Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ανταλλάξει μερικά μηνύματα από το μεσημέρι με τον yameth, του ζητησα ενα email και περιμένω ακόμα να μου to στείλει για να στείλω τις φωτογραφίες !! κανένας άλλος από τους διαχειριστές μάλλον δεν ενοχλείται .. τι να πω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Σου εδωσα το προφανές (αφου ειναι δημοσιευμένο σε καθε σελίδα) email μου στο πμ το μεσημέρι. Επίσης μπορείς να ανεβάσεις και εδώ τις φωτογρφίες  Για να καταλάβουμε όλοι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εδωσα το προφανές (αφου ειναι δημοσιευμένο σε καθε σελίδα) email μου στο πμ το μεσημέρι. Επίσης μπορείς να ανεβάσεις και εδώ τις φωτογρφίες   Για να καταλάβουμε όλοι.

 

Οι φωτογραφίες είναι στο mail σου, δεν ξέρω πως να τις ανεβάσω στο ποστ αυτό, δεν έχω κάποιο τρόπο να τις ανεβάσω στο νετ και να δώσω λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εδωσα το προφανές (αφου ειναι δημοσιευμένο σε καθε σελίδα) email μου στο πμ το μεσημέρι. Επίσης μπορείς να ανεβάσεις και εδώ τις φωτογρφίες  Για να καταλάβουμε όλοι.

 

Οι φωτογραφίες είναι στο mail σου, δεν ξέρω πως να τις ανεβάσω στο ποστ αυτό, δεν έχω κάποιο τρόπο να τις ανεβάσω στο νετ και να δώσω λινκ.

 

 

 

 

 

 

Αυτές είναι οι

φωτογραφίες που μου έστειλε ο

τύπος, δεν χρειάζεται να είσαι

ειδικός για να το καταλάβεις, και

μόνο το headstock να δεις κάνει μπαμ,

ρεπλίκα και από τις χάλια

μάλιστα !

 

Και

για του λόγου το αληθές ...

 

http://fibsons.com/guitars/zakk-wylde/

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-Custom/Zakk-Wylde-Les-Paul-Bullseye/Features.aspx

 

 

Στην τελευταία φωτογραφία έβαλα την

μαϊμού δίπλα στο headstock από το

ορίτζιναλ site της GIBSON, τα

συμπεράσματα απλά ...

fakegibsonZakk_1.thumb.jpg.7357aa871824dc2933299b73f0439d07.jpg

fakegibsonZakk_2.thumb.jpg.f627fee7146c0a7c93e2c3916708c005.jpg

fakegibsonZakk_3.thumb.jpg.b32ad393a202d9ea782f4eee30668b13.jpg

fakegibsonZakk_4.thumb.jpg.23b48ce61ff57829434fa0d0f9903347.jpg

fakegibsonZakk_5.thumb.jpg.94115e1f430eb5144725f2d7a3afcb42.jpg

Gibson---origina_vs_Fake.jpg.ad2ae87b0d59d5fab1ce7122cae6bc7e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η αγγελία διαγράφτηκε και το μέλος ενημερώθηκε και προειδοποιήθηκε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έγινε το αυτονόητο, ο τύπος μέχρι χθες ήταν επιθετικός και σήμερα το πρωί έχω ήδη λάβει 2 mail μεταμέλειας, προφανώς γιατί διαγράψατε την αγγελία και του στείλατε μήνυμα ... ειδάλλως ακόμα θα με έβριζε.

Συν τοις άλλοις στο σημερινό mail μου ανάφερε οτι είχε πουλήσει την κιθάρα κάπου και αυτός ήταν δικηγόρος και τον κυνήγησε ! Τα mail είναι στην διάθεση της διαχείρισης όπως και το ονοματεπώνυμο του και το τηλ. για κάθε νόμιμη χρήση. Καλό θα ήταν να έχετε τον νου σας στο τι "ανεβάζει" στις αγγελίες ο συγγεκριμενος ... δεν ήταν μόνο η Gibson.

 

Εν κατακλείδι να έχετε το νου σας σε "ευκαιρίες" που μπορεί να είναι απάτες, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΡΩΤΗΣΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ , ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έγινε το αυτονόητο, ο τύπος μέχρι χθες ήταν επιθετικός και σήμερα το πρωί έχω ήδη λάβει 2 mail μεταμέλειας, προφανώς γιατί διαγράψατε την αγγελία και του στείλατε μήνυμα ... ειδάλλως ακόμα θα με έβριζε.

Συν τοις άλλοις στο σημερινό mail μου ανάφερε οτι είχε πουλήσει την κιθάρα κάπου και αυτός ήταν δικηγόρος και τον κυνήγησε ! Τα mail είναι στην διάθεση της διαχείρισης όπως και το ονοματεπώνυμο του και το τηλ. για κάθε νόμιμη χρήση. Καλό θα ήταν να έχετε τον νου σας στο τι "ανεβάζει" στις αγγελίες ο συγγεκριμενος ... δεν ήταν μόνο η Gibson.

 

Εν κατακλείδι να έχετε το νου σας σε "ευκαιρίες" που μπορεί να είναι απάτες, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΡΩΤΗΣΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ , ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Σωστός εγώ δεν είχα καταλάβει διαφορά μέχρι που έβαλες την τελευταία φώτο δίπλα δίπλα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μικρή η ''διαφορά''  για κάποιον που γνωρίζει πέντε πράγματα, έχω δει πολύ καλύτερες κόπιες, η δουλειά στο Headstock είναι άθλια, το κακό είναι ότι οι Κινέζοι "προοδεύουν" σιγά-σιγά και σε λίγο καιρό άμα συνεχίσουν έτσι θα είναι δύσκολο να αναγνωρίζεις με μια "ματιά" τις ρέπλικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν είναι μικρή η ''διαφορά''  για κάποιον που γνωρίζει πέντε πράγματα, έχω δει πολύ καλύτερες κόπιες, η δουλειά στο Headstock είναι άθλια,

Εκτός από το logo και το headstock μαρτυράει την κακοτεχνία.

Αυτό το καταλαβαίνουν και άτομα που δεν έχουν σχέση με κσύλα  ;D

 

το κακό είναι ότι οι Κινέζοι "προοδεύουν" σιγά-σιγά και σε λίγο καιρό άμα συνεχίσουν έτσι θα είναι δύσκολο να αναγνωρίζεις με μια "ματιά" τις ρέπλικες.

Ποτέ δεν θα  κατασκευάσουν ακριβώς το ίδιο για λόγους copyright.

 

Γι'αυτό, ο ενδιαφερόμενος αγοραστής πρέπει να γνωρίζει πολύ καλά και να προσέχει.

 

Κσύλα είναι αυτά, όχι... παίξε-γέλασε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν θα  κατασκευάσουν ακριβώς το ίδιο για λόγους copyright.

 

 

Δεν τους νοιάζει το copyright δυστυχώς. Ας μην ξεχναμε οτι η ρεπλικα εγραφε πανω 'Gibson' και όχι ..'Gibsun' ή.. 'Fibson' . Επομένως προσπαθουν να φτιαξουν ολο και καλυτερα αντιγραφα και 'προοδευουν'. (H 'προοδος' φαινεται και απ το οτι σε πιο παλιες μαιμουδες ηταν πολυ φανερο το two piece neck ενω αυτη στις φωτο τουλαχιστον δειχνει με καποιο τροπο να ειναι one piece.)  Δε θα σταματησουν την προσπαθεια λογω copyright.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου