Προς το περιεχόμενο

Nord lead 1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την παρέα!!ένας τύπος μου δίνει ένα lead 1 130 ευρώ.Υπάρχει ένα μικρό θέμα όμως.το synth δεν ανάβει(no power) και θέλει καινούρια main board.axxaaxax τώρα θα μου πείτε,ασε μας ρε φίλε νυχτιάτικα και δίκιο θα έχετε...απλά αναρωτιέμαι πόσο να κοστίζει ένα full restoration ενός nord lead 1??just asking...thanks 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...μου δίνει ένα lead 1 130 ευρώ.Υπάρχει ένα μικρό θέμα όμως.το synth δεν ανάβει(no power) και θέλει καινούρια main board...

• Δεν ανάβει (no power).

Μπορεί - ίσως να είναι ασφάλεια ή τροφοδοτικό.

 

• Θέλει καινούργια main board.

Πως το ξέρει; μήπως κάποιος την σκάλισε;

 

• Νομίζω πως τα 130 ευρώ είναι λίγα.

 

Γιατι δε στέλνεις ένα μέηλ στην clavia να ρωτήσεις?

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα!!ένας τύπος μου δίνει ένα lead 1 130 ευρώ.Υπάρχει ένα μικρό θέμα όμως.το synth δεν ανάβει(no power) και θέλει καινούρια main board.axxaaxax τώρα θα μου πείτε,ασε μας ρε φίλε νυχτιάτικα και δίκιο θα έχετε...απλά αναρωτιέμαι πόσο να κοστίζει ένα full restoration ενός nord lead 1??just asking...thanks 8)

 

κατα την γνωμη μου δεν αξιζει τον κοπο ακομα και τσαμπα να στο εδινε...

το πιθανοτερο η clavia θα σου πει οτι δεν εχουν πλακετα του 1. 

 

ακομα και να εχουν πλακετα και να κανει ενα διακοσαρακι.... (φιλικη τιμη απο clavia  ;D)

 

εχεις δωσει 350 και δεν ξερεις αν ειναι η πλακετα η αν ειναι αυτο η εκεινο...

βρες ενα μεταχειρισμενο που δουλευει.

 

μονο για ανταλακτικα (κουμπια κλπ) αξιζει να το δωσει ο τυπος στο ebay

 

 

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στείλω ενα mail στην clavia για να δω τι θα μου πουν...αν και ενα used nord lead 1 με 12 voice expansion polyphony +pcm card χτυπάει 700 ευρώ στην καλύτερη.ευχαριστώ πάντως παιδια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καινούργιο Lead 2x να είναι λίγο κάτω από χιλιάρικο, πολλά είναι τα 7 κατοστάρικα για μηχάνημα 20ετίας. Εχω δει φτηνότερα μεταχειρισμένα 2x. Δεν είναι ταυτόσημα ηχητικά βέβαια... αλλά και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου