Προς το περιεχόμενο

David Byrne: 'The internet will suck all creative content out of the world'


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παρακαλώ σας όλους να μην αφήσουμε κανέναν να οδηγήσει σε απαξίωση και κλείδωμα το thread.

 

Είναι Παρασκευή, είμαι μεγαλόθυμος και γουστάρω να γίνει και λίγο τζέρτζελο λόγω ημέρας αλλά είμαι και στρεσαρισμένος λόγω δουλειάς και γνωστός short fused τσαντίλας. Για αυτό σας παρακαλώ και πάλι όλους dreamdancer να πρυτανεύσει η ψυχραιμία (για λογική δεν το βλέπω).

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι βρισκω ΕΣΕΝΑ γελοιο..οποτε ειμαστε πατσι...

 

μονο και μονο ο τροπος που διαστρεβλωνεις αυτα που γραφω δειχνει τι χαμηλης ποιοτητας ανθρωπος εισαι.

 

anyway με αμοιβαδες και μονοκυτταρους οργανισμους  δεν συνομιλω οποτε μη περιμενεις να συνεχισω να σου απαντω..

 

Αμα σου πω ποσο θα στεναχωρηθω αν δεν απαντησεις ισως και αλλαξεις γνωμη.Sorry τωρα γιατι μαθαινω πυρηνική φυσική απο ενα γνωστο που τον ξερω σχεδον ολη μου τη ζωη..ηδη εχω πιασει πολλα ::)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πονταρα σε McJob.

 

Παντως ιστορικός ΤΕΧΝΗΣ σιγουρα δεν ειναι... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό σας παρακαλώ και πάλι όλους dreamdancer να πρυτανεύσει η ψυχραιμία (για λογική δεν το βλέπω).

 

Σας παρακαλω και παλι ΟΛΟΥΣ DREAMDANCER ;D ;D ;D....αμα εισαι αντικειμενικος mod βρε παιδι μου ;D ;D ;D......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Κώστα.

Δεν υπάρχει λόγος να το "κλειδώσουμε" το θέμα.

Αν ο Dreamdancer θέλει να βλέπει τον πικάσσο ως "μουντζούρες", και δικαίωμά του είναι και δεν με χαλάει και καθόλου.

Πάμε παρακπάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο Dreamdancer θέλει να βλέπει τον πικάσσο ως "μουντζούρες", και δικαίωμά του είναι

 

Τωρα που το σκεπτομαι το δικαιωμα στη ΒΛΑΚΕΙΑ και ΑΓΝΟΙΑ ειναι αναφαιρετο ,ειδικα στην Ελλαδα,οποτε εχεις απολυτο δικιο.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....αμα εισαι αντικειμενικος mod βρε παιδι μου ......

Χάρισμα και κατάρα. Άσε μην τη ψάχνεις γιατί θα σε απογοητεύσω καθότι το χω ως κληρονομικό χάρισμα και ουχί επίκτητο.

Άστα ....

 

Νικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο  >:(

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν και αντιλαμβάνομαι την χιουμοριστική διάθεση του blue, το παράδειγμα με τον Αϊνστάιν δεν μπορεί να θεωρηθεί ανάλογο αφού στην επιστήμη τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, δεν μπορείς να γράφεις μπαρούφες και να γίνουν δεκτές ως πραγματική επιστημονική δουλειά (δεν εννοώ ότι ο Πικάσο έκανε μπαρούφες, μην παρεξηγηθώ). Ακόμα κι αν ξεφύγεις για λίγο είναι θέμα χρόνο πότε θα σε πάρουν χαμπάρι.

 

Αυτό που επιτρέπει ακόμη και σε αμόρφωτους ανθρώπους να αναγνωρίζουν ένα απροσδιόριστο "κάτι" σε ένα εικαστικό έργο, είναι η ευαισθησία. Χωρίς την ευαισθησία δεν μπορείς ούτε να απολαύσεις ούτε να γεννήσεις καλλιτεχνικό έργο, ας είναι αυτό τραγούδι ή πίνακας ή κουκλοθέατρο.

 

Όπως είχα γράψει και χθές, και η οικειότητα, αυτή η αίσθηση ότι σε κάποιο επίπεδο σε αγγίζει, σαν να σε γνωρίζει. Όπως είναι φυσικό αυτή η αίσθηση μπορεί να γεννηθεί μέσα μας απ' το οτιδήποτε γι' αυτό και είναι δύσκολο να οριοθετήσεις τα καλλιτεχνικά δημιουργήματα (αν επιθυμείς κάτι τέτοιο φυσικά)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρισμα και κατάρα. Άσε μην τη ψάχνεις γιατί θα σε απογοητεύσω καθότι το χω ως κληρονομικό χάρισμα και ουχί επίκτητο.

Άστα ....

 

Νικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο  >:(

 

Nαι και τεχνιεντως παρελειψες το "ολους Dreamdancer"...οχι δεν υπαρχουν κλικες στο νοιζ οχι....πρεπει να ειναι η ιδεα μου ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου