Προς το περιεχόμενο

Αναπαλαίωση ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραία απάντηση φιλε μου! μια ερώτηση! πως ξέρω ποίες αντιστάσεις να πάρω?

επειδή από αντιστάσεις και πυκνωτές δεν θα ακουμπήσω τίποτα, κατά πώσο παίζει το αν τον πάω σε τεχνικό να το ψάξει και να μην βάλει ότι του έρθει? μήπως θα ήταν καλύτερο να του τα πάω όλα έτοιμα? επίσης το manual του ενισχυτή όσο και να έψαξα δεν υπάρχει, το μονο που βρήκα σχετικά κοντά είναι στο forum τις marshall που ένας τυπάς έκανε το ίδιο αλλα με ελαφριές μόντες!

 

Φίλε μου  πρέπει να το πάρεις απόφαση: μόνος σου, ΔΕΝ θα τον φτιάξεις τον ενισχυτή. Να τον απο-χαλάσεις, είναι σχεδόν βέβαιο, αν επιμείνεις.

 

Πάρε προτάσεις για τεχνικούς στην περιοχή σου και προχώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φίλε μου  πρέπει να το πάρεις απόφαση: μόνος σου, ΔΕΝ θα τον φτιάξεις τον ενισχυτή. Να τον απο-χαλάσεις, είναι σχεδόν βέβαιο, αν επιμείνεις.

 

Πάρε προτάσεις για τεχνικούς στην περιοχή σου και προχώρα.

Mε πρόλαβες αλλά δεν τον βλέπω να πτοείται τον νέο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mε πρόλαβες αλλά δεν τον βλέπω να πτοείται τον νέο....

 

Δε σε πρόλαβα, έγραψες το παρακάτω ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟ μήνυμα προχθές.

 

Αγορίνα αν εσυ πιστεύεις οτι θα πάρεις δίπλωμα ηλεκτρονικού και επισκευαστή ενισχυτών μεσω υπολογιστή εισαι βαθειά νυχτωμένος....

Αυτά τα λένε πιο νωρίς να μην χάνουμε κι εμείς το χρόνο μας σε ΑΚΥΡΑ θέματα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο έκανες κι εσύ τώρα με πιο πολύ τακτ...  ;)

 

ε όσο να πεις ρε satanas  έχει διαφορά...και είναι αρκετά περίεργο που ενώ έχεις καταλάβει πως χάνεις τον χρόνο σου με το θρεντ εξακολουθείς να το παρακολουθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όσο να πεις ρε satanas  έχει διαφορά...και είναι αρκετά περίεργο που ενώ έχεις καταλάβει πως χάνεις τον χρόνο σου με το θρεντ εξακολουθείς να το παρακολουθείς.

λες για μένα , αλλά κι εσύ ε??  ψοφάς για ίντριγκα και σαβουάρ βίβρ....

Και τελικά τα ίδια επισημαίνουμε στον πιτσιρίκο που θ ανατιναχτεί σύντομα...και χαμπάρι δεν θα πάρει....Προσπάθησα να τον αποθαρρύνω ΑΜΕΣΑ αλλά δεν.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σου μίλησα ούτε άσχημα ούτε προσβλητικά νομίζω...αρα ΣΙΓΟΥΡΑ δν κινούμαστε στο ίδιο μήκος κύματος. Απλώς θεωρώ εξαιρετικά άστοχο τον τρόπο που το κάνεις ( και νομίζω πως δεν είμαι ο μόνος )

Ακόμα και ο όρος πιτσιρίκος είναι άτοπος ρε συ.

Και όχι δν προσπάθησες να τον αποθαρρύνεις, σίγουρα με όχι εποικοδομητικό τρόπο. προσπάθησες να δείξεις ότι εσύ το κατέχεις και αυτό όχι. Μπορείς να κρατήσεις τις γνώσεις σου και να μην σπαταλάς τον χρόνο σου. Εγώ στην θέση σου αν είχα τις γνώσεις να τον βοηθήσω θα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΟΥΣΑ. Άυτο ναι θα ήταν άμεσο. Αυτό που κάνεις εσύ ΟΧΙ.

αυτα απο μένα γιατί μόνο flames θα έχει το θρεντ και δεν λέει

 

όσον αφορά το θέμα περιμένουμε να δούμε σε τι σημείο θα φτάσει η αναπαλαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

καλησπέρα στο forum μετά από καιρό και την ανάσταση αυτού του θέματος!! τα νέα είναι άκρως ευχάριστα! είχα ανοίξει σε αυτό το διάστημα τον ενισχυτή 2 φορες και απλά ψέκασα τα ποντεσιομετρα με το contact cleaner μου και έξυσα καλά με γυαλόχαρτο όλες τις υποδοχές! μετά από καιρό κάτω από το κρεβάτι, θέλετε η υγρασία? θέλετε ότι έγιναν μαγια ο ενισχυτής δουλεύει σε αρκετά καλή κατάσταση! αργότερα στην μέρα θα ανεβάσω ένα βιντεάκι (μακάρι να ήξερα πως να το κάνω να ακούγεται μέσω cubase+εικόνα από κινητό αλλα όπως όλα δείχνουν θα έχουμε μονο από το κινητό) και θα έχουμε και συνεργασία πεταλιών αλλα και μονος του! stay in tune και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους με προώθησαν στο να μην τον πετάξω απλά στα σκουπίδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου