Προς το περιεχόμενο

Ibanez RG2550z Prestige - Αμάρτησα (ξανά)


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλίνω προς τους Andy Timmons. Μου αρέσει πάρα πολύ ο ήχος του. Πολύ ισορροπημένος αλλά με γκάζι. Του steve vai μου έχουν κάνει κακή εντύπωση, πολύ δυνατοί. Αλλά όπως έγραψα πιο πάνω μου αρέσει αρκετά και o paf του Satriani.

 

και εγω οπου εχω παιξει τους evolution δεν μαρεσαν...οπως το ειπες...πολυ γκαζι...πολυ μπουκωμα...

 

για τους μαγνητες του καραφλα ενας μου εχει κανει τρομερη εντυπωση...ο paf joe...ειναι neck μαγνητης...σε τρεις κιθαρες τον εχω ακουσει και στις τρεις ηταν καταπληκτικος...βεβαια και οι τρεις ειχαν μαονι σωμα αλλα γενικα oi dimarzio αυτο που σου λενε αυτο βγαζουν...και το basswood γενικα εχει παρομοια χαρακτηριστικα με το μαονι...παντως εχει vintage προσανατολισμο ο μαγνητης...μην περιμενεις τρελα γκαζια..

 

ο breed που σου προταθηκε παραπανω ειναι πολυ καλη λυση αν θες εναν πιο γκαζωμενο αλλα γλυκο ηχο με αρκετα μπασσο-μεσσαια

 

αλλος μαγνητης επισης σε neck θεση που μου εχει αρεσει πολυ ειναι ο alnico 2 της seymour dunkan

 

προσωπικα προτιμω medium output μαγνητες....οποτε σταματαω εδω γιατι αισθανομαι πως εσυ εισαι του πιο γκαζωμενου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχω βάλει το kfc στη στρατ μου και άλλαξε όλη η ηχητική συμπεριφορά. Περιμένω να τελειώσω και άλλες δουλειές και θα το βάλω και στην prestige.

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

 

Ποσο πηγε περιπου?

Κι εγω προς σουπερστρατ το παω...

Τι αλλαξε ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 USD το μπλοκ και πήρα και τον stainless steel λεβιέ τους άλλα 17 USD.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=198895.0

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βάλει το kfc στη στρατ μου και άλλαξε όλη η ηχητική συμπεριφορά.

 

Ο έλληνας buckethead?

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο έλληνας buckethead?

 

XAAAAAAAAAAAAAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!

Το διορθώνω!!!!

Ας το διορθώσει κάποιος...

Typo ήταν πάντως. Η αυτόματη διόρθωση του swype φταίει. Δεν πεινούσα όταν το έγραφα. :D :D :D :D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οργανάρα. Με γεια.

Βαρετό χρώμα όμως. Τα ίδια είχα με τη δικιά μου.

Αλλά υπάρχει λύση. ;D ;D ;D

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=188316.0

 

 

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι... πολύ βαρετό το μαύρο...

[/img]

JPM_4.png.50e05e3e5a5433d4a11e599d6c4cce46.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι... πολύ βαρετό το μαύρο...

[/img]

Τι μου θυμισες τωρα!!!!

Με σκοτωσες...

Μ@λακια που την πουλησα.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 USD το μπλοκ και πήρα και τον stainless steel λεβιέ τους άλλα 17 USD.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=198895.0

 

Ναι οκ αλλά σε αυτές τις κιθάρες με floyd και zps αλλάζει το block? Στη φέντερ το βλέπω και μου φαίνεται προφανές αλλά εδώ δεν πολυκαταλαβαίνω.

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι... πολύ βαρετό το μαύρο...

[/img]

 

Που τα φτιάχνεται ρε παιδιά αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μου άρεσε πολύ και η ΕSP του ΚΗ αλλά πολύ ακριβή. Τώρα νομίζω ότι μου λείπει μόνο μια telecaster και έκλεισα.

 

Καλόπαιχτη!

Πάντως αντί να κοιτάς την ESP του Mr Hammett, η οποία ''κουβαλά'' και την απαραίτητη (?) υπεραξία του ονόματος Metallica, μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στη MII που είναι και το όργανο πάνω στο οποίο βασίστηκε εν πολλοίς και η Hammett. Την έχω δει μεταχειρισμένη σε εξευτελιστικές τιμές για την αξία της.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλόπαιχτη!

Πάντως αντί να κοιτάς την ESP του Mr Hammett, η οποία ''κουβαλά'' και την απαραίτητη (?) υπεραξία του ονόματος Metallica, μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στη MII που είναι και το όργανο πάνω στο οποίο βασίστηκε εν πολλοίς και η Hammett. Την έχω δει μεταχειρισμένη σε εξευτελιστικές τιμές για την αξία της.

 

Τώρα είναι αργά. Το έγκλημα έγινε  ;D. Πάντως και η ltd kh δεν ήταν κακή. Δοκίμασα μία με original floyd rose και emgs και ήταν μια χαρά. Made in korea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου