Προς το περιεχόμενο

Ο τρόπος που το «Κεφάλαιο» ελέγχει την πολιτική εξουσία.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασε που είδα και το αλλο το ωραίο....Γαλλικό κολλεγίο στην πορεία με πανο για ελεύθερη παιδεία....(4000 Euro ο χρόνος και είναι απο τα φτηνά κολλεγια).....

 

μου θυμιζεις τους συμαθητες μου στο σχολειο (πηγαινα' date='με υποτροφια βεβαια γιατι που να βρει τα λεφτα ο μπαμπακας μου,στο ακριβοτερο ιδιωτικο σχολειο της Αθηνας.. :oops: ) ηταν ΟΛΟΙ κουμμουνιστες.. :roll: :lol:[/quote']

 

τετοια συμπτωση;και εγω φιλοι που εχω με ..τρελά λεφτα ιο οποιοι πανε ολοι σε κολλεγια ειναι το 90% απο αυτους κουμμουνιστες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ασε που είδα και το αλλο το ωραίο....Γαλλικό κολλεγίο στην πορεία με πανο για ελεύθερη παιδεία....(4000 Euro ο χρόνος και είναι απο τα φτηνά κολλεγια).....

 

μου θυμιζεις τους συμαθητες μου στο σχολειο (πηγαινα' date='με υποτροφια βεβαια γιατι που να βρει τα λεφτα ο μπαμπακας μου,στο ακριβοτερο ιδιωτικο σχολειο της Αθηνας.. :oops: ) ηταν ΟΛΟΙ κουμμουνιστες.. :roll: :lol:[/quote']

 

 

Εξ ου και τα κόμπλεξ με τα ταγάρια και τα αμπέχωνα... :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟια κόμπλεξ βρε κούτο....δεν έχω κανένα κόμπλεξ προσωπικά....Αυτοί που σου λέω είναι φίλοι μου...Χρύσα παιδιά...Απλά έχουν την ρετσινιά του πλούσιου...Και νομίζουν ότι έτσι θα τους φύγει...ΛΑνθασμένα....Αρα αυτοί ειναι κομπλεξιοί όχι εγώ...

 

BTW πάω σε δημοσιο σχολείο....:p

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ειναι και της ηλικιας η βλακεια...Δεν ξερουν ομως οτι η

νομενκλατουρα εξυψωσε την κομμουνιστικη προπαγανδα του

καλοκαιριου του '46 μετα το πραξικοπημα της Πραγας και πριν

χτιστει ο πυργος του Eiffel..Eκει αγορασε και την περιβοητη

κατσαρολα ο Σταλιν πριν μπουν οι Γερμανοι και ξεπαγιασουν

στις βουνοκορφες του Καυκασσου.Τοτε που γεννηθηκε η μεγαλη

μας ηγετιδα,ο ανθρωπος που θα ξεπροβαλλει πισω απ τον

Υμηττο,το παναρχαιο βουνο,πρωτη με το

σφυροδρεπανο για λαβαρο κι ενα κομματι ξερο ψωμι στο χερι..

Κυριες και κυριοι...Η Αλέκα Παπαρήγα !!!!!

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίναν όλα αχταρμά. Να ενας λόγος που μάλλον πρέπει να είμαστε φειδωλοί πέρα απο το μουσικό γίγνεσθε σε ενα μουσικό forum. :lol:

 

Πάντως, ποτέ δεν μπόρεσα να βρώ απο που πηγάζει όλη αυτή η αυτοπεποίθηση των ανθρώπων -με μπόλικη δόση άγνοιας- πάνω σε κοινωνικο-πολιτικά θέματα. Μάλλον απο την πολύ βλακεία... :?

 

Και μεταξύ μας, ότι τελειώνει σε "-ισμός" να το υποπτεύεστε...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τετοια συμπτωση;και εγω φιλοι που εχω με ..τρελά λεφτα ιο οποιοι πανε ολοι σε κολλεγια ειναι το 90% απο αυτους κουμμουνιστες!

 

Και ρε παίδες. Χωρίς παρεξήγηση...αλλά κάτι που ακούω συχνά για τον απεχθές κατα τα άλλα κομμουνισμό.

 

Ο κομμουνισμός είναι απλά ενας τρόπος οικονομικής διαχείρησης (ίσως λίγο πιο δίκαιος απο τα άλλα οικονομικά συστήματα).

Αυτό που με απασχολεί είναι Που-Πότε-Πως διαβάσατε ότι όσοι είναι κομμουνιστές πρέπει να είναι είτε φτωχοί είτε πλούσιοι; :lol:

 

Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα. :? Πότε είπε ο κομμουνισμός ότι πρέπει να είναι οι κομμουνιστές ή οποιοσδήποτε άλλος φτωχός; Μήπως απλά βλεπετε πολύ τηλεόραση;

 

Όσο για τα παιδιά των κολλεγίων...πολύ κακό παράδειγμα. :lol:

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με αυτό που λές....Φυσικά και δεν πρέπει ντε και καλά να είναι φτωχοί...Αλλα δεν είναι και σωστό παράδειγμα ηγέτη κουμουνιστικό κόμματος με ΒΜW σειρά 7 και βάλε, και συγγενείς σε αμερικάνικο κολλέγιο....Μιας και οι αμερικάνοι είναι "εχθροί" μας....

 

Δεν θέλω να πάρει έκταση το θέμα μια αναφορά έκανα....

 

Και σχετικά αυτό με τα -ισμός συμφωνώ.....

 

 

======================================

Plz....Delete γιατί δεν έχω όρεξη να τσακωνόμαστε πάλι... :lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Ο κομμουνισμός είναι απλά ενας τρόπος οικονομικής διαχείρησης (ίσως λίγο πιο δίκαιος απο τα άλλα οικονομικά συστήματα).

Αυτό που με απασχολεί είναι Που-Πότε-Πως διαβάσατε ότι όσοι είναι κομμουνιστές πρέπει να είναι είτε φτωχοί είτε πλούσιοι;'' τώρα που μάθαμε ας ξαναγυρίσουμε στα μουσικά.. ρε toneless τι το θελες το 2έρο post..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έθεσα ένα θέμα για την κατάσταση που επικρατεί

σχετικά με τους «δεσμούς» του «Κεφαλαίου» και της «Πολιτειακής αρχής»

και πώς αυτοί οι «δεσμοί» θα λυθούν,

 

και εσείς το γυρίσατε στο αν είναι καλός ή κακός

ένας συγκεκριμένος Πολιτικός τρόπος διακυβέρνησης της Πολιτείας.

 

Για τον κουμμουνισμό θα μιλήσουμε τώρα δηλαδή; :evil:

Ή μήπως πιστεύετε πως αν το Πολίτευμά μας ήταν ο κουμμουνισμός,

δεν θα παρατηρούσαμε το ίδιο φαινόμενο; :evil:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου