Για να τους δω γύρω από ένα τραπέζι να τραγουδάνε το Because.

 

Θεοδωράκης, Χιώτης, Μπιθικώτσης - Επιτάφιος : Ήθελα, ίσως ψυχαναγκαστικά, κάτι από Ελλάδα. Και αυτό, λόγω παιδικών αναμνήσεων, μου προκαλεί πάντα συγκίνηση. Και για το μπουζούκι, την φωνή, τους στίχους και την μεγάλη δωρική μουσική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mελετουν μαθηματικα και ιερη γεωμετρια.

Να τους στείλω και την κόρη μου που χει κάτι κενά σ'αυτά τα δύο.

Δίνω και κανα ψιλό (εκεί θα κολλήσουμε; ) αν ευκαιρέσουν για κανα μάθημα μουσικής στο ενδιάμεσο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε, κάποιοι ξεβαρέθηκαν. Σειρά μου.  :D

 

Χωρίς σειρά:

 

Ι) A Night At The Opera (αν και θα με σκότιζε ο May για το τσιγάρο)

ΙΙ) Over - Nite Sensation (εδώ δε θα είχα κανένα πρόβλημα)

ΙΙΙ) Animals (δεν είμαι σίγουρος ότι μιλιούνταν μεταξύ τους αλλά ας είναι)

 

A Night At The Opera όχι απλά γιατί είναι το αριστούργημά των Queen, αλλά για να μπορώ να χαζέψω (κυριολεκτικά και μεταφορικά) με τα "ψευτοχάλκινα" του Seaside Rendezvous, με τη φράση - φράση ηχογράφηση του vocal στο Death On Two Legs, με το The Prophet's Song και το Bohemian Rhapsody.

 

Over - Nite Sensation γιατί είναι διαχρονικό favourite από το Θείο ;D. Εφτά τραγουδάρες που άντεξαν στο χρόνο, μπάντα - αφρός όπως πάντα, και γιατί θα έβλεπα τί γινόταν στο studio όταν ηχογραφούσαν το Dinah-Moe Humm. ("And how 'bout you, Faunna? You wanna?")  8)

 

Animals γιατί ήξερα ότι θα πείτε τα υπόλοιπα οπότε θα είχαμε συνωστισμό  ;D ;D. Και γιατί ό,τι και να γίνει στο διάστημα [Edison - +∞) θα παραμείνει μια πολύ μεγάλη στιγμή.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metallica - Black Album.

Ε, είναι σαν να θες να βρίσκεσαι στην "I have a dream.." ομιλία του Μάρτιν Λούθερ Κίνγκ, ιστορικές στιγμές. Επίσης γιατί θα ήθελα να δω τον Μπομπ Ροκ επί το έργο.

 

Ντάξει, η υπομονή του τύπου ήταν τεράστια, τον κορόιδευαν συστηματικά στα μούτρα του.

Βέβαια η υπομονή του απέδωσε καρπούς...και πολύ χρήμα!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φωτογραφίες αποτελούν τη δικαιολόγηση (αν και η παραγωγή των 3 δίσκων είναι πρότυπο για επίδοξους παραγωγούς)

 

1. Destiny's child - Survivor filepicker%2Fh8fPnh3Ske57taoYh8nQ_destinys_child_.jpg

 

2. Shakira Oral Fixation, Vol. 2 width=600 height=449http://pictures.4ever.eu/data/674xX/people/musicians/[pictures.4ever.eu]%20shakira,%20sea%20164762.jpg[/img]

 

3. Joss Stone Mind Body & Soul joss-stone.jpg

 

Οι υπόλοιποι συνεχίστε να θέλετε να βλέπετε τον Οzzy και τον Hetfield να ηχογραφούν.  

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπόλοιποι συνεχίστε να θέλετε να βλέπετε τον Οzzy και τον Hetfield να ηχογραφούν.  

 

:D

 

Μέχρι να πραγματοποιηθεί η ευχή σου, δες την k$sh@ (ή όπως γράφεται τελος πάντων) στο MTV  ;D

 

Κάτι μου λέει πάντως ότι οι συνθήκες που περιμένεις είναι πολύ μακριά από την πραγματικότητα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου