Προς το περιεχόμενο

Πείτε ένα παράπονο για το αγαπημένο σας σύνθ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θρεντ εχει τιτλο "Πείτε ένα παράπονο για το αγαπημένο σας σύνθ". Εχεις να γραψεις κανενα παραπονο για το αγαπημενο σου synth ή θες να συνεχισουμε να μιλαμε εκτος θεματος?

Ας επανελθουμε στο θεμα γιατι προβλεπεται και αυτο το θρεντ να κλειδωνεται συντομα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@W-K:

Εσύ πώς και συμμετέχεις στο συγκεκριμένο thread δηλαδή;

Έχεις δηλώσει κάποιο παράπονο για το αγαπημένο σου synth;

 

Αλλά ξέχασα, μόνο οι άλλοι είναι offtopic. What a fool I am. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω παραπονο απο κανενα synth μου. Και δεν ειπα οτι εγω ειμαι εντος θεματος και οι αλλοι εκτος, αυτα τα ασχετα συμπερασματα τα βγαζεις εσυ.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω παραπονο απο κανενα synth μου. Και δεν ειπα οτι εγω ειμαι εντος θεματος και οι αλλοι εκτος, αυτα τα ασχετα συμπερασματα τα βγαζεις εσυ.

 

Δηλαδή εγκαλείς τον ThS ότι είναι offtopic με το να απαντάει σε offtopic στο οποίο συμμετέχεις ενεργά εδώ και σελίδες, τη στιγμή που είσαι κι εσύ offtopic;

Και αν κατάλαβα καλά, στο παρόν θέμα συμμετέχεις παρόλο που δεν υπάρχει κάτι για το οποίο να έχεις να παραπονεθείς για το αγαπημένο σου synth;

Εντάξει, δεν περιγράφω άλλο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Waterfall-K Χαίρομαι που δεν έχεις παράποπα από τα synths σου. Παραπονέθηκες όμως για άλλα synths. Δε θεωρώ τη συζήτηση offtopic (ευχαριστώ για την υπόδειξη περί offtopic πάντως), αλλά για να μπορεί να υπάρξει συζήτηση θα πρέπει να καταλαβαινόμαστε. Οπότε θα ήθελα να μάθω τι εννοείς και επιμένω στην ερωτησή μου.

 

YΓ. Θα μπορούσαν τα synths μου να είναι καλύτερα (όπως και κάθε synth) αλλά δεν παραπονιέμαι!

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα Mamonu αγορι μου, πες μας τα παραπονα σου απο τα synths σου. Εσυ ιδιαιτερα πρεπει να εχεις πολλα...tea_RED.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα Mamonu αγορι μου, πες μας τα παραπονα σου απο τα synths σου. Εσυ ιδιαιτερα πρεπει να εχεις πολλα...tea_RED.gif

 

 

δεν εχω ουτε εγω . βλεπεις εχω κανει cherry picking απο διαφορα ειδη συνθεσης και μορφης (αναλογικα , ψηφιακα , vst , sample-based etc) και εποχης και ειμαι σχετικα καλυμενος. (και με το παραπανω.. :))

 

επισης δεν κρατησα οτι δεν με τρελαινε 100% .. κατα τις εποχες πολλα περασαν απο τα χερια μου αλλα λιγα μου αρεσαν και τελικα εμειναν αλλα αυτα τα λατρευω  ;D

 

 

το μονο παραπονο απο εταιρια .... ειναι που η clavia σταματησε να υποστηριζει τα editors για τα Nord Modular... (αλλα τωρα επωληθησαν οποτε...τωρα ειναι πια αναμνηση... ;D)

 

οσον αφορα το στουντιο....

προτιμω κονσολα και εφφε και busses και returns & sends & inserts

ειχα μια yamaha 01V οπου εφαγα ψωμι και αλατι και μονο προσφατα πωληθηκε...

 

σε καποια στιγμη θελω μια 32 καναλη soundcraft η κατι παρεμφερες....

προς το παρον ομως ολα στο audio interface....

 

 

εσυ για πες,,,, ;)

 

επισης........ θα απαντησεις τωρα στο ερωτημα του ThS; η θα κανεις τον αποκατω..?

 

maxresdefault.jpg

 

 

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω ουτε εγω.

Mαιστα, δεν εχεις ουτε εσυ παραπονο. Αλλα το ειρωνικο σχολιακι με το βιντεο το ποσταρες, για να ειρωνευτεις τι? Αυτο που μολις εγραψες και συ παραπανω. tomato.giftomato.giftomato.gif

 

Ο ThS μπορει να μου στρειλει ενα PM και να ρωτησει οτι θελει, αν οντως δεν καταλαβε κατι. Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο στη συγκεκριμενη συζητηση.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εγραψα για την Clavia το οποιο ειχε σαν αποτελεσμα να πωληθουν τα συνθς αυτα....

δεν σου φτανει???

 

αλλα το θεμα ειναι οτι λες κατι σχετικα με Kurzweil και σου λεμε ολοι να βαλεις λιγο πιο ζουμι σε αυτο που λες... και οχι μονο να δινεις αφοριστικες απαντησεις....

ανεπτυξε αυτο που λες... δημοσια...

σου βαλαμε παραδειγματα ωραιου ηλεκτρονικου ηχου απο Kurzweil

(αυτο το album ειναι πολυ καλο demo των δυνατοτητων της VAST)

 

 

 

 

 

 

αλλα εσυ ψαχνεις τροπο να μην απαντησεις..... γιατι δεν ξερεις και τι να πεις...

 

 

 

κουακ κουακ... ;)

 

 

 

παρεπιπτοντως το συνθακι στο τραγουδι  :) ειναι Casio CZ101

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου