Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά κάρτας ήχου.


T_George

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

""Θεωρώ ότι για κάρτα ήχου η εκκίνηση πρέπει να είναι τα 1000 ευρώ.""

 

(hoοοοοοlly shit!!! λολ)

 

Παντως αν ηταν να ψηφισω την καλυτερη απάντηση στο θέμα θα ψηφιζα αυτη του octapus, τα λεει ολα.  (reply #34)

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

""Θεωρώ ότι για κάρτα ήχου η εκκίνηση πρέπει να είναι τα 1000 ευρώ.""

 

(hoοοοοοlly shit!!! λολ)

 

 

Ο Χριστος και η μανα του  :o :o :o :o και τι ειναι ρε παιδια τα 1000αρικα πασατεμπος?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χριστος και η μανα του  :o :o :o :o και τι ειναι ρε παιδια τα 1000αρικα πασατεμπος?

 

 

Koψε λιγο απο την τσιπούρα ...... χαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή έχετε όλοι σας μπροστά σας ένα εργαλείο που ονομάζεται noiz αλλά μάλλον δεν ξέρετε πως να το χρησιμοποιείτε και πως να το εκμεταλλεύεστε σωστά, συντάσω πως θα έγραφα εγώ το παρόν thread εξ αρχής.

Επειδή η πρόταση (και όχι η αντιπρόταση) με εκφράζει καλύτερα.

 

 

"Aγαπητέ φίλε npap

Έφτασε η ώρα να αγοράσω μια κάρτα ήχου για το στουντιάκι που χτίζω σπίτι μου.Αγαπώ την μουσική και παθιάζομαι να φτιάχνω και να ηχογραφώ δικές μου ιδέες και να τις βλέπω ταυτόχρονα να παίρνουν σιγά σιγά τη μορφή κομματιού.Οι πηγές μου είναι οι τάδε ψηφιακές ή οι τάδε αναλογικές.Δεν έχω ακόμα τις γνώσεις εκείνες ώστε να πετύχω το καλό ή το σωστό ή το επιθυμητό αποτέλεσμα που έχω στο μυαλό μου, αλλά παρόλα αυτά θέλω να έχω όσο το δυνατόν καλύτερο ακουστικό αποτέλεσμα ή μίξη.Υστερώ αρκετά πάνω στο equalizing, στο compression, στο limiting ή ακόμα και στο editing, αλλά είμαι αποφασισμένος να στρώσω κόλο, να ψάξω να βρω υλικό για να διαβάσω και να ενημερωθώ για αυτό το οποίο γουστάρω και αποφάσισα να ασχοληθώ.Λεφτά πάρα πολλά δεν έχω να διαθέσω, αλλά είμαι διατεθιμένος να κάνω μια υπέρβαση αν χρειαστεί και κριθεί αυτό αναγκαίο.Στην τελική δεν θα πάρω εκείνο το smartphone των 400 ευρώ που έχω βάλει στο μάτι, ή εκείνο το γαμάτο mountain bike με τον ελαφρύ σκελετό.

Θέλω η κάρτα που θα πάρω να με καλύπτει όταν βελτιωθώ και γίνω καλύτερος με το software, ή όταν αφομοιώσω τα εργαλεία του daw και γίνει όλο το πακέτο πια πιο φιλικό και οικείο στα χέρια μου.

Είμαι σίγουρος ότι έχετε σοβαρή και αξιόπιστη άποψη για το θέμα, και θα ήθελα την γνώμη σας και την βοήθεια σας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων φίλε npap"

 

Κάπως έτσι.Tόσο απλά.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι για κάρτα ήχου η εκκίνηση πρέπει να είναι τα 1000 ευρώ.

 

Εε τότε να πούμε του φίλου να ανοίξει καινούργιο θέμα "Θέλω κάρτα ήχου, ποιά τράπεζα προτείνετε για δάνειο".

 

Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά δεν είναι όλοι εδώ μέσα επαγγελματίες ούτε έχουν χρυσά αυτιά.

 

Having said that, συμφωνώ ότι τα 200 είναι λίγα, όχι όμως ότι χρειάζεται και πολύ παραπάνω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το θέμα ξέφυγε και δεν θέλω να το συνεχίσω.

Θέλω μόνο να πω οτι όσοι δεν έχουν τη δυνατότητα να ξοδέψουν τρελά ποσά για να φτιάξουν απλά ένα ταπεινό HOME STUDIO, δεν σημαίνει οτι ντε και καλά θεωρούν κορόιδα όσους έχουν δώσει πολλά για τον πιο hi-end εξοπλισμό, ούτε βέβαια θέλουν να τους ανταγωνιστούν!

Μπορεί απλά να θέλουν να φτιάξουν ένα αποτέλεσμα που θα τους ικανοποιεί στο μέτρο των δικών τους δυνατοτήτων.

 

Ελπίζω να σταματήσουν εδώ οι αντιδικίες.

 

Όποιος θέλει μπορεί να συνεχίσει τις προτάσεις και αν κάποιος έχει να πει κάτι για τη συγκεκριμένη κάρτα, ευπρόσδεκτο.

http://athensproaudio.gr/computer-audio-gr/kartes-ixou/usb-el/motu-audio-express-el.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί απλά να θέλουν να φτιάξουν ένα αποτέλεσμα που θα τους ικανοποιεί στο μέτρο των δικών τους δυνατοτήτων.

 

Ελπίζω να σταματήσουν εδώ οι αντιδικίες.

Έτσι ακριβώς!

Στο κάτω κάτω αν κάποιος έχει την δυνατότητα, θέλει, και βλέπει ότι δεν τον καλύπτει ο εξοπλισμός του, μπορεί να πάρει μια καλή προενίσχυση αργότερα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου