Προς το περιεχόμενο

Oi ποιο ΜΕΤΑΛ κλασσικοι συνθετες


fm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ουτε για αστειο δεν πλησιαζει ......

είσαι φοβερός...πρόλαβες και την έμαθες σε 5 λεπτά...εγώ την παρακολουθώ πάνω από 15 χρόνια...είσαι φοβερός!!! Πάσο 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι φοβερός...πρόλαβες και την έμαθες σε 5 λεπτά...εγώ την παρακολουθώ πάνω από 15 χρόνια...είσαι φοβερός!!! Πάσο 8)

 

Ξανακοιτα τι σου ζητησα και τι μου εδωσες.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε για αστειο δεν πλησιαζει ......και σε προκαλω να ψαξεις οποια ταινια θες και να μου βρεις τζαζ θεμα που χρησιμοποιειται για να τονισει το πομπωδες το δραματικό και να δημιουργησει κατι που θα τραβηξει την προσοχη του ακροατη

 

και καπακι

 

εγω δεν ξερω απο jazz

 

Αφου λοιπον δεν ξερεις απο Jazz σταματα να γραφεις γι αυτη και να βγαζεις συμπερασματα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακοιτα τι σου ζητησα και τι μου εδωσες.......

σου έδωσα απλά ένα όνομα...άσε που η Αziza δεν είναι jazz...είναι η κλασσική μουσική του 21 αιώνα ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καπακι

 

Αφου λοιπον δεν ξερεις απο Jazz σταματα να γραφεις γι αυτη και να βγαζεις συμπερασματα.

 

Ρε μεγαλε εγω σου κανω συγκεκριμενη ερωτηση.....βρες το πομπωδες και το επικο στην jazz η και την blues για παραδειγμα....βρες μου μια ταινια που κανει χρηση αυτου του χαρακτηριστικου.Εχεις συγκεκριμενη απαντηση και παραδειγματα? Ναι η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου έδωσα απλά ένα όνομα...άσε που η Αziza δεν είναι jazz...είναι η κλασσική μουσική του 21 αιώνα ;)

 

Ακριβως τι σου ζητησα εγω ομως?Παραδειγματα απο ταινιες που το πομπωδες και το επικο  εκφραζεται με jazz.Εφερες? οχι..ξαναπροσπαθησε λοιπον ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Προφανώς, δεν θα βρει κανείς το πομπώδες και το επικό στην τζαζ μιας και το ''πομπωδες και επικό'' στα πλαίσια της τζαζ θα εμοιαζε με βρισιά. Η τζαζ είναι στην κατηγορία του 'cool' έτσι κι αλλιώς.

  Στα πλαίσια του κινηματογράφου έχει επενδύσει σάουντρακ μυστηρίου και νουάρ ατμόσφαιρας. Μου έρχεται στο μυαλό ο Χάουαρντ Σόουρ (ουπς lord of the rings  ;D )σε ταινίες του Κρόνεμπεργκ αν δεν απατώμαι.

 

  Οκέι, λοιπόν το μέταλ έχαει πομπώδεις στιγμές (και κατά βάθος πιο μπρούταλ). Μπορώ να το συσχετίσω με τους 'τριακόσιους' του Μίλλερ αλλά δεν θα μπορούσα να το δεχτώ σε ένα λορντ οφ δε ρινγκς (μιας κι αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου