Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα Νοιζάδες

 

έχει ψωνίσει ποτέ κανείς από αυτόν τον κύριο;

 

http://smart.noiz.gr/user_listings.php?id=30437

 

Οφείλω να ομολογήσω πως το γεγονός ότι δηλώνει ώς τόπο διαμονής (των οργάνων;) τόσους και τόσο διαφορετικούς, καθώς και το ότι δεν έχει βάλει πραγματικές φωτογραφίες όσων πουλάει, πως δεν είναι και πολυ καθησυχαστικό.

Του το γραψα βέβαια, φιλικά, όπως το γράφω και εδώ. Από την άλλη ίσως δεν ξε΄ρει και καλά ελληνικά ο άνθρωπος, γι' αυτό ρωτάει αν είχε ποτέ κανείς σας εμεπιρία συναλλαγής μαζί του.

 

Ευχαριστώ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ξεκινησα να γραφω για να κραξω το τυπο που λεει οτι η ζωνη που δινει εχει 160ε στο τομαν,αλλα ρε παιδια οντως τοσο εχει!160ε για μια ζωνη?????

Παντως σε γενικες γραμμες,ηρακλειο Κρητης δηλωνει,εκτος απο μια κιθαρα....νταξ μπορει να εγινε απο λαθος ή οντως η κιθαρα να ηταν εκει!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μετα απο 1μιση περιπου χρονο συναλλαγων εχω παρει και εχω ανταλλαξει πραματα απο νησια , σαλονικη, πατρα κλπκλπ και ποτε δεν ειχα προβλημα...

Εχω κανει και μερικους φιλους απο αυτες τις συναλλαγες...

 

Είμαι λίγο εκτός θέματος, αλλά δεν ήθελα να ανοίξω ξεχωριστώ thread.

 

Μένω Ηράκλειο Κρήτης, και χρόνια τώρα πουλάω πολλά πράγματα μέσω του νόιζ (κάπου 5πλάσιες από τις 10 που φαίνονται στο feedback), χωρίς να είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Έχω κάνει και κάποιες αγορές, και μια δυο φορές και ανταλλαγή... οι μια δυο αυτές φορές έτυχε να είναι σε φάση που θα ανέβαινα Αθήνα, κι έτσι βόλεψε. Άλλες φορές, εάν πρόκειται για κάτι για το οποίο μπορώ να είμαι κατά πολύ μεγάλο ποσοστό σίγουρος για την κατάστασή του και για το ότι το θέλω, μπορώ να προβώ και σε κάποια ανταλλαγή χρησιμοποιώντας κάποιο άτομο εμπιστοσύνης που μένει Αθήνα στη θέση μου.

 

Τι γίνεται όμως με ανταλλαγές όπου το άλλο άτομο βρίσκεται σε πολή που δεν έχεις κάποιο δικό σου άτομο; Ή που και να έχεις, είναι τέτοια η φύση της ανταλλαγής που να μην μπορείς να το αφήσεις πάνω του (π.χ. ανταλλαγή κιθάρας με κιθάρα); Έχετε κάποιο συγκεκριμένο μπούσουλα με τον οποίο να κάνετε ανταλλαγές από τη μια άκρη της Ελλάδας στην άλλη; Το λέω γιατί αρκετές φορές π.χ. βλέπω πράγματα από Θεσσαλονίκη που θα ενδιαφερόμουν να ανταλλάξω, αλλά σκέφτομαι πως για να γίνει είναι μεγάλη ιστορία (αποστολή πραγμάτων και των 2 στην Αθήνα για να δοκιμαστούν αμφότερα κλπ κλπ). Όποιος έχει εμπειρία από τετοιες ανταλλαγές, ας τη μοιραστεί αν θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι λίγο εκτός θέματος, αλλά δεν ήθελα να ανοίξω ξεχωριστώ thread.

 

Μένω Ηράκλειο Κρήτης, και χρόνια τώρα πουλάω πολλά πράγματα μέσω του νόιζ (κάπου 5πλάσιες από τις 10 που φαίνονται στο feedback), χωρίς να είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Έχω κάνει και κάποιες αγορές, και μια δυο φορές και ανταλλαγή... οι μια δυο αυτές φορές έτυχε να είναι σε φάση που θα ανέβαινα Αθήνα, κι έτσι βόλεψε. Άλλες φορές, εάν πρόκειται για κάτι για το οποίο μπορώ να είμαι κατά πολύ μεγάλο ποσοστό σίγουρος για την κατάστασή του και για το ότι το θέλω, μπορώ να προβώ και σε κάποια ανταλλαγή χρησιμοποιώντας κάποιο άτομο εμπιστοσύνης που μένει Αθήνα στη θέση μου.

 

Τι γίνεται όμως με ανταλλαγές όπου το άλλο άτομο βρίσκεται σε πολή που δεν έχεις κάποιο δικό σου άτομο; Ή που και να έχεις, είναι τέτοια η φύση της ανταλλαγής που να μην μπορείς να το αφήσεις πάνω του (π.χ. ανταλλαγή κιθάρας με κιθάρα); Έχετε κάποιο συγκεκριμένο μπούσουλα με τον οποίο να κάνετε ανταλλαγές από τη μια άκρη της Ελλάδας στην άλλη; Το λέω γιατί αρκετές φορές π.χ. βλέπω πράγματα από Θεσσαλονίκη που θα ενδιαφερόμουν να ανταλλάξω, αλλά σκέφτομαι πως για να γίνει είναι μεγάλη ιστορία (αποστολή πραγμάτων και των 2 στην Αθήνα για να δοκιμαστούν αμφότερα κλπ κλπ). Όποιος έχει εμπειρία από τετοιες ανταλλαγές, ας τη μοιραστεί αν θέλει.

 

Αμα χρειαζεσαι δοκιμη για να παρεις κατι και δεν ειναι κατι που ξερεις ή που εχει ευκολα επιδιορθωσιμες φθορες αμα δεν ειανι καταστραμενο και αυτος που το πουλαει ειναι απατεωνας , δεν γινεται η συνναλλαγη... Κιθαρα χωρις να ακουσεις ας πουμε, δεν παιρνεις εκτος αν ειναι ή ευκαιρια και εσυ μιλησες με τον πωλητη και τον εμπιστευεσαι...

 

Εγω πχ, ειχα βρει κατι ηχεια Yamaha 15" 500w το ενα σε τιμη ασε... και μιλησα με τον κυριο και με επιση να τον εμπιστευτω... τον εμπιστευτηκα και τωρα εχουμε ηχειαρες...

Πλεον η φαση ειναι και λιγο ενστικτο, και να σε παει και λιγο... δυστυχως...

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κατα ποσο θεωρειτε απατεωνια αλλα πριν λιγο καιρο (μηνας θαρρω)

ειχε ενας Κυριος απο τας Σερρας μια αγγελια για ενα epiphonακι μιλησαμε στο τηλ

και κανονισαμε να μου την στειλει.Οπως και εγινε...Μετα απο κανα 2ημερο ηρθε στην δουλεια μου το δεμα αλλα με μια πρωτη ματια το δεμα ειχε υψος κοντα στο 1,65 και πλατος 25 με 27 ποντους.Αφου εκανα 5 σεναρια εκεινη την στιγμη του τυπου να ηταν junior και να την ειχε πακεταρει με αφρολεξ να ειναι ηλεκτριρκο κοντραμπασο εκανα διαφορες εικασιες λεω στον courier να το παρει πισω.Τον messie τον βρηκα στο τηλ μετα απο 1ημερα δεν το σηκωνε

αφου μου ειπε πως εκανε λαθος και αντι για την κιθαρα μου εστειλε ενα synth korg

και αφου του ειπα να προσεχει γιατι αν καποιος κακοπρωαιρετος ισως και να του το ετρωγε (η αξια της κιθαρας ηταν πολυ πιο χαμηλη σε σχεση με το synth) κανονισαμε να μου στειλει την κιθαρα.Αφου μου ειπε οτι θα την στειλει πχ Δευτερα τον βρηκα στο τηλ μετα απο 2 μερες και μου ειπε πως την εχει στειλει .Αφου περιμενα καμοια εβδομαδα και ο man δεν σηκωνε τηλ τον βρηκα κ μ ειπε πως την εχει στειλει 100% με την speedex.Απο τοτε οσο την ειδατε εσεις αλλο τοσο την ειδα και εγω!(μια μικρη εμπειρια μεσω noiz.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κατα ποσο θεωρειτε απατεωνια αλλα πριν λιγο καιρο (μηνας θαρρω)

ειχε ενας Κυριος απο τας Σερρας μια αγγελια για ενα epiphonακι μιλησαμε στο τηλ

και κανονισαμε να μου την στειλει.Οπως και εγινε...Μετα απο κανα 2ημερο ηρθε στην δουλεια μου το δεμα αλλα με μια πρωτη ματια το δεμα ειχε υψος κοντα στο 1,65 και πλατος 25 με 27 ποντους.Αφου εκανα 5 σεναρια εκεινη την στιγμη του τυπου να ηταν junior και να την ειχε πακεταρει με αφρολεξ να ειναι ηλεκτριρκο κοντραμπασο εκανα διαφορες εικασιες λεω στον courier να το παρει πισω.Τον messie τον βρηκα στο τηλ μετα απο 1ημερα δεν το σηκωνε

αφου μου ειπε πως εκανε λαθος και αντι για την κιθαρα μου εστειλε ενα synth korg

και αφου του ειπα να προσεχει γιατι αν καποιος κακοπρωαιρετος ισως και να του το ετρωγε (η αξια της κιθαρας ηταν πολυ πιο χαμηλη σε σχεση με το synth) κανονισαμε να μου στειλει την κιθαρα.Αφου μου ειπε οτι θα την στειλει πχ Δευτερα τον βρηκα στο τηλ μετα απο 2 μερες και μου ειπε πως την εχει στειλει .Αφου περιμενα καμοια εβδομαδα και ο man δεν σηκωνε τηλ τον βρηκα κ μ ειπε πως την εχει στειλει 100% με την speedex.Απο τοτε οσο την ειδατε εσεις αλλο τοσο την ειδα και εγω!(μια μικρη εμπειρια μεσω noiz.)

 

Αυτο ναι ειναι απατεωνια πιστευω εγω... και πρεπει να το πεις στους διαχειριστες να μην υπαρχει η διευθυνση του στο νοιζ... Ετσι πιστευω εγω τωρα.... Μπραβο σου εσενα... εγω θα το επαιρνα.. :P

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ναι ειναι απατεωνια πιστευω εγω... και πρεπει να το πεις στους διαχειριστες να μην υπαρχει η διευθυνση του στο νοιζ... Ετσι πιστευω εγω τωρα.... Μπραβο σου εσενα... εγω θα το επαιρνα.. :P

 

Δεν εχω ξαναδει αγγελια του απο τοτε.Οχι δεν θα εκανα κατι τετοιο να του το φαω το synth γιατι μια στο δισεκατομμυριο θα μπορουσα να μπερδεψω και εγω μια κιθαρα με ενα synth(αστειευομαι).(και αν ηταν synth και δεν ηταν πακο απο τουβλα)Δεν το θεωρω πρεπον να κανω κατι τετοιο πρωτον γιατι δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος και δευτερον δεν ειναι υπερ μου για τις συναλαγες μου στο noiz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ξαναδει αγγελια του απο τοτε.Οχι δεν θα εκανα κατι τετοιο να του το φαω το synth γιατι μια στο δισεκατομμυριο θα μπορουσα να μπερδεψω και εγω μια κιθαρα με ενα synth(αστειευομαι).(και αν ηταν synth και δεν ηταν πακο απο τουβλα)Δεν το θεωρω πρεπον να κανω κατι τετοιο πρωτον γιατι δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος και δευτερον δεν ειναι υπερ μου για τις συναλαγες μου στο noiz.

 

Εγω εννοουσα οτι δεν θα εδινα τοσο βαση στο μεγεθος και θα ανοιγα το δεμα και μετα θα επαιρνα το τουβλα που ειχε μεσα(δεν νομιζω να ηταν συνθι :P) και επιμενω για την καταγγελια, γιατι αν ειναι εππαγελματιας απατεωνας μπορει να εχει αλλο account που ισως οι υπευθyνοι μπορουν να το βρουν και να μας προστατεψουν....

Εσυ καλα τα εκανες... μια χαρα....

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου