Προς το περιεχόμενο

Ο αγαπημένος σας ελληνικός δίσκος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Με διαφορά ο αγαπημένος μου δίσκος απο τη ταλαίπωρη χώρα τούτη (αν και ο συνθέτης τότε ήταν ευτυχως για εκείνον κάτοικος Ν.Υόρκης και το έγραψε εκεί) είναι "Το χαμόγελο της Τζιοκόντα". Οι μελωδίες κ οι εικόνες που κυριαρχούν εκει μέσα, απλα δεν υπαρχουν πουθενά και παγκοσμίως. Οταν υπάρχουν τέτοιοι δίσκοι ή άλλοι όπως δίσκοι του Παπαθανασίου (albedo, chariots of fire, Μυθωδεία κτλπ) επιτρέψτε μου να πω πως είναι μεγάλη έκπληξη να βλέπω ονόματα στυλ....firewind. (κ εγώ τους ακούω αλλά θέλουν ακόμη πολλά χρόνια για να κριθεί το έργο τους στα αυτιά μου και να γίνουν "αγαπημένοι" κ "κλασικοί") ;)

 

7 studio albums,2 live albums,10 χρόνια παρουσίας στο χώρο.Τι άλλο πια; ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για ΕΝΑΝ που να έχει σχέση και με ρουόκ και παραξενιές κλπ κλπ

Μεταφοραι εκδρομαι ο Μήτσος

 

Εναλλακτικά βάζω και τον Μπάλο, αλλά πάει πιο πολύ σε ελληνικά ακούσματα και λιγότερο ρουόκ

     

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα κάνεις τώρα ρε μπίλαρε?

συγκρίνεις τη διαχρονικότητα του Χατζηδάκη των 150 (περίπου)δίσκων και σάουντρακς

με την τεράστια αναγνωρισιμότητα και καριέρα διεθνώς( Μέχρι όσκαρ πήρε ο τύπος...) με τους...firewind? Εγιναν κλασικοί μετά απο....10 χρόνια παρουσίας???

Τσ τσ τσ τσ...αυτή η νέα γενιά.... ;D ;D ;D

 

Συμφωνώ κ επαυξάνω με τον φίλο που ανέβασε το "φοβάμαι"...Πολύ κλασσικός δίσκος, αριστουργηματικές συνθέσεις και εκτελέσεις!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

πλάκα κάνεις τώρα ρε μπίλαρε?

συγκρίνεις τη διαχρονικότητα του Χατζηδάκη των 150 (περίπου)δίσκων και σάουντρακς

με την τεράστια αναγνωρισιμότητα και καριέρα διεθνώς( Μέχρι όσκαρ πήρε ο τύπος...) με τους...firewind? Εγιναν κλασικοί μετά απο....10 χρόνια παρουσίας???

Τσ τσ τσ τσ...αυτή η νέα γενιά.... ;D ;D ;D

 

Εγώ ξέρω ότι όταν λες Ελληνικό Metal (το είδος που ακούω εγώ δηλαδή),εννοείς Firewind,Rotting Christ και Septic Flesh.Ναι είναι κλασικοί στο ιδίωμα τους πάρα τα λίγα για σένα χρόνια παρουσίας,γιατί πριν από αυτούς δεν υπήρχε Metal σκηνή.Απλό είναι νομίζω!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι βασικά εννοούσα ελληνικό δίσκο και με την έννοια και του στίχου αλλά τελοσπάντων ας γράψει ο καθένας ότι γουστάρει.Το καλό θα ήταν ένας και ελληνικός.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου