Προς το περιεχόμενο

ΣΤΡΑΤΟΣ-τί παιρνω μαζί?


miii

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε οκ τοτε αφου δεν είναι ωδη στο trolling, εγω μαλλον πηγα σε άλλη χωρα στρατο.....

Κοιτα να παρεις βαμβακερες καλτσες (οι μαλλινες που σου δινουν είναι για προσαναμα), να μαθεις την τεχνικη του κωλοχαρτου, πολλα λουκετα, να γυαλιζεις ΚΑΘΕ μερα τις αρβύλες για να μαλακωσουν, σιλικονοπατους, speepingbag γιατι αν μπεις στα σεντονια το λιγοτερο που θα παθεις είναι 10 μερες στο 401 και οπλισου με υπομονη. Απ'οτι καταλαβαινω εισαι μικρος και αυτό είναι καλο. Οσο μεγαλύτερος τοσο το χειροτερο..........

 

Επισης επειδή η μοναδα τον χειμωνα δεν είναι ότι καλυτερο, θα σου προτεινα να παρεις κινητο/mp3 με καλη μπαταρια γιατι στην σκοπια εισαι παντα μονος......

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

9 Μαϊου του....1988 μπηκα στη Θηβα δια να υπηρετησω την πατριδα...μολις ειχα γυρισει απο ΗΠΑ και δεν ηξερα κανενα και φυσικα δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ απολυτως μεσο......12 Μαϊου ..... χτυπουσα την πορτα του σπιτιου μου και εξηγουσα στην ημιλιποθυμη μανα μου οτι δεν ειχα λιποτακτησει αλλα οτι ειχα ερθει να παρω τα ΝΤΡΑΜΣ μου,μια αθλια ΜΕΑΖΙ του ’60,γιατι ο ταξιαρχος ηθελε να οργανωσει ...χοροεσπεριδα και η μακρα θητεια μου στα σκυλαδικα των ΗΠΑ με εχρησε....μαεστρο  ;D.....περιττο να σας πω οτι ΠΗΡΑ ΤΙΜΗΤΙΚΗ αδεια ΠΡΙΝ ορκιστω και οτι για 2 μηνες την περασα μελι...μετα βεβαια ως γνησιος ΒΛΑΜΕΝΟΣ πηγα στους ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ... ;D αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια.... ;D

 

Παντως αν ο κανονικος στρατος,οχι οι ειδικες δυναμεις, εχει γινει ΑΚΟΜΑ πιο ΚΑΦΕΝΕΙΟ απο οτι ηταν στα late 80s,που φανταζομαι οτι θα εχει γινει, παρε και τα OCEAN WAVE μαζι σου....αφοβα,,,, ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΚΆΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΊΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΈΧΕΙ ΣΚΕΦΤΕΊ ΆΛΛΟΣ..

ΔΕΝ ΠΑΊΡΝΕΙΣ ΤΊΠΟΤΑ

 

Είναι 25 μέρες θα περάσουν..

 

Έχουμε και λέμε..

 

1ον - κλέβουν (και τα στελέχη εκεί θα σου ξεκαθαρίσουν ότι αν πας και τους κλαφτεις θα σου πουν στον π......ο μας κυριολεκτικά εμάς τουλάχιστον μας το ξεκαθάρισαν έτσι)

 

2ον - δεν έχεις χρόνο για τέτοια...δηλαδή  στον ελεύθερο χρόνο θα κοιτάς να κάνεις κάνα μπάνιο να κοιμηθείς να μιλήσεις με τούς δικούς σου..

 

3ον - πες ότι παίρνεις τα πράγματα... Αν βρεις πρίζα για να τα δουλέψεις γράψε με.. Εμείς περιμέναμε στην ουρά και μετά μέχρι να φορτίσει το κινητό ήμασταν από πάνω του για ευνόητους λόγους..

 

4ον - πες ότι παίρνεις τα πράγματα μαζί βρίσκεις πρίζα βρίσκεις χρόνο και κάθεσαι και παίζεις και εκεί που τα,έχεις στήσει όλα σου φωνάζουν "περάστε κάτω για αναφορά" τότε τι κάνεις?

 

Αυτάαααααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο μεγαλύτερος τοσο το χειροτερο..........

 

Σαν και εμένα που πήγα στα 28. Ήμουν μεγαλύτερος από τους περισσότερους υποαξιωματικούς. Αν και στην δικιά μου περίπτωση καλύτερο ήταν παρά χειρότερο.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στη μονάδα του Έβρου που πήγα με έβαλαν με "τα παιδιά του όρχου" που με έβαλαν στο κρεββάτι κάτω από το ghetoblaster με τα σκυλαϊκά στη διαπασών.

 

Αλλά κάποια στιγμή που απήυδησα, πετάχτηκα όρθιος, έσκισα τη σκελαία, εμφανίστηκε μπροστά τους ένας Μποτζόβης και τους έπαιξα το Κηπ δε Φαίη μαζί με μια μπάντα που είχα πάρει απ΄τον Τόμαν επίτηδες για το στρατό και πάθαν πλάκα και ο ένας ο επιλοχίας δάκρυσε γιατί είχε μια γκόμενα στο διπλανό χωριό που τη λέγαν Φαίη και με κέρασε τσίπουρα και μου υποσχέθηκε ότι στο γκετομπλάστερ θα ακούμε μετά τις 8:37 μόνο προκλασσικούς συνθέτες.

 

Σιγα τα αυγα Τουρκιας φιλοσ. Απ'τη μέρα που κούμπωσα την Σιχτίρ μου πάνω στην Μπος ΓΤ10 καρφί στο Πι Έι και έπαιξα λίγο Μάκη για το εγερτήριο, ήμουν κάθε μέρα μετσεξοδούι (μτφρ. από την αυθεντική στρατολίνγκο: με τους Εξοδούχοι).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τί φάση η θήβα?
Kαλα ειναι πολυ κοσμο εχει ,κοιτα να χανεσαι στο πληθος που σου λενε και τα παιδια εδω,να μην δινεις στοχο ,εχουν περασει 15 χρονια που παρουσιαστικα εκει και μαλλον θα εχει αλλαξη η φαση .Κιθαρα μην παρεις με την καμια ! Εκτος και αν κατσει καμια γιορτη που ψαχνουν για οργανοπαικτες (λαικα και δημοτικα με το ζορι καμια μπλουζια) ,πες τους οτι ξερεις κιθαρα μπας και γλιτωσεις καμια σκοπια και καμια αγγαρεια(βλεπε superfunk) .Αλλα να ξερεις αν κατσει πες τους δικους σου να σου τη φερουν και μετα να ερθουν να την παρουν,γενικα στα κεντρα γινεται λιγο τις κακομοιρας απο κλεψιμο ... :( . Αμα πας μοναδα δες πως ειναι η κατασταση και αμα γινεις και "παλιος" (θα προλαβεις?τωρα ποσο ειναι η θητεια 11μηνο?) Εγω την ειχα παρει στη μοναδα μαζι με ενα 15αρη ,κλειδωμενη στο επιλοχαδικο ,αλλα καθε φορα που την εβγαζα να ριξω καμια πενια μαζευοταν ο καθε πικραμενος και με ζαλιζαν τους ορχεις!!

Καλη θητεια ,κοιτα να περασεις οσο καλυτερα μπορεις και μην ψαρωνεις ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

speepingbag γιατι αν μπεις στα σεντονια το λιγοτερο που θα παθεις είναι 10 μερες στο 401
Εμας στη Θηβα τουλαχιστον δεν μας αφηναν να εχουμε υπνοσακους ,μια λυση ,γιατι οντως τα σεντονια και λοιπα ειναι  :P ,να παρει αφρολουτρο μπεταντιν ,θα μυριζεις λιγο σα νοσοκομειο αλλα κανει δουλεια ....οταν οι αλλοι ξυπνουσαν και μετρουσαν ποσα σπυρακια και κοκκινιλες εβγαζαν καθε πρωι..........
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου