Προς το περιεχόμενο

Lovers&Losers


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγινε αλαγη κρουστου.

Παρακαλώ;

Θέλεις να ανέβω επάνω και να μας γράψουν όλες οι εφημερίδες της κεντρικής Μακεδονίας και μερικών περιχώρων; ;D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανετότατα. Φοβερό το τεμάχιο  8)

 

ΥΓ: Ποια Jack; Τις τεκίλες να λες... Το κομμάτι μου «μυρίζει» καταγώγιο στα σύνορα Texas- Mexico  ;D

ΥΓ1: Έτσι... μπροστά το μπάσο  ;) 8)

Ευχαριστώ Τερυ,τεκίλα ε?η τελικα ήταν το ποτο μου για χρόνια όταν ανδρωνόμουν σαν ποτης.Τωρα ουισκια.αχαχαχα.

To άκουσα σήμερα πάλι Γιώργο και πιστεύω ότι το μπάσο δε χρειάζεται να χαμηλώσει. Άψογα ακούγεται έτσι.  8)

 

 

Ναι τελικά Δημήτρη καλό ειναι ετσι.Το είχα προσέξει στην μίξη γιατι ήθελα το μπάσο να ακούγεται και από την άλλη οι κιθάρες ειναι αρκετα καθαρες για να το κρυψουν,αλλά πιστεύω πέτυχα τη σωστη δόση.

Παρακαλώ;

Θέλεις να ανέβω επάνω και να μας γράψουν όλες οι εφημερίδες της κεντρικής Μακεδονίας και μερικών περιχώρων; ;D 

ΧαΧα Χαρη αντε ανεβα αυτο δεν σου λεω ,αφου δεν χρειαζεται να εισαι σε γραφειο κτλ,κανε μια μετακομιση να γινουμε επιτελους διασημοι,πλουσιοι με ποτα και κοριτσια μπλα μπλα μπλα.αχχαχα

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο,καλος ηχος!

 

Απ οσα δικα σου εχω ακουσει,καταληγω στο συμπερασμα οτι εχεις βρει μια μανιερα προσαρμοσμενη στις δυνατοτητες σου χωρις ανουσιες υπερβολες και αυτο προσωπικα το θεωρω μεγαλο επιτευγμα γιατι διαμορφωνεις προσωπικο στυλ.Αυτο ειναι σπανιο και ζητουμενο για πολλους.

 

Για το κομματι αυτο,το  μονο που θα παρατηρουσα ειναι τα φωνητικα.Ενω εχουν πολυ ωραιο υφος και εκφραση,ενιωσα οτι παραητανε αβασανιστα.Ουτε τραγουδι,ουτε απαγγελια.

Εκτος απ  το προσωπικο μου κολλημα να θελω να  ακουω νοτες στη φωνη,μου εδωσε την εντυπωση οτι αν το κομματι ηταν απο αλλη τονικη,παλι το ιδιο θα τραγουδουσες και δεν ειναι απαγγελια.Βεβαια ισως αυτο να ειναι και το προσωπικο στυλ  που  ελεγα... ;)

 

Οπως και να χει,συνεχισε να  γραφεις,γεννας πολυ ενδιαφεροντα πραγματα!

Κι ας μου θύμισε το μπάσο Beds are burning.

 

Εμενα Billy Idol-White wedding  ;) χωρις μια νοτα... :D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό κομμάτι. Κι ας μου θύμισε το μπάσο Beds are burning.

Συνθετικά αρτιότατο.  ;)

Ευχαριστω Νεστορα .να εισαι καλα.

Πολυ ωραιο,καλος ηχος!

 

Απ οσα δικα σου εχω ακουσει,καταληγω στο συμπερασμα οτι εχεις βρει μια μανιερα προσαρμοσμενη στις δυνατοτητες σου χωρις ανουσιες υπερβολες και αυτο προσωπικα το θεωρω μεγαλο επιτευγμα γιατι διαμορφωνεις προσωπικο στυλ.Αυτο ειναι σπανιο και ζητουμενο για πολλους.

 

Για το κομματι αυτο,το  μονο που θα παρατηρουσα ειναι τα φωνητικα.Ενω εχουν πολυ ωραιο υφος και εκφραση,ενιωσα οτι παραητανε αβασανιστα.Ουτε τραγουδι,ουτε απαγγελια.

Εκτος απ  το προσωπικο μου κολλημα να θελω να  ακουω νοτες στη φωνη,μου εδωσε την εντυπωση οτι αν το κομματι ηταν απο αλλη τονικη,παλι το ιδιο θα τραγουδουσες και δεν ειναι απαγγελια.Βεβαια ισως αυτο να ειναι και το προσωπικο στυλ  που  ελεγα... ;)

 

Οπως και να χει,συνεχισε να  γραφεις,γεννας πολυ ενδιαφεροντα πραγματα!

Εμενα Billy Idol-White wedding  ;) χωρις μια νοτα... :D

 

 

 

 

  Ναι ναι ναι το white wedding ειχα στο μυαλο μου και μαλιστα στην αρχη υπηρχε η νοτα που λες αλλα με πετουσε απεξω και το εκανα πιο στρειτ.Μπραβο ρε Σταυρο Γατος εισαι.

  Οντως εχω βρει εναν τροπο στην μετα νοιζ εποχη ,να καταγραφω τις ιδεες μου αξιοπρεπως.Καποιες φορες ειμαι τσαπατσουλης στην οργανοπαιξια και λογω τεχνικης αλλα κυριως οτι ετσι ειμαι αλλα σιγα σιγα το στρωνω και αυτο.

  Οσον αναφορα στη φωνη δεν ξέρω ίσως τελικά αυτό να ήταν αυτό το κάτι που καπως με έκανε διστακτικο.Καταρχην φωνητικα δεν ξεχωρίζει το ρεφρεν απο το κουπλε,πραγμα που οπως το ακουω εγω ειναι κακο ,χρειαζεται μια διαφοροποιηση.Δεν ξερω.

  Οταν λες για νοτες στη φωνη το καταλαβαινω.Δεν ειμαι κανας τραγουδισταρας οπως εσυ ας πουμε,εχω μια φωνη μια χροια θα ελεγα και προσπαθω απο κει να βγαλω ζουμι.Γενικά εχω καλυτερη αυτοπεπεοιθηση απο πριν.Παλια τα ελεγα γιατι δεν ειχα κανανα να τα πει,τωρα ενταξει τα φερνω στα μετρα μου.

Οπως και να΄χει ευχαριστω για το σχολιο,ηταν επικοδομητικο,αλλα να πετυχεις το white wedding ρε θηριο .Μπραβο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι κανας τραγουδισταρας οπως εσυ ας πουμε,εχω μια φωνη μια χροια θα ελεγα και προσπαθω απο κει να βγαλω ζουμι.Γενικά εχω καλυτερη αυτοπεπεοιθηση απο πριν.Παλια τα ελεγα γιατι δεν ειχα κανανα να τα πει,τωρα ενταξει τα φερνω στα μετρα μου.

Εισαι ερμηνευτης των δημιουργιων σου και αυτο ειναι το σημαντικοτερο.

Το να αναγει καποιος τις οποιες αδυναμιες του,σε ωριμη δημιουργικη εκφραση,απαιτει ευφυια και ταλεντο. ;)

Αλλωστε..πολλοι εχτισαν θρυλικες  καριερες βασιζομενοι στις αδυναμιες τους.

 

Προχωρα δυνατα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Ναι πιστευω τελικα οτι περα απο τα γουστα μας που μπορει να διαφοροποιουνται ,το σημαντικοτερο για ολους οσους ασχολουμαστε με αυτο (το να δημιουργουμε μουσικη)ειναι να βρουμε μια φωνη δικη μας,ενα καμβα ας πουμε να ταιριαξουν ομορφα και αρμονικα οι επιροες μας.Καποιες φορες μπορει να πετυχαινει καποιες οχι αλλα οπως και να'χει αξίζει και ειναι σημαντικο να προσπαθησουμε να βρουμε αυτη τη φωνή,το δικο του ο καθένας μονοπατι.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειος!

Συνθετικά και αισθητικά!

Δεν έχω ακούσει άλλα κομμάτια σου αλλά θέλω.  ;D

 

Όσο για την παραγωγή νιώθω οτι κάτι με ξυνίζει λίγο στα τύμπανα.

Με τι τα έχεις γράψει?

Δεν ξέρω νιώθω οτι τα σφάζει λίγο ο κομπρέσορας..ίσως και ολόκληρη η παραγωγή χάνει λίγο σε δυναμικές.

Μπορεί να είμαι και λάθος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τυμπανα ειναι addictive .Γενικά δεν ειμαι και πολύ καλός στη παραγωγή ,δεν το΄χω τόσο καλα.Ελπιζω στο μέλον να τα παω καλυτερα .Σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου