Προς το περιεχόμενο

Ibanez RG2550z Prestige - Αμάρτησα (ξανά)


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά ένα έξτρα ζεύγος ελατηρίων έχει οπότε πιάνει και ανάποδα. Τίποτα τρελό σαν αρχή λειτουργίας.Πραγματικά όμως. Αισθητά μειωμένο sustain.

Αδερφε τα ρουλεμαν ειναι εκει που πιανουν στα αλλα floyd τα μαχαιρια...  ;)

ΚΑΜΜΙΑ δεν εχω κι εγω με αυτο το floyd...

Επεσε μια στα χερια μου S και πηρε ποδι με τη μία μολις πηρα χαμπάρι τι έπαιζε(και μενα αλλος μου το σφύριξε)

Στην Ibanez ισχυει οσο πιο παλιο τοσο καλυτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αδερφε τα ρουλεμαν ειναι εκει που πιανουν στα αλλα floyd τα μαχαιρια...  ;)

ΚΑΜΜΙΑ δεν εχω κι εγω με αυτο το floyd...

Επεσε μια στα χερια μου S και πηρε ποδι με τη μία μολις πηρα χαμπάρι τι έπαιζε(και μενα αλλος μου το σφύριξε)

Στην Ibanez ισχυει οσο πιο παλιο τοσο καλυτερο...

 

Δε με προβληματισε τιποτα παντως. Καλο ειναι και δεν ξεκουρδαει. Τωρα, δεν εχω παλιοτερη ιβανεζ για να πω αλλα εχω ακουσει οτι οντως τα παλια edge ηταν μαμω.

 

Να την πρασινισω ή οχ; Ιδου το τεραστιο ζητημα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Παίδες καλησπέρα. Όπως είχα γράψει και παλαιότερα σκέφτομαι να βάλω λαχανί μαγνήτες στην ibanez. Να ρωτήσω, καθότι άσχετος, μπορώ απλά να δοκιμάσω με πράσινα καπάκια. Εννοώ βγαίνουν τα καπάκια από τους διπλούς? Οι μαγνήτες φαίνονται στην πρώτη φωτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εποχή και εγώ ήθελα να το κάνω. Δεν βγαίνουν τα καπάκια στους διπλούς.

Είχα πάρει απο ebay κάτι πλαστικά καπάκια που έμπαιναν απο πάνω με κόλλα. Δεν μου καθόταν ακριβώς στα pole pieces και δεν ήταν γενικά πολύ όμορφα και δεν τα έβαλα ποτέ.

Καλύτερη λύση μου είχε φανεί το αυτοκόλλητο κομμένο στο σχήμα του καπακιού του μαγνήτη. Βέβαια για να το φτιάξεις μόνος σου θέλει πολύ καλή δουλειά στο κόψιμο ειδικά. Και αυτά τα είχα δει κάποτε να τα πουλάνε ebay σε διάφορα χρώματα. Πλέον το ebay δεν μπορεις  να το χρησιμοποιήσεις εώς ότου (αν και εφόσον) αλλάξουν τα πράγματα, εκτός αν έχεις ήδη φορτωμένα χρήματα στο paypal ή χρησιμοποιείς κάρτα εξωτερικού (διορθώστε αν κάνω λάθος).

Η τελευταία λύση που δεν είναι και η καλύτερη και είναι μη αναστρέψιμη και τελικά εγώ αυτό έκανα στους δικούς μου είναι η εξής. Μασκάρεις όσο καλύτερα μπορείς τα pole pieces και γενικά όλο το μαγνήτη εκτός από την επιφάνεια στα καπάκια και τα βάφεις με spray στο χρώμα που θες.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εποχή και εγώ ήθελα να το κάνω. Δεν βγαίνουν τα καπάκια στους διπλούς.

Είχα πάρει απο ebay κάτι πλαστικά καπάκια που έμπαιναν απο πάνω με κόλλα. Δεν μου καθόταν ακριβώς στα pole pieces και δεν ήταν γενικά πολύ όμορφα και δεν τα έβαλα ποτέ.

Καλύτερη λύση μου είχε φανεί το αυτοκόλλητο κομμένο στο σχήμα του καπακιού του μαγνήτη. Βέβαια για να το φτιάξεις μόνος σου θέλει πολύ καλή δουλειά στο κόψιμο ειδικά. Και αυτά τα είχα δει κάποτε να τα πουλάνε ebay σε διάφορα χρώματα. Πλέον το ebay δεν μπορεις  να το χρησιμοποιήσεις εώς ότου (αν και εφόσον) αλλάξουν τα πράγματα, εκτός αν έχεις ήδη φορτωμένα χρήματα στο paypal ή χρησιμοποιείς κάρτα εξωτερικού (διορθώστε αν κάνω λάθος).

Η τελευταία λύση που δεν είναι και η καλύτερη και είναι μη αναστρέψιμη και τελικά εγώ αυτό έκανα στους δικούς μου είναι η εξής. Μασκάρεις όσο καλύτερα μπορείς τα pole pieces και γενικά όλο το μαγνήτη εκτός από την επιφάνεια στα καπάκια και τα βάφεις με spray στο χρώμα που θες.

 

Σε ευχαριστώ. Παπάρια η ιδέα μου δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η καλύτερη λύση σε αυτό που θέλεις να κάνεις είναι αυτή http://www.ebay.com/itm/Colored-Humbucker-Sticker-Decal-For-Ibanez-RG-/151737103843?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item23543c75e3

Αλλά μάλλον πρέπει να περιμένεις λίγο, να ξεδιαλύνει η κατάσταση με το τραπεζικό θέμα, για να κάνεις αγορές ξανά απο Ebay!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η καλύτερη λύση σε αυτό που θέλεις να κάνεις είναι αυτή http://www.ebay.com/itm/Colored-Humbucker-Sticker-Decal-For-Ibanez-RG-/151737103843?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item23543c75e3

Αλλά μάλλον πρέπει να περιμένεις λίγο, να ξεδιαλύνει η κατάσταση με το τραπεζικό θέμα, για να κάνεις αγορές ξανά απο Ebay!

 

Να αγοράσω από το ebay μπορώ, απλά δεν είμαι σίγουρος ότι ποιοτικά θα είναι καλό το αποτέλεσμα.  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου