Προς το περιεχόμενο

Studio Monitors Κλείσιμο από το pc


saro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα σε όλους!

Έψαξα στο forum για το θέμα μου αλλά δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο με το δικό μου..(Ίσως να μην έψαξα και σωστά..) Λοιπόν έχω μια απορία εδώ και καιρό.. έχω ένα Home Studio απλό! 1 ζευγάρι monitors Krk rokit 6 Κάρτα ήχου Lexicon Lambda 2 Midi keyboards και 1 μικρόφωνο Akg perception 220.Όταν ηχογραφώ πρέπει να ανοιγωκλείνω τα Monitors από πίσω κάθε φορά! υπάρχει μήπως κάποια λύση να τα κλείνω διαφορετικά σαν να κάνω Mute στα Μonitors ? αα δουλεύω με το cubase 5!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βρήκα την υγειά μου σε αυτό το πρόβλημα όταν τα σύνδεσα σε πολύμπριζο με διακόπτη που μόνταρα δίπλα στο γραφείο μου. Τα έχω πάντα στη θέση ΟΝ στα ηχεία και τα ανοιγοκλείνω όταν θέλω από το πολύμπριζο.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βρήκα την υγειά μου σε αυτό το πρόβλημα όταν τα σύνδεσα σε πολύμπριζο με διακόπτη που μόνταρα δίπλα στο γραφείο μου. Τα έχω πάντα στη θέση ΟΝ στα ηχεία και τα ανοιγοκλείνω όταν θέλω από το πολύμπριζο.

Καλά αν δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση απ'ότι βλέπω και εγώ το ίδιο θα κάνω..αλλά δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος να πάθουν ζημιά τα ηχεία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιος κίνδυνος να πάθουν ζημιά τα ηχεία ?

 

Καλο ειναι να το αποφυγεις.

 

Λογικα θα μπορεις να εχεις τα ακουστικα σε καποιο μονιτορ αουτ και να ειναι ανεξαρτητο απ'τα ηχεια. Εχεις διαβασει το μανουαλ να δεις αν γινεται?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση απ'ότι βλέπω και εγώ το ίδιο θα κάνω..αλλά δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος να πάθουν ζημιά τα ηχεία ?

 

Το (ανα)λύσαμε το θέμα παλαιότερα:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=185542.0

 

Δεν υπάρχει κίνδυνος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να το αποφυγεις.

 

Λογικα θα μπορεις να εχεις τα ακουστικα σε καποιο μονιτορ αουτ και να ειναι ανεξαρτητο απ'τα ηχεια. Εχεις διαβασει το μανουαλ να δεις αν γινεται?

 

 

 

Το output είναι γενικό και για τα Monitors και για τα ακουστικά..μου είχαν πει για να το κάνω αυτό χρειάζομαι ένα Monitor Controller τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το (ανα)λύσαμε το θέμα παλαιότερα:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=185542.0

 

Δεν υπάρχει κίνδυνος.

RayDTutto δεν είδα να το λέει κάπου ξεκάθαρα καθώς ξέφυγε λίγο το θέμα .Αυτό που κατάλαβα είναι ότι θέλει άλλο πολύμπριζο για κάθε ηχείο. Και για το αν μπορούν να ανoιχτούν με το volume ανεβασμένο; Εγώ έχω τα Ηs 80 yamaha και πηγαίνουν μέχρι το 10 ας πούμε ,μέχρι το 2-3 τα ανοίγω συνήθως.Μπορώ να χρησιμοποιήσω άφοβα πολύμπριζα με switch και να τα έχω στο 3 αφημένα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου