Προς το περιεχόμενο

mac ή windows


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την 6870 την εβαλα σαν παραδειγμα. Η Apple εχει προσεγμενη κατασκευη στα προιοντα της, αλλα ολα αυτα ειναι λεπτομερειες. Sfaku εισαι λιγο υπερβολικος. Trolley, το ιδιο. Για συναρμολογηση PC μιλαμε, οχι αεροπλανου. Μια απλη σχετικα διαδικασια που γινεται καθε μερα απο μερικες χιλιαδες...15χρονα σε ολο τον πλανητη.

 

Τα 15χρονα το κάνουν με κάποιο τρόπο, εγώ με κάποιον άλλο (καλύτερο, μην έχεις αμφιβολίες) και η Apple με κάποιον άλλο. Δεν είναι το ίδιο πράγμα, άρα λογικό είναι να υπάρχει διαφορετική τιμή.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 343
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτό με το hardware που μαγικά μόλις του κολήσεις αυτοκόλητο μήλο δε χαλάει ενώ με το που θα παρει πάνω του win καιγεται, αυτοκαταστρέφεται και αυτοπυρπολείται είναι πραγματικά πολύ καλό. Ξέρω και ενα αλλο τέτοιο με εναν Ποντιο ένα Γερμανό κι εναν Ελληνα...

 

Το ότι βέβαια η συντριπτικηπλειοψηφία των server στο Internet είναι πάνω σε pc based hardware (που συνήθως τρέχει κάποια υλοποίηση Unix-Linux) και δεν κλείνουν σχεδον ποτέ, δουλευουν 24/7, και εξυπηρετούν 100ντάδες χρήστες παράλληλα είναι πραγματικά μυστήριο πράγμα.

Το ότι μία απο τις εταιρείες που κατασκευάζουν τέτοιους servers και κατέχουν τεράστιο μερίδιο στην αγορά είναι η HP επίσης είναι πολύ παράξενο. Ναι για την ίδια HP μιλάμε που τα laptop της αυτό-εκρύγνηνται επειδή τρεχουν win...

 

Τελικά το hardware είναι πολύ περίεργο. Του βάζεις πάνω Linux και δουλεύει ασταμάτητα για χρόνια. Στο ΙΔΙΟ hardware του βάζεις πάνω Apple και τιμη επί 3, και επίσης δεν χαλάει ποτέ. Στο ΙΔΙΟ hardware βαζεις πάνω Win και αυτοκαταστρέφεται σε χρόνο dt. Αυτό δεν είναι λειτουργικό πια. Είναι ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το μπουρλότο... ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα τελικα... για το μουσι... τι εχεις να πεις...

 

(καθως προσκυνας κιολας την καθε χαζοατακα οχι τιποτα αλλο..)

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελικά το hardware είναι πολύ περίεργο. Του βάζεις πάνω Linux και δουλεύει ασταμάτητα για χρόνια. Στο ΙΔΙΟ hardware του βάζεις πάνω Apple και τιμη επί 3, και επίσης δεν χαλάει ποτέ. Στο ΙΔΙΟ hardware βαζεις πάνω Win και αυτοκαταστρέφεται σε χρόνο dt. Αυτό δεν είναι λειτουργικό πια. Είναι ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το μπουρλότο... ;D

 

 

εδω θα διαφωνησω... τα Win7 και XP παιζουν τελεια ...*σαν Virtual Machines στο macbook pro μου  ;D

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα τελικα... για το μουσι... τι εχεις να πεις...

 

(καθως προσκυνας κιολας την καθε χαζοατακα οχι τιποτα αλλο..)

 

 

Mα ΚΥΡΙΩΣ για το μούσι είπα ότι προσκυνάω. Εχω βαρεθεί να βλέπω 20αχρονους χιπστερο-παπάδες...

 

Τωρα για το "χαζό" αττάκα. Όπως το πάρει κανείς. Η αίσθηση του χιούμορ δεν μεταφέρεται μέσω ενός φόρουμ όπότε δεν θα μπορέσω να σε βοηθήσω σε αυτό δυστυχώς.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω θα διαφωνησω... τα Win7 και XP παιζουν τελεια ...*σαν Virtual Machines στο macbook pro μου  ;D

 

Και που να δείς πως παίζει το OSX και το Android και τα Win στο Lenovo μου και μάλιστα natively όχι Virtual Machines και αηδίες!!  Πόσο είπαμε ότι πήρες το Macbook prο? Το Lenovo 280 ευρώ το είχα πάρει..

 

Και για του λόγου το αληθές και ένα video από το κανάλι μου στο youtube..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 ευρω μεταχειρησμενο. (αλλα απο αμερικη..το φερε ενας θειος και τουδωσα τα λεφτα) και ηταν μια χαρα.

και του προσθεσα μνημη (16GB) και σκληρο SSD μονος μου ... ι7 ειναι....και πεταει..

 

οποτε... για να καταλαβω τωρα.... το σκεπτικο....ακολουθω μοδα...που μου αρεσει αυτο που εχω.... (και εχω και 5 μερων μουσι?  ;))

 

ενω εσυ με το Lenovo εισαι ο εξυπνος....? και μου το δειχνεις σε ενα φορουμ

 

 

επισης εχω παρει ενα λενοβο στην κοπελα μου και κανει πολυ καλα την δουλεια της...

εκει στα 300 και εγω.. μια χαρα (για ΠιΣι  ;D) 

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω. Οπως αισθάνεται κανείς. Δεν κρίνω.

Απλά επειδή κάτι έγραψες για xp σε Virtual Machine είπα να σου δείξω και πως είναι το native.

Νο big deal. Kαθεις και οι επιλογές του.

 

Εδώ να υπενθυμίσω ότι όχι μόνο έξυπνος δεν το παίζω αλλά ίσα ίσα που έχω δηλώσει εξ αρχής ανόητος  4-5 σελίδες πίσω, επείδη εσκασα κοντα 2700 για να αγοράσω mac. Ως παθών μιλάω που την έκανα την πατάτα όχι ώς έξυπνος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου