Προς το περιεχόμενο

squier προβληματισμοί...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το nut όμως και πιθανόν τα ταστα ειναι για κλάματα.

 

Βάλε λίγο μολύβι στο nut και αμέσως στρώνει το όργανο. Στην δικιά μου τα τάστα είναι άψογα, σε σημείο που λέω ότι δεν γίνεται τόσο καλά σε φτηνή κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν εννοείς Αμερικάνικη, άλλη κιθάρα ::), μόνο το vibe φτάνει....Μόνο που ξέρεις ότι παίζεις με το πρωτότυπο, παίζεις καλύτερα... 8)

 

Τέτοια γράφετε και μετά απορούμε όλοι γιατί η αμερικάνικες κατασκευές έχουν τα διπλά λεφτά. Ευχαριστώ αλλά να μου λείπει 600€ επιπλέον για...vibe. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με την tele cv μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Τα ταστα ειναι πολυ καλα δουλεμενα, και οι ακρες καλα φαγωμενες.

 

Τι εκανα και δεν χανω cent απο κουρδισμα:

 

1. Ετριψα μολυβι και εβαλα στο nut

 

2. Ελαχιστα με τη μυτη της οδοτογλυφιδας απο το λαδι του αυτοκινητου στα saddles της γεφυρας που ακουμπανε οι χορδες

 

Και εισαι κομπλε!

 

Πηρα και με 2,5 ευρω απο ebay gauze ruler αλλα αυτο που ειναι μεταλλικη καρτα και τελος!!

 

Το μονο που μενει και δεν μπορω να κανω μονος μου, ειναι να την παω για fret leveling

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε την CV και μην το σκέφτεσαι η κιθάρα για τα λεφτά της είναι  τεράστια.Την είχα και μου είχε αφήσει πάρα πολύ καλές εντυπώσεις όμως η καταναλωτική μανία με έκανε και την έδωσα για μια Αμερικάνα που σε ποιότητα είναι φοβερή αλλά για να πάρω τον ήχο που ήθελα άλλαζα  τους μαγνήτες σαν πουκάμισα...(τώρα δεν την αλλάζω με τίποτα). Απο ήχο η vibe θα σε ξαφνιάσει πραγματικά και είναι και πολύ όμορφη εμένα τα τάστα ήταν μια χαρά το μόνο που δεν θα σου αρεσε είναι το τρέμουλο που το αλλάζεις ότι ώρα θες .Θα δανειστώ μια φράση που διάβασα στο νετ ...θα νομίζεις οτι τους έκλεψες... και το σημαντικό είναι ότι δεν χρειάζεσαι περαιτέρω χρήματα η κιθάρα είναι κομπλέ . Όταν την έδωσα αυτός που την πήρε όταν την δοκίμαζε δεν την άφηνε από τα χέρια του και εάν αυτό σου λέει κάτι την έδωσα μέσα σε 20 λεπτά που την έβαλα στο νοιζ..

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ευχαριστώ άλλη μια φορά για τις γνώμες και τις υποδείξεις.

Αρα μέχρι στιγμής βλέπω

affinity 180+20 από τον Θωμά και cv 330.

Ούτε λίγο ούτε πολύ 130 ευρώ διαφορά.

Δεν είναι μεγάλη διαφορά αν την δεις σαν 130 ευρώ, αλλά σαν ποσοστό είναι +65% (παραπάνω αν δεν υπολογίσεις το 20άρικο).

Από τα μέχρι τώρα βλέπω διαφορές μόνο στους μαγνήτες.

Και ενδεχομένως άλλες αόρατες στις εικόνες.

 

Μάλλον πρέπει να πάω να τις δω από κοντά σε κάποιο μαγαζί αν μπορέσω

 

 

και μια και συζητάμε....

αν υποθέσουμε ότι ξεκινάμε με μιά affinity και της περνάμε αυτό

 

http://www.thomann.de/gb/emg_3_pickup_solderless_set.htm

 

πως το βλέπετε σε σχέση με την cv ?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ανθρωπε μου μια CV και ασε τις φιλοσοφιες και τους προβληματισμους... ;D...η διαφορα με την Affinity ΗΧΗΤΙΚΑ  ειναι ΧΑΩΔΗΣ.

 

Οι CV ειναι εξαιρετικα κατασκευασμενες ,με ιδιαιτερη προσοχη στη ταστοδουλεια και το μονο που θελουν ειναι ενα καλο setup για να απογειωθουνε .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρε ανθρωπε μου μια CV και ασε τις φιλοσοφιες και τους προβληματισμους... ;D...η διαφορα με την Affinity ΗΧΗΤΙΚΑ  ειναι ΧΑΩΔΗΣ.

 

Οι CV ειναι εξαιρετικα κατασκευασμενες ,με ιδιαιτερη προσοχη στη ταστοδουλεια και το μονο που θελουν ειναι ενα καλο setup για να απογειωθουνε .

 

+1000.Δεν υπάρχει σύγκριση.Το 65%+ στην τιμή αντιπροσωπεύει και τη διαφορά μεταξύ των 2 μοντέλων.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ανθρωπε μου μια CV και ασε τις φιλοσοφιες και τους προβληματισμους... ;D...η διαφορα με την Affinity ΗΧΗΤΙΚΑ  ειναι ΧΑΩΔΗΣ.

 

Οι CV ειναι εξαιρετικα κατασκευασμενες ,με ιδιαιτερη προσοχη στη ταστοδουλεια και το μονο που θελουν ειναι ενα καλο setup για να απογειωθουνε .

 

Καλά βρε

μη βαράτε....  8)

 

δεν ψωνίζουμε και κάθε μερα κιθάρες πάντως και ούτε πετάμε 300άρες εύκολα.

Ασε που οι μαγαζάτορες το σκέφτονται να σ αφήσουν να τις πιάσεις.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου