Προς το περιεχόμενο

Oi ποιο ΜΕΤΑΛ κλασσικοι συνθετες


fm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Άντε να στο εξηγήσω...

 

Όσο στο μέλλον υπάρχουν 15 χρονα, το μέταλ θα έχει μέλλον και σίγουρα θα γίνεται είτε πιο ακραίο είτε πιο Petruccιαριστό.

 

Μετά, πήζει το μυαλό του άνθρωπα και σοβαρεύεται

 

Πραγματικά νομίζεις ότι τα 15χρονα μόνο ακούνε μέταλ?

Πραγματικά νομίζεις ότι ΕΣΥ με τον τροπο που (δεν) συζητας εχει πήξει το μυαλό σου?

 

 

Αν θεωρείς ότι το μέταλ είναι μόνο για 15 χρονά μαλλον προσβάλλεις ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπων και απο τη κοινότητα του νόιζ.

Αν θεωρείς ότι είμαι εγώ 15 χρονων ή δεν έχει πήξει το μυαλό μου αρκετά για να ακούω ακόμη metal είσαι λάθος και δεν ξερεις τα ακούσματά μου και το ποιόν μου(προφανως).

 

Εσύ θεωρείς δηλαδή τον ευατό σου δηλαδή ΤΙ ας πούμε ρε φίλε που θα μας πεις και τι θα ακούσουμε?

 

Και όχι δεν διαφωνούμε για το ποια μουσική είναι "καλύτερη"...έλεος...δικαίωμα του καθενός το τι ακούει. Καταρχήν υπάρχει ένα θέμα στο όλο ποστ το οποίο προσωπικά το απάντησα πριν αρχίσω τις αερολογίες (οπως πολλοί εδω..) Απο κει και πέρα διατύπωσα τη προσωπική μου γνώμη, οτι το μέταλ είναι η μουσική του μέλλοντος. Εγινε ΔΙΑΛΟΓΟΣ (αν ξέρεις τι σημαίνει) με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ και μάλιστα δέχτηκα ότι ο φίλος που διαφωνούσε μπορεί και να έχει και δίκιο αλλά αυτό φυσικά εμείς δεν θα το μάθουμε ποτε....(εμείς, γιατί εσύ ξέρεις τα πάντα...)

 

 

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χωρίς να κατακρίνω και καθόσον όλοι μας έχουμε μια γνώμη, σαν τις πωποτρυπίδες, το λεχθέν  ''η μέταλ είναι η κλασσική του μέλλοντος'' με θυμίζει το άλλο αυθαίρετο-του οποίου είμαι οπαδός-''Ο πωπός είναι το νινί του μέλλοντος'' ;D ;D ;D

 

Φιλικά και αστειευόμενος χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν  :)

 

Κάπως έτσι!

;D ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ θεωρείς δηλαδή τον ευατό σου δηλαδή ΤΙ ας πούμε ρε φίλε που θα μας πεις και τι θα ακούσουμε?

 

Τι να πει κανείς...;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν μπορεί να είναι η μουσική του μέλλοντος. Η μουσική παραδοσιακά εκφράζει πράγματα όπως

 

1ον) Χορός: εδώ το μέταλ είναι άχρηστο.

 

2ον) Εικαστικά δρώμενα: πρακτικά άχρηστο.

 

3ον) Θρησκευτικότητα: άχρηστο (εκτός αποκρυφισμού).

 

4ον) Ερωτική έκφραση: άχρηστο.

 

5ον) Ηρεμία- χαλάρωση-αναπόληση: άχρηστο.

 

 

Οπότε για τις βασικές εκφράσεις της μουσικής, το metal είναι άχρηστο, συνεπώς και καταδικασμένο σε περιφερειακό ρόλο. Από εκεί και περα, για συναισθήματα "πόρωσης", "αρρώστιας" κλπ, το Metal είναι βασιλιάς, όποιος βέβαια ασχολείται με αυτά κακό του κεφαλιού του. Όσο για τα "μεγαλεία" και τα  "έπη", το Metal είναι τριτοδεύτερη επιλογή, αλλά όποιος του αρέσει με γεια του και χαρά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν μπορεί να είναι η μουσική του μέλλοντος. Η μουσική παραδοσιακά εκφράζει πράγματα όπως

 

1ον) Χορός: εδώ το μέταλ είναι άχρηστο.

 

2ον) Εικαστικά δρώμενα: πρακτικά άχρηστο.

 

3ον) Θρησκευτικότητα: άχρηστο (εκτός αποκρυφισμού).

 

4ον) Ερωτική έκφραση: άχρηστο.

 

5ον) Ηρεμία- χαλάρωση-αναπόληση: άχρηστο.

 

6ον) Λατρεία προς τον ΜΠΑΟΚ.. Συνδυάζει τα 1, 2, 3, 4, 5 : Μέταλ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι εχει μεγαλη σημασια, αλλα για πες....Και προφανως μην ποσταρεις μεταλ "μπαλαντα", αλλα κανονικο μεταλ.

 

 

Εσυ να μας πεις ....εχεις ακουσει ποτε κατι πομπωδες δραματικο περιπετειωδες να χρησιμοποιει jazz? Ειναι δυνατον πχ Ενα lord of the rings,breaveheart πειρατες της καραιβικης κτλ κτλ να φτιαξει θεμα με ...jazz και να τραβηξει την προσοχη? πες μου ενα.Δεν ειναι στην φυση αυτης της μουσικης.Αν βρεις παραδειγματα απο ταινιες που χρησιμοποιουνε τζαζ σε δραματικες στιγμες σασπενς και εντασης κτλ κτλ κτλ πες το μας και μας να μορφωθουμε.

 

Τα ειρωνικα εισαγωγικα στο μπαλαντα δεν τα πιανω.Αμφιβαλεις οτι υφισταται? τι θεωρεις κανονικο metal εσυ? Το ΝWΟΒΗΜ, το αμερικανικο power metal,το thrash, η το black η μια απο τις χιλιες δυο αλλες παραλλαγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λεω ειναι οτι η κλασσικη και η metal περικλειουν μεγαλυτερο φασμα συναισθηματων απο οτι καποιες αλλες.

 

Επειδή το λες εσυ ας πουμε? ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάνο από ότι βλέπω έχεις εξαιρετικά στρεβλή άποψη για το μέταλ, το οποίο εντελώς αυθαίρετα, δογματικά και με κάποια φτωχή επίφαση αντικειμενικότητας το βαφτίζεις αποκλειστικά ως μονοδιάστατο γκαγκάουα για ανθρώπους των σπηλαίων. Αν και ήδη η συζήτηση που θα μπορούσε να είναι ενδιαφέρουσα έχει πάρει το δρόμο της τουαλέτας, μην τραβάς το καζανάκι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσυ να μας πεις ....εχεις ακουσει ποτε κατι πομπωδες δραματικο περιπετειωδες να χρησιμοποιει jazz?

Aziza Mustafa Sante...και το πετυχαίνει ΜΟΝΟ με ένα πιάνο...χωρίς metal zone στη τσίτα...είναι προφανές ότι δεν γνωρίζεις από Jazz... ;) Ψάξτην λίγο, μόνο να κερδίσεις έχεις ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πραγματικά νομίζεις ότι τα 15χρονα μόνο ακούνε μέταλ?

 

 

Όχι βέβαια, στο στρατό δεν πας πριν τα 18 κατ' ελάχιστον, ακούνε λοιπόν και τα 18 χρονα

 

 

 

Εσύ θεωρείς δηλαδή τον ευατό σου δηλαδή ΤΙ ας πούμε ρε φίλε που θα μας πεις και τι θα ακούσουμε?

 

Αντι να βαριέσαι να διαβάζεις, όπως προανέφερες στην αρχή του thread, πρόσεχε τι γράφεται στα μυνύματα.

 

Δεν σου υποδεικνύω τι πρέπει να ακούς. Θα μεγαλώσεις και θα το ανακαλύψεις μόνος σου!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου