Προς το περιεχόμενο

David Byrne: 'The internet will suck all creative content out of the world'


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλει να βλέπει τον πικάσσο ως "μουντζούρες"

Σιγνόμη, αλλά επηδή ύμε άσχετος πιος ύνε αφτός?

Ο γνωστός ραπερ Paul Pick-ass-o, ή ο λαϊκός βάρδος Παύλος Μπικάσος (που είναι άσσος)?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως αν και αντιλαμβάνομαι την χιουμοριστική διάθεση του blue, το παράδειγμα με τον Αϊνστάιν δεν μπορεί να θεωρηθεί ανάλογο αφού στην επιστήμη τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, δεν μπορείς να γράφεις μπαρούφες και να γίνουν δεκτές ως πραγματική επιστημονική δουλειά (δεν εννοώ ότι ο Πικάσο έκανε μπαρούφες, μην παρεξηγηθώ).

 

Μην το βλέπεις από την πλευρά του επιστήμονα. Δες το από την πλευρά του πανάσχετου ξερόλα. Το "ama den to katalaveno ego filow, ine gia ta mpaza" είναι οριζόντιο αξίωμα σε τέχνη, επιστήμη, καθημερινότητα. Ακόμα και τους "ψεκασμένους" καλύπτει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το σκεπτομαι το δικαιωμα στη ΒΛΑΚΕΙΑ και ΑΓΝΟΙΑ ειναι αναφαιρετο ,ειδικα στην Ελλαδα,οποτε εχεις απολυτο δικιο.. ;D

 

Οχι εσυ κλεινεις προς το  "οτι δηλωσεις εισαι" ..αξιωματικο προνομιο οποιουδηποτε με ελληνικο dna.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγνόμη, αλλά επηδή ύμε άσχετος πιος ύνε αφτός?

Ο γνωστός ραπερ Paul Pick-ass-o, ή ο λαϊκός βάρδος Παύλος Μπικάσος (που είναι άσσος)?

 

Είσε άσχετως φίλως. Πόσον χρονόν είσε και δεν τον ξέρις; Αλά ασ μη σε κατιγορό, ούτε εγώ ίξερα ότι ζωγράφιζε ο

Pikachu_waving.jpeg

 

Με προσβάλεις.

 

Γιαυτό δεν είνε το θρεντ;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το βλέπεις από την πλευρά του επιστήμονα. Δες το από την πλευρά του πανάσχετου ξερόλα. Το "ama den to katalaveno ego filow, ine gia ta mpaza" είναι οριζόντιο αξίωμα σε τέχνη, επιστήμη, καθημερινότητα. Ακόμα και τους "ψεκασμένους" καλύπτει.

 

Σωστό αυτό. Αλλά και πάλι στην τέχνη αυτή η άποψη μπορεί να εκφραστεί πιο εύκολα. Πρέπει να είσαι παντελώς κρετίνος για να πείς κάτι παρόμοιο και για την επιστήμη (όχι ότι δεν υπάρχουν κι αυτοί).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οχι δεν υπαρχουν κλικες στο νοιζ οχι....πρεπει να ειναι η ιδεα μου ;D.

Ναι ρε συ το ξέχασα αυτό.

Σήμερα η κλικα έχει συγκέντρωση όλοι στη γιάφκα του Χαλανδρίου.

 

Και που σαι. Επειδή προφανώς έχεις αλλεργία στην ανάγνωση κειμένων περί τέχνης, θα δώσω βέλη στη φαρέτρα σου (αν και δεν έχεις τόξο) λέγοντάς σου μόνο να σηκώσεις την κάρτα "Συνέντευξή του Πικάσο προς τον (συγγραφέα) Τζιοβάνι Παπίνι".

 

Αλλά είσαι τόσο λάθος που προσωπικά, αντίθετα με τόσους συμφορουμίτες, δεν είσαι από αυτούς που θα επιθυμούσα (και θα μπορούσα) να πείσω για την φαυλότητα αυτών που λες.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και τους "ψεκασμένους" καλύπτει.

 

Εχεις δικιο και απο τη στιγμη που το 1/3 των Ελληνων ΟΝΤΩΣ πιστευει οτι...ψεκαζεται....δεν μπορει και εδω μεσα θα εχουμε καποιους.... ;D

 

 

Νικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο  

 

Καλα ντε..μη βαρας αφεντικο...απλα μου αρεσει πολυ αυτος ο ΜπΙκασσος που ειναι και ασσος και το πηρα προσωπικα...ασε που...φοβαμαι και τη...συζυγο (η οποια διαβασε τις αραδες περι Πικασσο ,μια και ακουσε τις...κραυγες μου  ;D) και της ανεβηκε η πιεση...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει πολυ αυτος ο ΜπΙκασσος που ειναι και ασσος και το πηρα προσωπικα

;D ;D ;D ;D ;D

Κι εμένα.

Άκουσες το νέο του κομμάτι "τη ζωή μου μουτζουρώσαν"? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τους ξερολες του Νοιζ βαλε τους 5 πινακες αντιστοιχων καλλιτεχνων με πικασσο(αγνωστος και του πικασο ο πινακας) και αστους να προσπαθησουν να διαλεξουν απο τον σωρο με βαση την.....εξειδικευση τους και μετα σκασε στα γελια...α ναι και χωρις internet η wikipedia, εκει να δεις τι γελιο εχει να πεσει, ασε που αν τους ζητησεις και εξηγηση για το τι διαλεξανε, εκει ειναι που θα φτιαξεις καινουργιο συκωτι ;D...εκει ξερεις δεν περναει η ειρωνια αλλα οι πραξεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου