Προς το περιεχόμενο

Oi ποιο ΜΕΤΑΛ κλασσικοι συνθετες


fm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mάνο από ότι βλέπω έχεις εξαιρετικά στρεβλή άποψη για το μέταλ, το οποίο εντελώς αυθαίρετα, δογματικά και με κάποια φτωχή επίφαση αντικειμενικότητας το βαφτίζεις αποκλειστικά ως μονοδιάστατο γκαγκάουα για ανθρώπους των σπηλαίων. Αν και ήδη η συζήτηση που θα μπορούσε να είναι ενδιαφέρουσα έχει πάρει το δρόμο της τουαλέτας, μην τραβάς το καζανάκι.

 

 

 

Τι ενδιαφέρον να εχει η συζήτηση, τι δουλειά θέλει το Έβερεστ με το λόφο του Στρέφη;

 

 

 

Όσο για τουαλέτες, ούτε για εκεί δεν βολεύει το Μεταλ, εκτός αν σου αρέσουν οι μεταλάδικες τουαλέτες τόσο πολύ

 

 metal_up_your_ass1.jpg

 

 

 ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Εσυ να μας πεις ....εχεις ακουσει ποτε κατι πομπωδες δραματικο περιπετειωδες να χρησιμοποιει jazz? Ειναι δυνατον πχ Ενα lord of the rings,breaveheart πειρατες της καραιβικης κτλ κτλ να φτιαξει θεμα με ...jazz και να τραβηξει την προσοχη? πες μου ενα.Δεν ειναι στην φυση αυτης της μουσικης.Αν βρεις παραδειγματα απο ταινιες που χρησιμοποιουνε τζαζ σε δραματικες στιγμες σασπενς και εντασης κτλ κτλ κτλ πες το μας και μας να μορφωθουμε.

 

Τα ειρωνικα εισαγωγικα στο μπαλαντα δεν τα πιανω.Αμφιβαλεις οτι υφισταται? τι θεωρεις κανονικο metal εσυ? Το ΝWΟΒΗΜ, το αμερικανικο power metal,το thrash, η το black η μια απο τις χιλιες δυο αλλες παραλλαγες?

 

Δεν καταλαβες μαλλον την ερωτηση μου οποτε την κανακανω. Πες μας μια σκηνη απο ταινια ή καποια αλλη περισταση οπου "καλειται μουσικη για ποιο laid back feel" οπως λες, και παιζει μεταλ.

 

Για τα υπολοιπα....οι μεταλ μπαλαντες ειναι πολυ περισσοτερο μπαλαντες απ οτι μεταλ. ΕΤΣΙ αν πχ ποσταρες nothing else matters ή forever (stratovarius) ή bard's song πχ, μαλλον θα εκλεβες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκοτωσες το ονομα. :P Aziza Mustafa Zadeh ειναι. Απιστευτη μουσικος btw.

Thanks...καλά έκανες και το διόρθωσες για να μπορέσει να τη βρεί ο φίλος μας..

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks...

 

Τι θες ρε γέροντα και μπλέκεις με τα fuzz, ήδη φοράς ακουστικά βαρηκοιας, τράβα άκου κανά τρίο εγχόρδων ακουστικών μην έχουμε καμιά ρίξη τουμπάνου, που με θες και Ζαζζζζζζζζζζζ ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ενδιαφέρον να εχει η συζήτηση, τι δουλειά θέλει το Έβερεστ με το λόφο του Στρέφη;

 

Όσο για τουαλέτες, ούτε για εκεί δεν βολεύει το Μεταλ, εκτός αν σου αρέσουν οι μεταλάδικες τουαλέτες τόσο πολύ

 

Nόιζ στα καλύτερά του. Κeep walking (ή μάλλον shitting).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θες ρε γέροντα και μπλέκεις με τα fuzz, ήδη φοράς ακουστικά βαρηκοιας, τράβα άκου κανά τρίο εγχόρδων ακουστικών μην έχουμε καμιά ρίξη τουμπάνου, που με θες και Ζαζζζζζζζζζζζ ;D ;D ;D

Είμαι ερωτευμένος με την Αziza...την είδα μία φορά στο Λυκαβηττό και άλλη μία φορά έτρεχα στη Πάτρα...γεροντοέρωτες ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ερωτευμένος με την Αziza...την είδα μία φορά στο Λυκαβηττό και άλλη μία φορά έτρεχα στη Πάτρα...γεροντοέρωτες ;D ;D

 

Εγώ την είχα δει στου Στρέφη, αλλά άκουσα πως στα Έβερεστ στη Σκουφά είχε δώκει το καλύτερο εαυτό της  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκου κανά τρίο εγχόρδων ακουστικών

Αλοίμονο...υπήρξε ένα που το έχασα και το έχω μετανοιώσει...Sakamoto στο Ηρώδειο, ακουστικό πιάνο, βιολί και βιόλα...για όσους δεν πιστεύουν ότι η "Jazz" κάνει για ταινίες ;)

 

Εγώ την είχα δει στου Στρέφη, αλλά άκουσα πως στα Έβερεστ στη Σκουφά είχε δώκει το καλύτερο εαυτό της  ;D

...γι αυτό δεν πάμε μπροστά σαν χώρα...μπερδεύουμε τη βούρτσα με την... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aziza Mustafa Sante...και το πετυχαίνει ΜΟΝΟ με ένα πιάνο...χωρίς metal zone στη τσίτα...είναι προφανές ότι δεν γνωρίζεις από Jazz... ;) Ψάξτην λίγο, μόνο να κερδίσεις έχεις ;)

 

Ουτε για αστειο δεν πλησιαζει ......και σε προκαλω να ψαξεις οποια ταινια θες και να μου βρεις τζαζ θεμα που χρησιμοποιειται για να τονισει το πομπωδες το δραματικό και να δημιουργησει κατι που θα τραβηξει την προσοχη του ακροατη....εγω δεν ξερω απο jazz αλλα εσυ που ξερεις διαφωτισε μας.Η βρες μου πχ blues μουσικη που να προκαλει αυτο το πομπωδες επικο συναισθημα.

 

Επισης καλο θα ηταν οι οποιοι ειρωνες να ερθουν μπροστα με συγκεκριμενα παραδειγματα(ναι ειδα αυτη την ταινια και σε ολες τις περιπετειωδεις σκηνες επαιζε τζαζ...αυτη ηταν ενταση ;D) οι αφ υψηλου ελιτιστικες γενικολογες δηλωσεις δεν εχουν κανενα νοημα.Εδω δεν υποβιβαζω καποιο ειδος απλα λεω οτι ολα δεν ανταποκρινονται το ιδιο στις διαφορες αναγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου