Προς το περιεχόμενο

After Midnight Smooth Project


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω λίγο χρόνο πια για μουσική και παίζω -συνήθως- μεταμεσονύχτιες ώρες...Έχω ξεκινήσει ένα project με θέμα το χρόνο (που δεν έχουμε πιά :P). Το σκεπτικό είναι απλό...ένα κεντρικό θέμα, μία αλλαγή και η κιθάρα να αυτοσχεδιάζει...

Η βασική κιθάρα εδώ είναι μια (αγαπημένη) Tele με Fishmann bridge και τα υπόλοιπα softsynths

Time_to_Go.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως είναι ωραίο. Θα προτιμούσα όμως να βγάλεις το "click" από το hammond. Το στέλνει αλλου το κομμάτι. Και λίγο προσοχή όταν μπερδεύονται οι συχνοτητες του με το rhodes. Ισως θέλει να ανεβασεις* λίγο τα ψηλά drawbars του hammond για να ξεχωρίσει :)

 

 

 

*σε ένταση...δηλαδή να κατεβάσεις τα "συρταράκια" ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως θέλει να ανεβασεις* λίγο τα ψηλά drawbars του hammond για να ξεχωρίσει :)

*σε ένταση...δηλαδή να κατεβάσεις τα "συρταράκια" ;D

...άμα τα βρώ ;D ;D...το συγκεκριμένο είναι από τα "έτοιμα" που έχει μέσα το Garageband...

 

Σε μένα πάντως το κομμάτι αφήνει την αίσθηση ότι ο χρόνος είναι αρκετός.

1) Μην παίρνεις τοις μετρητοίς τα λόγια μου... ;)

2) ¨εχω έτοιμα 2-3 ακόμα...όταν τελειώσω όλο το "δίσκο" θα δώ σε ποιά σειρά θα πάει...εάν πάει κοντά στο ξημέρωμα...εκεί έχουμε χρόνο :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άμα τα βρώ ;D ;D...το συγκεκριμένο είναι από τα "έτοιμα" που έχει μέσα το Garageband...

1) Μην παίρνεις τοις μετρητοίς τα λόγια μου... ;)

2) ¨εχω έτοιμα 2-3 ακόμα...όταν τελειώσω όλο το "δίσκο" θα δώ σε ποιά σειρά θα πάει...εάν πάει κοντά στο ξημέρωμα...εκεί έχουμε χρόνο :D

 

Γνώμη μου είναι ότι το εν λόγω κομμάτι πρέπει να ενταχθεί στα προκαταρτικά ούτως ειπείν.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ζωγραφίζεις αρχηγέ,άξιος!

 

*Θα ήθελα και ένα-δυο lead περασματάκια με ηλεκτρικό ήχο στην κιθάρα,αλλά that's just me,αγνόησε το! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γέρο είσαι ρομαντική ψυχή κατά βάθος, το άσθμα με κάνει να σε φαντάζομαι δίπλα στη πισίνα σούρουπο με το Τάλισκερ στο τραπεζάκι  τη πουράκλα στο τασάκι, να χαιδεύεις τα μαλλάκια αιθέριας ύπαρξης. Ξερς εσύ απ αυτές ταις αιθέριες της Βογκ που λέει και ο Λάκης  ;D

 Όμορφα, συνέχισε έτς και θα πάρεις γκράμι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφα, συνέχισε έτς και θα πάρεις γκράμι

Μου φτάνει η Μπιγιονσέ φίλος...δεν θέλω δόξες ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου