Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μπορούσε να κάνει ένα τηλέφωνο να ξηγηθεί, να πει "φίλε άκυρο, άλλαξα γνώμη" ή "σόρρυ φίλε, βρήκα άλλο άτομο να πουλήσω". Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό ακριβώς πείραξε τον Άγγελο. Αυτή έχω την εντύπωση έχω σχηματίσει, κι αν κάνω λάθος ας με διορθώσει. Ούτε απατεώνα τον είπε, ούτε κλέφτη. Εγώ προσωπικά θα τον έλεγα "ρίχτη".

 

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

"Το μηχάνημα αγοράστηκε μεταχειρισμένο από κάποιον από την περιοχή Βόλου και στάλθηκε με μεταφορική, ΠΟΛΥ προσεκτικά συσκευασμένο, υποδειγματικά θα έλεγα, και όταν το παρέλαβα δεν υπήρχε κανένα ΑΠΟΛΥΤΩΣ σημάδι ή ένδειξη (στη συσκευασία του) ότι χτυπήθηκε ή ταλαιπωρήθηκε κατά τη μεταφορά, άρα η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι ο πωλητής έλεγε ψέμματα ότι (δήθεν) ήταν σε άψογη κατάσταση και βρήκε ένα θύμα (εμένα) να το ξεφορτωθεί. Σ' αυτό συνηγορεί (εκτός από την πολύ χαμηλή τιμή) και το ότι έλεγε ότι έχει βάλει και κάποιες SRX expansion cards (πιάνα, βιολιά...) μέσα, αλλά δεν υπήρχε ούτε μία! Επίσης, σε κάποια περιστρεφόμενα ποτενσιόμετρα λείπει το καπάκι του κουμπιού, κάτι που ΔΕΝ το ανέφερε καν. Έλεγε μάλιστα (πριν την πώληση) ότι αν για οποιονδήποτε λόγο δεν μου αρέσει, το παίρνει πίσω, τώρα φυσικά δεν δέχεται ... Εύκολο λοιπόν το συμπέρασμα! Υγεία! Δε θα πεθάνουμε, κρίμα όμως που υπάρχουν τέτοιοι στο Noiz ... Άντε, υγεία και καλή χρονιά να 'χουμε!

( Θα δω τι θα κάνω για την επισκευή του backlight ... )"

 

Λοιπόν επειδή βρέθηκα και εγω εκτεθημενος.. για καποιο λογο... θελω να καταγγείλω το ατομο που πουλησε το fantom στο Σωτήρη  γιατι παραλίγο θα ημουν εγω το θημα  και να με βοηθήσετε να ταυτοποιηθει.. θυμαμαι η αγγελια του ειχε το ονομα NTINOS και με εγχρωμα γραμματα περιεγραφε ως καινουριο το fantom x7 ειναι απο βολο ...ειχα βρει καποια σεληδα του μεσω facebook ..θα προσπαθησω να τη βρω ξανα... με τα μου...ν....πανα  που εχουμε μπλέξει.. 

 

Συγνωμη Σωτηρη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...καλό είναι να συζητάμε τέτοια θέματα πριν την αγορά.Για αυτό έχουμε και το φόρουμ.

Αλληλεγγύη.

 

Η αγγελία είχε πιάσει αράχνες.Κυκλοφορούσε από τις αρχές του 2012 και ξεκίνησε στα 1.200 ευρώ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...καλό είναι να συζητάμε τέτοια θέματα πριν την αγορά.Για αυτό έχουμε και το φόρουμ.

Αλληλεγγύη.

 

Η αγγελία είχε πιάσει αράχνες.Κυκλοφορούσε από τις αρχές του 2012 και ξεκίνησε στα 1.200 ευρώ.

 

το ειχα αναφέρει το συγκεκριμένο όργανο  φιλε κωστα οταν εψαχνα workstation.. δε γίνετε να το υποψιαστείς ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα τη σελίδα του και εγω κωστα..

 

https://www.facebook.com/mousikessfines.dinos

 

                          η

 

          Mousikes Sfines Dinos

 

                          η

 

https://www.facebook.com/mortis.monadikos

 

 

                        η

 

Mortis Monadikos (Dinos Mortis Monadikos)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ μιά εμπειρία από ανταλλαγή και μάλιστα εντός του ΝΟΙΖ.

 

Είχα ανταλλάξει jackson rr με dinky,εγώ Θεσσαλονίκη αυτός Αθήνα και η ανταλλαγή έγινε χωρίς προβλήμα λόγο του ότι βρήκε έναν φίλο που είναι Θεσσαλονίκη και έστειλε την κιθάρα του εκεί.

 

Πήγα λοιπόν εκεί στον φίλο του την είδα μου άρεσε ο  φίλος του(μουσικός) την είδε την έκρινε ΟΚ ως λειτουργικό κομμάτι γιατί εμφανισιακά το παιδί από Αθήνα την είχε δει από φώτο και όλα καλώς.

 

Έχαμε συνεννοηθεί πως αν δεν μου αρέσει ή δεν κάθεται κάτι καλά στον φίλο του από τη δικιά μου τότε θα έδεινα τα μεταφορικά στον φίλο του για να την στείλει πίσω.

 

Άφου όλα ήταν ΟΚ τότε έδωσα την κιθάρα έδωσα και λεφτά για μεταφορικά(αφού το παιδί αό΄Αθήνα είχε πληρώσει για την δικιά του)και όλα κυλίσανε ρολόι.

 

Μόνο παραλίγο να γίνει μία γκάφα,είχα τυλίξει και είχα βάλει την λαβή από το τρέμολο έτσι ώστε κατά την μεταφορά να μην κουνιθεί και χτυπίσει τπτ και το παιδί δεν την είδε και πέταξε την κούτα.

 

Εφτυχώς με πήρε κατευθείαν τηλ να μου πει πως δεν βρίσκει την λαβή και του είπα που βρίσκεται και πρόλαβε να την βρει πριν το σκουπιδιάρικο  ;D

 

Η βλακεία ήταν δικιά μου  :P που θεώρισα αυτονόητο πως θα την βρει,ενώ έπρεπε να του το είχα διευκρινίσει 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ μιά εμπειρία από ανταλλαγή και μάλιστα εντός του ΝΟΙΖ.

 

Είχα ανταλλάξει jackson rr με dinky,εγώ Θεσσαλονίκη αυτός Αθήνα και η ανταλλαγή έγινε χωρίς προβλήμα λόγο του ότι βρήκε έναν φίλο που είναι Θεσσαλονίκη και έστειλε την κιθάρα του εκεί.

 

Πήγα λοιπόν εκεί στον φίλο του την είδα μου άρεσε ο  φίλος του(μουσικός) την είδε την έκρινε ΟΚ ως λειτουργικό κομμάτι γιατί εμφανισιακά το παιδί από Αθήνα την είχε δει από φώτο και όλα καλώς.

 

Έχαμε συνεννοηθεί πως αν δεν μου αρέσει ή δεν κάθεται κάτι καλά στον φίλο του από τη δικιά μου τότε θα έδεινα τα μεταφορικά στον φίλο του για να την στείλει πίσω.

 

Άφου όλα ήταν ΟΚ τότε έδωσα την κιθάρα έδωσα και λεφτά για μεταφορικά(αφού το παιδί αό΄Αθήνα είχε πληρώσει για την δικιά του)και όλα κυλίσανε ρολόι.

 

Μόνο παραλίγο να γίνει μία γκάφα,είχα τυλίξει και είχα βάλει την λαβή από το τρέμολο έτσι ώστε κατά την μεταφορά να μην κουνιθεί και χτυπίσει τπτ και το παιδί δεν την είδε και πέταξε την κούτα.

 

Εφτυχώς με πήρε κατευθείαν τηλ να μου πει πως δεν βρίσκει την λαβή και του είπα που βρίσκεται και πρόλαβε να την βρει πριν το σκουπιδιάρικο  ;D

 

Η βλακεία ήταν δικιά μου  :P που θεώρισα αυτονόητο πως θα την βρει,ενώ έπρεπε να του το είχα διευκρινίσει 

 

Πιστεύεις οτι ηταν απατεωνια αυτο?  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω ημουν ετοιμος να το παρω .. ρε μου....ν ....πανο Dine Morti και Monadike μας διαβάζεις ξέρω... έπρεπε να το ειχες κανει σε μενα αυτο... τιποτα αλλο δε λεω... τυχερός εισαι ... δηλαδή να ψάχνω synht ποσουσ μηνες καποιοι ξερουν  ;)

τους ειχα τρελάνει τον ερωτα.. τα χρήματα που θα ειχα θα ηταν ισα ισα απο το δοκιμιλικι μετα απο 7 μηνες πραγματικής που.......ας..... στη σχολη, θα έπαιρνα καποια χρηματα και θα πετυχενα εσενα τον έξυπνο να μου τα αρπάξεις???

ρε ελεεινό υποκείμενο  άλλοι μαζεύουν χρονια λεφτα για να παρουν ενα οργανο ρε, γιατι αγαπανε την μουσικη, και το οργανο τους πραγματικα, και εμφανίζεσαι εσυ ρε μου....ν....κλαμα να κοροϊδέψεις και να εξαπατήσεις τον κόσμο?

γαμ..... τα σπιτια σου μεσα... τυχερος εισαι φιλε... να ξερεις... οσο υπάρχουν τετοιες παπα.....ρο .....φατσες

γιατι φανταζομαι την μαπα σου ετσι θα μοιάζει, η ελλαδιτσα θα κάνει ενα βημα μπροστά και δυο πισω...

δε ξεθύμανα... αλλα τα ειπα... σορρυ guys ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πωωω ημουν ετοιμος να το παρω .. ρε μου....ν ....πανο Dine Morti και Monadike μας διαβάζεις ξέρω... έπρεπε να το ειχες κανει σε μενα αυτο... τιποτα αλλο δε λεω... τυχερός εισαι ... δηλαδή να ψάχνω synht ποσουσ μηνες καποιοι ξερουν  ;)

τους ειχα τρελάνει τον ερωτα.. τα χρήματα που θα ειχα θα ηταν ισα ισα απο το δοκιμιλικι μετα απο 7 μηνες πραγματικής που.......ας..... στη σχολη, θα έπαιρνα καποια χρηματα και θα πετυχενα εσενα τον έξυπνο να μου τα αρπάξεις???

ρε ελεεινό υποκείμενο  άλλοι μαζεύουν χρονια λεφτα για να παρουν ενα οργανο ρε, γιατι αγαπανε την μουσικη, και το οργανο τους πραγματικα, και εμφανίζεσαι εσυ ρε μου....ν....κλαμα να κοροϊδέψεις και να εξαπατήσεις τον κόσμο?

γαμ..... τα σπιτια σου μεσα... τυχερος εισαι φιλε... να ξερεις... οσο υπάρχουν τετοιες παπα.....ρο .....φατσες

γιατι φανταζομαι την μαπα σου ετσι θα μοιάζει, η ελλαδιτσα θα κάνει ενα βημα μπροστά και δυο πισω...

δε ξεθύμανα... αλλα τα ειπα... σορρυ guys ...

Πω πω !!!

Και δε μου λες...

Δηλαδή, αυτές οι παράμετροι, έχουνε καλά φίλτρα (σαν του Moog) ?

Και... γίνεται να είναι ελεγχόμενα μέσω Midi  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω ημουν ετοιμος να το παρω .. ρε μου....ν ....πανο Dine Morti και Monadike μας διαβάζεις ξέρω... έπρεπε να το ειχες κανει σε μενα αυτο... τιποτα αλλο δε λεω... τυχερός εισαι ... δηλαδή να ψάχνω synht ποσουσ μηνες καποιοι ξερουν  ;)

τους ειχα τρελάνει τον ερωτα.. τα χρήματα που θα ειχα θα ηταν ισα ισα απο το δοκιμιλικι μετα απο 7 μηνες πραγματικής που.......ας..... στη σχολη, θα έπαιρνα καποια χρηματα και θα πετυχενα εσενα τον έξυπνο να μου τα αρπάξεις???

ρε ελεεινό υποκείμενο  άλλοι μαζεύουν χρονια λεφτα για να παρουν ενα οργανο ρε, γιατι αγαπανε την μουσικη, και το οργανο τους πραγματικα, και εμφανίζεσαι εσυ ρε μου....ν....κλαμα να κοροϊδέψεις και να εξαπατήσεις τον κόσμο?

γαμ..... τα σπιτια σου μεσα... τυχερος εισαι φιλε... να ξερεις... οσο υπάρχουν τετοιες παπα.....ρο .....φατσες

γιατι φανταζομαι την μαπα σου ετσι θα μοιάζει, η ελλαδιτσα θα κάνει ενα βημα μπροστά και δυο πισω...

δε ξεθύμανα... αλλα τα ειπα... σορρυ guys ...

Πω πω !!!

Και δε μου λες...

Δηλαδή, αυτές οι παράμετροι, έχουνε καλά φίλτρα (σαν του Moog) ?

Και... γίνεται να είναι ελεγχόμενα μέσω Midi  ::)

 

;D Δεν έχω δοκιμάσει να τις συνδέσω με midi.. Λες να ηχούν καλύτερα? Θα προτιμούσα να βάλω ελάχιστο reverb και πολυυυυ delay... Μη σου πω θα το βάλω σε loop να παίζουν συνέχεια...  ;D  ;D  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου