Προς το περιεχόμενο

mac ή windows


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

όχι βέβαια αλλά ένας πραγματικός επαγγελματίας δεν σκέφτεται τα 200 ευρώ...πιο πολλά έχεις δώσει σε αλλαγές χορδών για τη πλάκα σου

 

 

Πολύ λογικότερο να τα δώσεις σε χορδές, παρά σε υπολογιστή.

 

Επίσης 2-3 βδομάδες ΚΑΛΗΣ μελέτης στο όργανο, θα κάνουν και αυτές μεγαλύτερη διαφορά από το να δώσεις 2-3 χιλιάρικα παραπάνω για (οποιονδήποτε ) υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 343
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και έχεις δίκιο όταν μιλάμε για μία διαφορά 200 ευρώ...τέτοιος ελιτισμός ;D

 

Όχι δεν κατάλαβες, ο ελιτισμός δεν βγαίνει από τα 200Ε (τα οποία ίσως βρίσκεις στο πεζοδρόμιο περπατώντας συχνά-πυκνά και δεν σκύβεις να τα σηκώσεις), αλλά από την  (ου-με-πείσεις-καν-με-πείσεις λογικής)  απάντησή σου πως το ακριβό αυτομάτως το έχουν οι σοβαροί επαγγελματίες και συνεπώς είναι εξ ορισμού "ανώτερο", όπως και οι ίδιοι είναι "ανώτεροι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο βιβλίο! Κυκλοφορεί σε όλα τα καλά βιβλιοπωλεία.

"Cost efficiency αυτός ο άγνωστος" από τις εκδόσεις μήλο.

 

200/3000 = 6.67%

Όταν το ΦΠΑ ανέβηκε από το 13% στο 19% έκλεισε το κέντρο της Αθήνας 2 μέρες γιατί έκανε απεργία η ΓΣΕΕ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα ναι ε; Τώρα συνεννοούμαστε και καταλήγουμε κάπου. Συμπέρασμα, οι χρήστες PC είναι τσιγκούνηδες.

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους αλλά εσύ μάλλον ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λογικότερο να τα δώσεις σε χορδές, παρά σε υπολογιστή.

εδώ συμφωνούμε....και που να τα δώσεις σε μπύρες!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους αλλά εσύ μάλλον ;)

 

Και που ξέρεις ότι δεν έχω χαλάσει περισσότερα λεφτά σε PC απ' ότι στοιχίζει το ακριβότερο mac. Ξεχνάς μάλλον ότι με PC μπορείς να γίνεις ακόμα πιο σπάταλος. Έχεις την επιλογή.

 

Και τελικά τι σχέση έχει ο χαρακτήρας μου με την συζήτηση; Επίσης ποιός σου είπε ότι μου αρέσουν οι χαρακτηρισμοί;

 

Αν βγούμε ποτέ να ξέρεις ότι θα τα πληρώσεις εσύ.

 

Τελικά πες μου, η δυνατότητα να γλυτώσεις χρήματα από μια αγορά σου είναι κάτι καλό ή κακό;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τι ακριβά που είναι τα mac! Δεν κάνουν για μουσική!"

 

 

Απάντηση: Pro- Tools- Logic. Game Over.

 

 

 

"Τι φτηνά που είναι τα PC! Δεν κάνουν για μουσική!"

 

 

Απάντηση: Cubase, Hans Zimmer  ;D Game over.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγούμε ποτέ να ξέρεις ότι θα τα πληρώσεις εσύ.

όποτε θέλεις....και μπορεί να σου πεί ο Blue ότι κερνάω από τις μεγάλες μπύρες ;D Σιγά μην τα χαλάσουμε για τους υπολογιστές Παρασκευάτικα

 

Τελικά πες μου, η δυνατότητα να γλυτώσεις χρήματα από μια αγορά σου είναι κάτι καλό ή κακό;

φυσικά και δεν είναι κακό απλά πρόσπαθείς να συγκρίνεις ανόμια πράγματα. Για τελευταία φορά θα πώ ότι αυτό που θεωρείτε ακριβό, γίνεται φτηνό από τη χρήση...Είναι σαν να αγοράζεις ταξί Μερσεντές και ο παραδίπλα να σε λέει ελιτίστα...προφανώς υπάρχουν και ταξί Dacia...

Και άλλοι στο συγκεκριμένο θέμα το έγραψαν με παραδείγματα των 2 κόσμων...Ατυχώς εσύ εκπροσωπείς μόνο τον ένα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 σελίδες θέμα κι εγώ χαμμένος από τα ... μισά??? Ντροπής πράγματα!

 

Λοιπόν!

 

Σας γράφω από Windows (bootcamp, πρέπει να δουλέψω στο Word) και δεν βολεύει στα mac αν και το έχω. Δεν βλέπω την ώρα φυσικά να τελειώσω και να επιστρέψω στο φυσικό μου περιβάλλον!  ;D

 

Αυτό που αναφέρεται περί hardware κι αξιοπιστίας. Όπως ακριβώς και στα pc πρέπει να γνωρίζεις πώς να στήσεις ένα μηχάνημα, ακριβώς αυτό πληρώνεις και στην Apple. Για τους λόγους αυτούς τα μηχανήματα κρατούν για πολλά χρόνια καθώς δεν φθείρονται από υψηλές θερμοκρασίες. Ένας λόγος που δεν έχω επέμβει στο δικό μου ώστε να προσθέσω δεύτερο σκληρό στη θέση του optical drive, είναι ακριβώς πως δεν θέλω να επέμβω στην όλη αρχιτεκτονική του μηχανήματος. Επίσης, κάποιος ΔΕΝ αλλάζει τα μηχανήματα τόσο εύκολα και τα κρατάει για χρόνια, καθώς πέραν της αξιοπιστισίας κάνει σοβαρές δουλειές. Και σε σοβαρές δουλειές, δεν έχεις ανάγκη ν'αλλάζεις το μηχάνημα κάθε 2 μήνες επειδή βγήκε η νέα κάρτα γραφικών.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Όταν κάποιος πληρώνει σε μία εταιρεία ένα τόσο μεγάλο ποσό, έχει απαιτήσεις από αυτό που λένε στο χωριό μου 'Customer Care Support'. Το οποίο φυσικά στην Apple λείπει ταξίδι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, εκτός κι αν έχεις πληρώσει αδρά το apple care. Αυτό με ενοχλεί περισσότερο απ'όλα, κι όχι αν το ίδιο laptop το έπαιρνα με 500 Ε λιγότερα, καθώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ LAPTOP. Και φυσικά, την αίσθηση της ποιότητας κατασκευής και την εργονομική διάταξη του πληκτρολογίου, δεν την βρίσκεις αλλού.

 

ΤΕΛΟΣ

Πραγματικά απορώ που οι περισσότεροι προσπαθούν να υπερασπιστούν την θέση τους διαγράφοντας την ύπαρξη του άλλου λειτουργικού. Κάθε τι το επιλέγουμε με βάση τις ανάγκες μας. Είναι ΤΟΣΟ απλό. Και προφανώς όλα αξίζουν κι όλα υπάρχουν για κάποιο λόγο. Το αναφέραμε πάλι, η Apple έχει απίστευτα προϊόντα αλλά υπερτιμημένα!!

 

Ο καθένας ας αγοράσει αυτό το οποίο τον βολεύει. Απλά ας πάρει MAC για να βρει την ησυχία του. Κι εσείς εδώ. Με μούσια ή χωρίς!  ;D ;D :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ομολογήσω ότι υπάρχει εξέλιξη στο φόρουμ...κανονικά μέχρι τώρα θα είχε παρεμβληθεί αλεξιπτωτιστής linuxάς να πυροδοτήσει εκ νέου σε άλλες εφαπτόμενες ή τουλάχιστον θα είχαμε καταλήξει ότι ο μπαμπάς του καθενός δέρνει το μπαμπά των άλλων  ;D

 

OP, εκτός από απάντηση ( ? ) στο ερώτημά σου, πήρες και μια ακόμα πιο πολύτιμη γνώση...ΜΗ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ "mac ή windows"!  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου