Προς το περιεχόμενο

Volcanoes Be In Sicily.


pipityri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αυτό που φαντάζομαι?

 

Ελπίζω να μην του λες για κλίμακες και ακόρντα του ανθρώπου. Ειναι σαφές ότι τον ενδιαφέρει μόνο ο ήχος. ;D

Αν φαντάζεσαι αυτό(ν) που εγώ ξέρω ότι είναι, σε πληροφορώ ότι έχει περάσει πλέον σε άλλο επίπεδο. Δεν τον ενδιαφέρει πια ο ήχος. Τον ενδιαφέρει η Ιδέα - με την Πλατωνική έννοια - του ήχου. Ο άνθρωπος είναι τόσο μπροστά, που βλέπει την πλάτη του... ;D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Αν φαντάζεσαι αυτό(ν) που εγώ ξέρω ότι είναι, σε πληροφορώ ότι έχει περάσει πλέον σε άλλο επίπεδο. Δεν τον ενδιαφέρει πια ο ήχος. Τον ενδιαφέρει η Ιδέα - με την Πλατωνική έννοια - του ήχου. Ο άνθρωπος είναι τόσο μπροστά, που βλέπει την πλάτη του... ;D 

Μα τι λέτε ρε μπαγάσες και μιλάτε με γρίφους; Τι παίζεται εδω και εμείς δεν έχουμε πάρει χαμπάρι;

 

Ως προς το άκουσμα... θα έλεγα πως μου τράβηξε το ενδιαφέρον η συνεργασία του ντουέτου. Απιαστη η λογική για τα δικά μου δεδομένα. Υποθέτω πως παίζει κάποιο Roland Guitar Synth, έτσι;

 

Ευχαριστούμε γκάιζ!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μα τι λέτε ρε μπαγάσες και μιλάτε με γρίφους; Τι παίζεται εδω και εμείς δεν έχουμε πάρει χαμπάρι;

 

Ως προς το άκουσμα... θα έλεγα πως μου τράβηξε το ενδιαφέρον η συνεργασία του ντουέτου. Απιαστη η λογική για τα δικά μου δεδομένα. Υποθέτω πως παίζει κάποιο Roland Guitar Synth, έτσι;

 

Ευχαριστούμε γκάιζ!

 

Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου. Είμαι καινούριος εδώ αλλά με συνδέουν φιλίες μακροχρόνιες ή πιο φρέσκες μα κάποια από τα μέλη, γι΄αυτό και τα inside jokes. :)

 

Και πολύ σωστά υποθέτεις. Εδώ παίζω με ένα παλιό VG8, την πρώτη εκδοχή που κόστιζε μια μικρή περιουσία... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι λέτε ρε μπαγάσες και μιλάτε με γρίφους; Τι παίζεται εδω και εμείς δεν έχουμε πάρει χαμπάρι;

Αγαπητέ Admin, η ύπαρξη αυτής της συνεργασίας ήταν μέχρι πρότινος classified. Η απόφαση ήταν να παραμείνει on a need to know basis, για λόγους που άπτονται της εθνικής ασφάλειας και της δημόσιας υγείας - κυρίως της ψυχικής.

 

Αφού όμως, με άγνωστα προς το παρόν κίνητρα, ο Pipityris αποφάσισε να τη δημοσιοποιήσει, μπορώ πλέον να ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους (ποιούς; ) ότι δύο φίλοι, κοινοί μερικών από εμάς, αποφάσισαν κάποια στιγμή να ενώσουν το μουσικό τους βλάψιμο. Οι υπόλοιποι, αντί να τους αρπάξουμε και να τους στείλουμε για ψυχοθεραπεία, τους αφήσαμε να προχωρήσουν στο έγκλημα (φίλοι σου λέει μετά...).

 

Και τώρα χρειαζόμαστε εμείς ψυχοθεραπεία... ;D

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι αυτά τα εντελώς αυτοσχεδιαστικά δυσκολεύομαι ιδιαιτέρως να τα παρακολουθήσω. Αυτό μάλλον οφείλεται στο η βασική αισθητική μου είναι ποπ και έχω ανάγκη από κάποιο είδος "catchy" μελωδίας που θα επαναλαμβάνεται. (εδώ εννοείται μπαίνει ο φούζιος και απαντάει ότι "πιο catchy θα ήταν γλυκανάλατο")

 

Παρόλα αυτά, είναι προφανές ότι οι οργανοπαίχται είναι μάστορες και ξέρουν καλά πού βρίσκονται και πού πατάνε. Ωραία αυτιά κι οι δύο.  ;)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ εννοείται μπαίνει ο φούζιος και απαντάει ότι "πιο catchy θα ήταν γλυκανάλατο"

Πιο catchy θα ήταν γλυκανάλατο! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

Αφού όμως, με άγνωστα προς το παρόν κίνητρα, ο Pipityris αποφάσισε να τη δημοσιοποιήσει,

 

Κύριος Pipityris για σένα. Και τα κίνητρα μου είναι ίδια με τα δικά σου. Λεφτά και γκόμενες. :)

 

Η αλήθεια είναι ότι αυτά τα εντελώς αυτοσχεδιαστικά δυσκολεύομαι ιδιαιτέρως να τα παρακολουθήσω. Αυτό μάλλον οφείλεται στο η βασική αισθητική μου είναι ποπ και έχω ανάγκη από κάποιο είδος "catchy" μελωδίας που θα επαναλαμβάνεται. (εδώ εννοείται μπαίνει ο φούζιος και απαντάει ότι "πιο catchy θα ήταν γλυκανάλατο")

 

Παρόλα αυτά, είναι προφανές ότι οι οργανοπαίχται είναι μάστορες και ξέρουν καλά πού βρίσκονται και πού πατάνε. Ωραία αυτιά κι οι δύο.  ;)

 

Το κομμάτι έχει έναν σχεδιασμό που αφορά την εξέλιξη του, ένα περίγραμμα. Το πώς γεμίζει αυτό είναι ανοιχτό. Το μελωδικό/αρμονικό υλικό μπορεί να ποικίλει. Φαντάζομαι πως θα μπορούσε να πάρει και τη μορφή που λες. Και πραγματικά, γιατί όχι. :)

 

Ευχαριστώ Jazzjoker που άκουσες και σχολίασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα κίνητρα μου είναι .. Λεφτά και γκόμενες. :)

Τα απέκτησες και τα δύο τυχερέ. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λόγια....Ο πιανίστας πρέπει να είναι το alter ego μου, δεν

εξηγείται διαφορετικά, αν και...όχι, όχι, δεν μπορεί...δεν είναι δυνατόν...

κι εγώ που νόμιζα...καλά, θα επανέλθω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου