Προς το περιεχόμενο

Επιλογή λαμπάτου 15-50 Watt


jimker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο αυτούς που αρχικά αναφέρεις στο ποστ σου θα σου πρότεινα τον blackstar. O Laney είναι πολύ καλός ενισχυτής (τον είχα σε κεφαλή-δεν ξέρω τι λέει το ηχείο του) και πολύ δυνατός για σπίτι. Αλλά μέχρι εκεί. Πρόβα δεν βγάζει και headroom δεν εχει. Είναι μονοκάναλος και βρωμίζει απο το 3 το gain και αν αλλάξεις μία προενισχύτρια με μία χαμηλώτερου gain όπως είχα κάνει εγώ θα σου βρωμίζει απο το 5-6 αλλά και πάλι, για σπίτι ..μέχρι εκεί. Προσωπικά το γούστο μου (σε ενισχυτές όχι πολύ ακριβούς που να μπορούν οι περισσότεροι να αποκτησουν) είναι οι blackstar και οι engl. Με το (κεφάλη πάντα) gigmaster 30 σώθηκα. Φοβερό καθαρό κανάλι για πετάλια, ισχύς απο μελέτη σπιτιού μέχρι πρόβα και λάιβ κ μεταφέρεται εύκολα (καμια 10ρια κιλά). Σε κόμπο έχει καλό μεγάφωνο και δεν μασάει τίποτα. Με 6-7 κατοστάρικα είσαι έτοιμος. Καλές αγορές!

 

ΥΓ Οι jet city κ o tiny terror επίσης πάσχουν σε headroom, και δεν θα σε βολέψουν για πεταλομηχανές.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου