Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό semi modular synthesizer !


Hysplex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτιδήποτε θα θέλατε να απαντηθεί , ρωτήστε και με μεγάλη ευχαρίστηση θα σας απαντήσω. Είναι σίγουρα προτιμότερο από το να κάνουμε υποθέσεις  :)

 

Αυτό είναι σιγουρο, κι ευχαριστω προσωπικά για τις απαντήσεις. Δεν εχουμε καθε μερα τη δυνατότητα να μιλάμε με κατασκευαστές αναλογικών συνθ :)

 

Οσο για τις συγκρίσεις με αλλα όργανα, αυτο γινεται έτσι κι αλλιώς επειδή καλώς ή κακώς υπάρχουν κάποια οργανα που καθιέρωσαν (μπορει και επειδή εμφανίστηκαν πρώτα) καποιες χροιές.

 

Ας πουμε δε μπορώ να μην παρατηρήσω ότι οι ταλαντωτες σκέτοι μου θύμησαν εντονα αυτους του Sh-101. Και δεν το λέω καθόλου για κακο, ίσα ίσα.

 

Φυσικά με το φίλτρο αργοτερα αλλάζει εντελώς, και όντως γίνεται ξεχωριστό το όργανο (αν και παλι μου φερνει στο νου αλλο, αλλα θα γίνω κουραστικός και θα παρεξηγηθω ;D )

 

Προσωπικά θα διάλεγα το pedal synth.

 

Μπορεις να μας πεις σε τι τιμές θα κυμανθουν και από πότε θα είναι διαθέσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα murmux θα είναι διαθέσιμα αρχές Μαρτίου. Οι τιμές δεν είναι κάτι για το οποίο δεν μπορώ να μιλήσω σε forum.

Επίσης καμιά γνώμη δεν είναι κακή, αν έδωσα κάποια τέτοια εντύπωση ζητώ συγνώμη. 

 

www.freqbox-pedals.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια παιδιά ελπίζω να βρείτε την ανταπόκριση που περιμένετε (και ακόμη μεγαλύτερη)

 

Εμένα μου άρεσε αυτό που άκουσα στο demo και ελπίζω να είναι στις οικονομικές μου δυνατότητες για να το αποκτήσω.

 

Θα εχε ενδιαφέρον να μάθουμε λεπτομέρειες για το πώς αποφασίσατε να κατασκευάσετε synth , εάν τα φτιαχνετε μόνοι σας (εάν δηλαδή είναι χειροποίητα) ποιος θα τα διανέμει κτλ.

 

Πάλι μπράβο!

 

Edit : η μοναδική παρατήρηση μου για το murmux semi-modular έχει να κάνει με την επιλογή AR στο amp env.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είναι χειροποίητα, το αναφέρει. Επίσης στο synthtopia υπάρχουν κάποιες τιμές. Δεν ξερω πόσο επίσημες είναι, αλλα φαινονται πολυ καλές για χειροποιητο όργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές του synthtopia είναι αυτές που θα τα βρίσκει κανείς στα καταστήματα (άνευ φ.π.α)

 

Τα πάντα είναι 100% χειροποίητα, ακόμη και τα ξύλα. Το ποιοι θα κάνουν τη διανομή τους θα ανακοινωθεί σε 15 ημέρες.

www.freqbox-pedals.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια βασικά και από εμένα για αυτό το εγχείρημα στις δύσκολες αυτές ημέρες που διανύουμε αλλά θεωρώ ότι οι τιμές τουλάχιστον για την ελληνική αγορά είναι τσιμπημένες.Τώρα όσον αφορά το χειροποίητο ήταν μονόδρομος για εσάς αυτό νομίζω όπως κάνουν  και πολλές εταιρείες επαγγελματικών synth πλην μεγαθήριων KORG, ROLAND.

Πάντα φιλικά.

 

Υ.Γ Θά έπρεπε κατά τη γνώμη μου καλύτερη τιμή 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τιμές τουλάχιστον για την ελληνική αγορά είναι τσιμπημένες.

 

Ε όχι και τσιμπημένες. Για την ακριβεια ειναι πολυ λογικές προς το φθηνό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό (τιμές χωρίς ΦΠΑ)

ένα πολύ απλό analog synth

http://www.synthtopia.com/content/2014/01/29/freaqbox-intros-the-murmux-initiate-analog-synthesizer/#more-54721

 

ή αυτο

http://www.synthtopia.com/content/2014/01/29/freaqbox-murmix-pedal-synth-designed-for-fat-bass-sounds/#more-54729

 

σε σχέση με

αυτό

http://www.moogmusic.com/products/taurus/taurus-3-bass-pedals

 

Το φινίρισμα είναι καλύτερο αισθητικά της freaqbox υποκειμενικά, αλλά ειναι ικανό να αντισταθμίσει τις τιμές.

Προσωπικά δεν νομίζω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου