Προς το περιεχόμενο

David Byrne: 'The internet will suck all creative content out of the world'


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dreamdancer, αν βάλουμε στη σειρά πέντε λιπόθυμα χάμστερ, εσύ θα καταλάβεις ποιο από τα πέντε σε θεωρεί μεγάλη φίρμα;

 

Οχι αλλα αμα τα βαλεις εσυ θα ξερω γιατι λιποθυμησανε ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πρωτα θελω να πω δυο λογια για το background μου: θελω να γινω βοσκος, στον ελευθερο χρονο μου βοσκω και ο ιδιος. εχω βαψει στην ζωη μου καγκελα, εχω ασβεστωσει τοιχους, και στην μεγαλυτερη στιγμη μου στο βαψιμο, λουστραρα  καπακι κιθαρας με σπρέι (αψογο), δηλωνω λοιπον ευθαρσως οτι μπορω να ζωγραφισω καλυτερα απο το παρακατω εργο του Μοντριαν

 

3265711_orig.jpg

 

και γα να μην νομιζετε οτι σας λεω μ@λακιες

 

f8x0.png

 

το εφτιαξα πριν λιγο με photoshop, για της αναγκες αυτου το ποστ. Εντασσεται στην τεχνοτροπια του κυβισμου οπως και του Μοντριαν για να διευκολυνθει η συγκριση. Το εργο λεγεται ‘’3 λεπτα βοσκης’’, απο τα 3 λεπτα που μου πιρε να το φτιαξω… διαλεξα να αντιπαρατεθω με τον Μοντριαν γιατι μου φανηκε ευκολο θυμα,  καθως ειμαι κλασεις ανωτερος, οπως ακομα και ενας βοσκος μπορει να διακρινει :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό το πουλάνε σε καταστήματα με φοιτητικά έπιπλα;

Θέλω να πάρω ένα να βάζω το laptop, έχω και το guitar rig στο laptop.

Κάποιος μου είπε ότι αυτά τα λένε μπάου χάουζ, άρα μου κάνει γιατί γράφω και χάουζ, ανάμεσα στις σολιές.

 

EamesFurniture.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλωνω λοιπον ευθαρσως οτι μπορω να ζωγραφισω καλυτερα απο το παρακατω εργο του Μοντριαν

....

το εφτιαξα πριν λιγο με photoshop, για της αναγκες αυτου το ποστ. Εντασσεται στην τεχνοτροπια του κυβισμου οπως και του Μοντριαν για να διευκολυνθει η συγκριση. Το εργο λεγεται ‘’3 λεπτα βοσκης’’, απο τα 3 λεπτα που μου πιρε να το φτιαξω… διαλεξα να αντιπαρατεθω με τον Μοντριαν γιατι μου φανηκε ευκολο θυμα,  καθως ειμαι κλασεις ανωτερος, οπως ακομα και ενας βοσκος μπορει να διακρινει :D :D

 

είμαι σίγουρος ότι έκλαψες, λιγάκι, όταν κόψανε την ΕΤ3

 

http://www.youtube.com/watch?v=1zrzJptkGCs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι σίγουρος ότι έκλαψες, λιγάκι, όταν κόψανε την ΕΤ3

Πότε προλάβανε και την κόψανε ρε παιδιά;

Χθες έβλεπα...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, εγώ μία ταινία είχα δει με κάτι Έλληνες που είχαν πάει σε ένα πλανήτη και τους ΨΕΚΑΣΑΝ με ένα μαύρο τσιρλιό και μετά πέσανε σε κάτι βράχυα.

 

sacrificial_engineer_prometheus1.jpeg

 

Ίδιος ο ξάδερφός μου ο Μπάμπης. Πως φαίνεται ο Έλληνας βρε παιδάκι μου.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαλεξα να αντιπαρατεθω με τον Μοντριαν γιατι μου φανηκε ευκολο θυμα,  καθως ειμαι κλασεις ανωτερος, οπως ακομα και ενας βοσκος μπορει να διακρινει

 

Εγω νομιζω οτι εισαι ετοιμος και για αντιπαραθεση με αυτον τον ασχετο

 

kandinsky.comp-8.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι σίγουρος ότι έκλαψες, λιγάκι, όταν κόψανε την ΕΤ3

 

http://www.youtube.com/watch?v=1zrzJptkGCs

 

Πλάκα πλάκα ο τυπάς έχει βοηθήσει πολύ κόσμο να την ψάξει με τη ζωγραφική - πρώτα με τον εαυτό τους και μετά γύρω γύρω...

 

Εντασσεται στην τεχνοτροπια του κυβισμου οπως και του Μοντριαν για να διευκολυνθει η συγκριση.

 

Ο Mondrian δεν ήταν κυβιστής. ;)

O Πικάσο ήταν. ;D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρωτήσεις κάποιον "τι είναι τέχνη;" και σου δώσει έναν σαφή, ολοκληρωμένο και στεγανό ορισμό, να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει ιδέα για τι πράγμα μιλάει.

 

Αυτά ακριβώς, τίποταλλο.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρωτήσεις κάποιον "τι είναι τέχνη;" και σου δώσει έναν σαφή, ολοκληρωμένο και στεγανό ορισμό, να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει ιδέα για τι πράγμα μιλάει.

 

Αυτά ακριβώς, τίποταλλο.

Άρα το παραπάνω καθιστά οιαδήποτε συζήτηση, άρθρο, δοκίμιο, βιβλίο από τους μικρούς αλλά και στοχαστές/φιλόσοφους/συγγραφικούς ογκόλιθους, περί "Τέχνης και Συναφών Αντικειμένων Συζητήσεων του Noiz", άχρηστα;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου