Προς το περιεχόμενο

Απάτη από αγορά, μόλις συνέβη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτή ήταν η αρχική του απάντηση όταν του είπα ότι είναι χαλασμένο. Ο τύπος δεν πρέπει να είναι καθόλου καλά και ντρέπομαι που τον εμπιστεύτηκα. Τώρα με απειλεί ότι θα μπει να απαντήσει στο thread γιατί έχει "ταικμοίροια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλληλογραφία σας, είναι προσωπική. Δε νομίζω να ενδιαφέρεται κανείς να μάθει γι'αυτή.

 

Καλώς ενημέρωσες πως το συγκεκριμένο άτομο, είτε από άγνοια, είτε από δόλο, είναι αναξιόπιστο, αλλά εκεί σταματάει η υπόθεση να μας αφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα να δεις advocate όπως σου είπα στο email έχεις δικαίωμα να πιστεύεις ότι θέλεις, εμενα το λάθος μου ήταν να σου στείλω το μηχάνημα χωρίς να το δοκιμάσω , είχε να doulepsei κάνα δίμηνο και δούλευε μια χαρά, έχεις βάλει τον εαυτό σου σε ένα παραλήρημα και δεν είσαι αδικαιολογήτως, αλλα σε αυτή τη θέση που είσαι τώρα έχω μπει μέσο noiz 3 φορες με μηχανήματα αξιας άνω των 600 ευρών, εγώ δεν είχα τα στοιχεια από τα άτομα που μου τα έστειλα Συν ότι πριν τα δοκιμάσω και από τη μέρα που τα πήρα είχαν περάσει δίμηνο λόγο ότι douleuua. ναι σου είπα vgalta πέρα μονος σου καθώς, 350 που σου κόστισε το μηχάνημα + 150 που kostiuzei το service πάλι κερδισμένος είσαι, λάθος μου και αυτό. αλλα το να με κατηγορείς γιατί σου απαντάω οποτε μπορώ και όπως θέλω τι να σου πω ρε man, καλά που βγάζεις στη φορα επιλεκτικά ότι θες εσέι, λοιπόν οι κατηγοριες σου είναι δικαιολογημένες ne μεν αλλα χαλάρωσε σου είπα ότι θα σου επιστρέψω τα λεφτά και όσον αφορά όλα αυτά περί ότι εξαφανίστηκα από το noiz k ότι είχα τόσες αγγελίες και τώρα δεν υπάρχει καμια απλά θα σου πω ότι πουλήθηκαν όλα και δεν υπάρχει πρόβλημα με κανέναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Neeq,

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σου μέχρι στιγμής, αλλά δεν προσπαθώ ούτε να κερδίσω εντυπώσεις, ούτε να βγω από πάνω. Κυκλοφορούν ανάμεσα μας υπερβολικά πολλοί απατεώνες που είτε με τον 'Α' είτε με τον 'Β' τρόπο προσπαθούν να εξαπατήσουν και κάποιοι απ'αυτούς τα καταφέρνουν. Αν πιστεύεις ότι όλη αυτή η ιστορία δεν αξίζει να βγει στη φόρα τότε μάλλον δεν χρειάζεται να απαντήσεις ξανά. Ίσα-ίσα είμαι τυχερός καθώς απάντησε και ίσως βγάλω άκρη μαζί του.

 

Μέχρι να λυθεί το ζήτημα (όπως και να λυθεί) θα συνεχίσω να ποστάρω στο συγκεκριμένο thread. Δουλεύω και δεν έχω ΟΥΤΕ χρόνο, ΟΥΤΕ λεφτά για ξόδεμα. Πολλοί συνάνθρωποι μου έχουν πέσει θύματα και η οικονομική κατάσταση μας δεν επιτρέπει "εκπτώσεις" σε τέτοιου είδους καταστάσεις. Καλώς ή κακώς κάποιοι απ'τους απατεώνες είναι έξυπνοι και άλλοι χαζοί. Έπεσα σε χαζό μου φαίνεται οπότε θα το πάω στα άκρα μέχρι να δικαιωθώ. Επαναλαμβάνω, αν δεν σε ενδιαφέρει, μη συμμετέχεις στη κουβέντα. Η προσωπική αλληλογραφία παύει να είναι προσωπική, όταν αφορά τέτοιου είδους συμβάν. Θέλω να ενημερώνω πλήρως τι παίζει με τον εν λόγω "κύριο". Όπως παρακάτω υπάρχει αντίστοιχο thread για έναν γνωστό απατεώνα, έτσι και εγώ θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να κρατήσω τον κόσμο μακριά.

 

*Moderated.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι χρονια στο τριπακι του πουλα, αγορασε , ανταλλαξε, μπορω να σας δωσω τα "φωτα" μου για περιπτωσεις απατης κ πως να τις αποφευγεις.  Κατ αρχην παντα φροντιστε να κανετε τα νταραβερια σας χερι με χερι δηλ χρημα με οργανο, η οργανο με οργανο κ παντα αφου τσεκαρετε το οργανο που αγοραζετε απ ολες τις πλευρες μεχρι κ serial number κυριως για κιθαριστες κ μαιμουδες κιθαρες.

Αν μενετε σε διαφορετικη πολη φροντιζετε να συναντηθειτε καπου ενδιαμεσα κ παλι χερι με χερι η αν εχετε καποιον φιλο η συγγενη στη πολη του αλλου του στελνετε σ αυτον το οργανο κ αναλαμβανει αυτος να γινει τα ματια κ τα αυτια σας η αντιστοιχα να το δειξει στον ενδιαφερομενο ωστε να το δει απο κοντα τι παιζει.

Καλο θα ηταν ελλατωματακια να τα αναφερεις πριν το πουλησεις, εχω παρει ελλατωματικα οργανα αλλα το ηξερα εξ αρχης οτι εχει το ταδε ελλατωμα το οργανο , τοσο κανει να φτιαχτει κ γι αυτο σου ριχνω τη τιμη.

Οπως επισης να πω οτι "Παλακες" δεν υπαρχουν , αν ενα οργανο το δειτε σε πολυ χαμηλη τιμη απ αυτην που συνηθως πουλιεται τοτε τα ματια σας οχι απλα 14 , αλλα 24... Κανει μπαμ οτι η καποιο ελλατωμα εχει η ειναι μαιμουδια.  Οσο για τον φιλο μας του αρχικου ποστ καλα εκανε κ τον ανεφερε τον τυπακο αν οντως αποδειχθει οτι υπαρχει δολος, κ θα επρεπε κ η διαχειρηση με καποιο τροπο να επεμβαινει ωστε αν καποιος αποδειχθει αναξιοπιστος να τον μπλοκαρει απο περεταιρω χρηση του συστηματος αγγελιων. Αλλα κ παλι ο εν δυναμει απατεωνας, κλεινοντας κ ανοιγοντας το router ανανεωνει την ip του, κανοντας μια διαγραφη ιστορικου και cookies , μπορει κ μπαινει με νεο username κυριος. Οπως κ η βαθμολογηση παλι μπαζει, διοτι μου ετυχε παλιοτερα να βαθμολογησω αρνητικα καποιον κ στο καπακι να πεταχτει με 2 username ο ιδιος και να βαθμολοηγησει θετικα τον εαυτο του, θα μου πεις πως το ξερεις, γιατι απλα το 2 username το χρησιμοποιησε κ σε αλλο site αγγελιων για το ιδιο οργανο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Επειδή οι Κανονισμοί έχουν γραφτεί για να τηρούνται, απο τη μια θα σας παρακαλέσω να τα βρείτε μεταξύ σας εφόσον υπάρχει πλέον η διάθεση και απο την άλλη θα διαγραφούν οι αναφορές σε ονόματα. Το φόρουμ λειτούργησε θετικά. Δικαστήριο δεν είμαστε εδώ, ούτε υπάρχουμε για να ρίχνουμε λάσπη και να μας κάνουν λάικ στο Facebook.

 

Καλά κάνετε και τα αναφέρετε, όμως αυτό που μπορούμε να κάνουμε στα πλαίσια του νόμου, είναι όταν υπάρχουν αποδεικτικά στοιχεία να αποκλείουμε τον εν δυνάμη απατεώνα ή/και να αποδίδουμε τα στοιχεία του στην Υπηρεσία Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, εφόσον μας ζητηθούν.

 

Αναφέρεται στις Οδηγίες και τους Κανονισμούς των Αγγελιών.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου