Προς το περιεχόμενο

Εκμαθηση κομματιων για πλήκτρα


spyraras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάνει και το λάθος και πάει για hardware πλήκτρο, θα τον αναλάβει ο waterfall με καμιά διατριβή στα περί Motif και Korg  ;D και τον βλέπω να παρατάει τη μουσική....

....ή το πιθανoτερο, να αγοραζει ενα MOXF6 και να με ευχαριστει για μια ζωη. clav1.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ήταν πολύ καλή περίπτωση το motif, σου δίνει και κάρτα ήχου και προγραμμα, και άμεσο γίνεται αν βαριέσαι, ιδανικό για ξεκίνημα και όχι μόνο αλλά πολύ εκτός των χρημάτων του φίλου.

 

Αν πάντως αποφασίσει να ασχοληθεί, θα χρειαστεί έτσι και αλλιώς να ανεβάσει το budget του αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ή το πιθανoτερο, να αγοραζει ενα MOXF6 και να με ευχαριστει για μια ζωη. clav1.gif

Ενδεχομένως,,,,,ναι,, μπορεί,,  γιατί όχι. Εξάλλου μ'αρέσουν τα πλήκτρα. και κάποια στιγμή σίγουρα θα πάρω ( ισως και σύντομα ), αλλά πρώτα θέλω να μάθω τι ακριβώς παίζεται με όλα αυτά τα keyboards, γιατι προτιμώ να δώσω κατευθείαν 3-4 κατοστάρικα π.χ., παρά ένα πενηντάρικο και μετά απο 2-3 μήνες να ξαναδώσω επειδή δε θα με καλύπτουν (τα αναφερόμενα χρηματικά ποσά είναι  μόνο για παράδειγμα). Γι'αυτό και το ψάχνω. ένας φίλος εδώ μέσα χθες μου έδωσε το link με το sultans of swing σε midi. αυτό θα μου άρεσε να το έχω κάνει εγώ και να μην είναι έτοιμο. Μουσική παίζετε, με καταλαβαίνετε απόλυτα πιστεύω. Έχεις άλλο ανέβασμα όταν όλο αυτό που ακούγεται είναι από τα χέρια σου. Διαβάζω εδώ μέσα για να μάθω κάποια πράγματα, και να ξέρω τι ακριβώς χρειάζεται για αυτό που μου αρέσει να κάνω. Και ο κόσμος βοηθάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έφερε η πεθερά μου ένα αρμόνιο (ήταν του αδελφού της γυναίκας μου που δεν έμαθε ποτέ του τελικά) 20ετίας, YAMAHA PSR 200 . Ψάχνομαι να βρω πως δουλεύουν όλα. Έχει ένα κουμπί record πάνω, αλλά δεν ξέρω τι άλλο συνδυασμό πρέπει να κάνεις με το record για να γράψει αυτά που παίζεις και να τα παίξει μετά. (εκτός αν το record κάνει κάτι άλλο από αυτό που νομίζω).

Ελπίζω να βρω ένα manual στο internet ή το πως μπορεί να γράφει.

EDIT: Κάτι βρήκα τελικά. απλά είναι στα αγγλικά και θα το μεταφράσω για να δω πως γραφει.  έχω κάποιο μικρό θέμα με τα αγγλικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου