Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

δε τον αποκάλεσα απατεώνα ... Έχω χρησιμοποίηση τη λέξη "τιμιο" πιο πανω....τωρα αν δεν το θεωρείς  άτιμο αυτο που εκανε ο.κ εγω μπορει να ειμαι στραβός ..

 

Έχεις δίκιο. Σου ζητώ συγγνώμη. :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν μας λες σε τι συμφωνήσατε ακριβώς στο τηλέφωνο δεν είναι καθόλου ξεκάθαρο αυτό που σου έκανε...

 

Φίλος γιατι το ψάχνουμε τοσο? ωραία θα σου πω... του στελνω π.μ και του λεω οτι ενδιαφέρομαι για την κάρτα και του αφήνω ενα τηλ,

με παίρνει μετα απο μια μέρα και μου λεει τα γνωστά οτι είναι σε άριστη κατάσταση κτλ κτλ... ωραια του λεω δε ζήτησα φωτογραφίες και τετοια, του λεω στείλε την καρτα φίλε με κουριερ , και μου λεει ο.κ αυτη κανει να ερθει μια-δυο μερες και τα μεταφορικά κοντά στα δεκα ευρω το πολυ.. οοοοοοοκεεεεειιιιιιι ... λεει στειλε τα στοιχεια σου...στέλνω τα στοιχεία  μου και περιμένω εγω τωρα... την επόμενη μερα επειδή  δούλευα αφήνω τα χρήματα  στον αδερφό μου που  θα ηταν στο σπιτι  μπας και έρθει ο courierman spiderman και φερει το δεμα... κατα τς 1 παίρνω τηλ τον αδερφο μου και ρωταω ήρθε τιποτα... ΟΧΙ ..... την επόμενη μερα το ιδιο ο αδερφός μου ειχε δουλεια και ηθελε να βγει εξω ...του λέω πανε γρήγορα και γύρνα μπας και έρθει το δεμα... ναι.... μαντέψτε ...δεν ηρθε το δεμα... την αλλη μερα? μαντεψτε ..πάλι δεν ήρθε... εγω ακομα περιμένω .. και λεω να κανω το εξης... οοοοοταν με το καλο ερθει σε μενα , επειδη το κόβω θα εργησει  πααααρα πολυ .. να του κάνω παζάρια... και να του πω οτι πάλιωσε πλεον η καρτα του, έχουν βγει καινούρια μοντέλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δε τον παίρνεις τηλέφωνο να δεις τι έγινε και κάθεσαι και υποθέτεις?

 

Σωστος ο φιλος...

ειναι αυτο που λες μετα,  ...δε  γα........τε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ο φιλος...

ειναι αυτο που λες μετα,  ...δε  γα........τε

Μηπως κατι ετυχε του παληκαριου;; καμια φορα δεν ξερεις... ???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κοιτα να σου εξηγήσω τι εννοώ εγω: λεφτά δεν σου πήρε, όργανο δεν σου έκλεψε. Δεν είναι απατεώνας.

 

Είναι όμως αφερέγγυος και κακός στις συνεννοήσεις του.

Κάποιος βρέθηκε πχ πιο κοντά του, κάποιος έδωσε πιο πολλά κλπ. Κι αυτός (όπως οι περισσότεροι) θα κοιτάξει τη βολή του, στρουθοκαμηλίζοντας όμως προς εσένα. Υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν τον τρόπο να διαχειριστούν μια τετοια κατάσταση. Συμβαίνει συχνά θα έλεγα και σε εμένα επίσης.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να σου εξηγήσω τι εννοώ εγω: λεφτά δεν σου πήρε, όργανο δεν σου έκλεψε. Δεν είναι απατεώνας.

 

Είναι όμως αφερέγγυος και κακός στις συνεννοήσεις του.

Κάποιος βρέθηκε πχ πιο κοντά του, κάποιος έδωσε πιο πολλά κλπ. Κι αυτός (όπως οι περισσότεροι) θα κοιτάξει τη βολή του, στρουθοκαμηλίζοντας όμως προς εσένα. Υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν τον τρόπο να διαχειριστούν μια τέτοια κατάσταση. Συμβαίνει συχνά θα έλεγα και σε εμένα επίσης.

 

δε τον είπα απατεώνα yameth το εξηγώ πιο πάνω...

 

συμφωνώ στα υπόλοιπα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να κάνει ένα τηλέφωνο να ξηγηθεί, να πει "φίλε άκυρο, άλλαξα γνώμη" ή "σόρρυ φίλε, βρήκα άλλο άτομο να πουλήσω". Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό ακριβώς πείραξε τον Άγγελο. Αυτή έχω την εντύπωση έχω σχηματίσει, κι αν κάνω λάθος ας με διορθώσει. Ούτε απατεώνα τον είπε, ούτε κλέφτη. Εγώ προσωπικά θα τον έλεγα "ρίχτη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου